Wpis z mikrobloga

2 lata expa komercyjnego w IT w zagranicznym korpo, ale nie mam wyższego wykształcenia i przez to nikt nie chce mnie wziąć do pracy.

Często już na starcie HR mi mówi że bez papierka mogę iść co najwyżej na staż, i żeby awansować wyżej muszę mieć wyższe.

Dzisiaj miałem rozmowę do sektora państwowego i pytanie czy zgodziłbym się na coś w rodzaju lojalki, że jestem zatrudniony ale w ciągu x czasu mam zrobić papier wyższego albo wylatuję.

Oczywiście pytania dlaczego przerwałem studia.
No tak bo powiem prawdę że przez #depresja i #!$%@? zdrowie.

Mam już dość tego wszystkiego.
Serio tak wiele wymagam żeby w pracy być rozliczanym z tego co robię w pracy a nie poza pracą?

Nie wymagam też dużych zarobków, chcę mieć po prostu stabilność i normalne warunki możliwie bez ciągłego #!$%@? na nierealne terminy.

#pracait #pracbaza #it #informatyka #praca #korposwiat #studbaza #studia #gorzkiezale #zalesie
  • 26
  • Odpowiedz
2 lata expa komercyjnego w IT w zagranicznym korpo, ale nie mam wyższego wykształcenia i przez to nikt nie chce mnie wziąć do pracy.

Często już na starcie HR mi mówi że bez papierka mogę iść co najwyżej na staż, i żeby awansować wyżej muszę mieć wyższe.


@przegrywam_przez_miasto: takie czasy, w juniorach można przebierać i wybrzydzać
  • Odpowiedz
@Limeade: Za podawanie się za magistra czy inżyniera bez papierów jest paragraf. Wystarczy, że będziesz pisał dokumentację i ktoś poprosi Cię o podpis jako wykonawca czy tam sprawdzający i podkładasz się już pod paragraf.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: aż mi się przypomniały te wszystkie wpisy wykopków o tym jak to studia to gówno i nie ma sensu ich robić bo liczy się tylko doświadczenie, nikt nie patrzy na papier i ta cała reszta tego wykopowego #!$%@? nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: Ile tych studiów zrobiłeś, 1 rok, 2?
Nie wiem ile masz lat, ale im człowiek starszy tym bardziej się nie chce :P
Zaoczne z informatyki to nie dramat, robiłem tak mgr i naprawdę nie trzeba się było spinać, poczytaj może da się większość zrobić zdalnie, to nawet w piżamie możesz 'studiować'

Znam przypadki gdy kandydat dostawał robotę bez wyższego, ale musiał takie studia zacząć
  • Odpowiedz