Wpis z mikrobloga

@tak_pozwalem_cie Przemyslany mechanizm to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) umysl domyslnie zaklada ze nowo poznana osoba bedzie nieistotna w naszym zyciu i najczesciej tak jest, widzimy ja tylko raz. A jesli okaze sie inaczej i spotykasz sie z nia czesciej to jednak zapamietasz. Miejsca w glowie juz bys nie mial zapamietujac kazdego randoma
  • Odpowiedz
@tak_pozwalem_cie: Protip - pytaj o imię na koniec rozmowy jak już wiesz, że to ktoś kogo warto zapamiętać. Na samym początku twój mózg procesuje pierdyliard informacji na temat tej osoby: wygląd, co robi, mowa ciała, z kim tutaj jest i kogo zna (wszystko to przykłady - jest tego więcej ofc). Pamięć krótkotrwała ma pojemność ~4 chunków, a imię to mało istotny detal w porównaniu z innymi. Na koniec rozmowy masz mniej
  • Odpowiedz
@tak_pozwalem_cie: ja mam kolegę w pracy którego poznałem prawie 2 lata temu i jak rozmawiamy on mi mówi po imieniu a ja mu nie bo nie pamiętam jak się przedstawił. Nie wiem jak się dowiedzieć, pytanie go o to z oczywistych względów odpada i tak to się ciągnie do dzisiaj
  • Odpowiedz