Wpis z mikrobloga

Automatyczne przełączanie świateł powinno być zakazane. Ludzie są za głupi na takie rozwiązania. Change my mind.

I tak, wiem, że tutaj są jakieś gównoledy, ale nie zmienia to faktu, że przy podobnej pogodzie masa nowoczesnych aut z automatami dokładnie tak wygląda (a z tyłu to już w ogóle patologia, że się nie świecą, nie wiem co za geniusz zaakceptował prawo pozwalające na takie rozwiązanie).
#motoryzacja #samochody #prawojazdy #polskiedrogi #polscykierowcy
Krupier - Automatyczne przełączanie świateł powinno być zakazane. Ludzie są za głupi ...
  • 36
  • Odpowiedz
I tak, wiem, że tutaj są jakieś gównoledy, ale nie zmienia to faktu, że przy podobnej pogodzie masa nowoczesnych aut z automatami dokładnie tak wygląda


@Krupier: Generalnie światła dzienne z przodu widoczne są nawet lepiej niż światła mijania (które z kolei jeśli są sprawne to świecą w jezdnię). Więc to że tu były jakieś gównoledy, jest moim zdaniem kluczowe. Gdyby to były porządne, a chyba znakomita większość fabrycznych jest porzadne, światła
  • Odpowiedz
  • 4
w nieświeceniu dziennych z tyłu chodzi o lepszą widoczność zapalenia się świateł stopu.


@hellfirehe: to ktoś nie podumał bo pozycyjne nigdy nie przeszkadzały w dostrzeganiu świateł stopu.
  • Odpowiedz
@Krupier: Funkcja automatycznego przełączenia świateł powinna być zakazane, a auta które są w nią wyposażone powinny obowiązkowo być kierowane do dealerów w celu jej dezaktywowania. Ten, kto dopuścił ten szrot do sprzedaży powinien siedzieć. Mi na przeglądzie długo truli dupę o "brak masy" w lampie, co nie ma realnie żadnego wpływu na jazdę, bo żarówki są dobrej jakości, świecą dobrze i nie oślepiają, a po mnie wjechała jakaś beemka która wali
  • Odpowiedz
@Krupier: Ja to generalnie średnio czaje koncept świateł do jazdy dziennej.
Nigdy nie używam, chociaż mam. W sensie dobre, fabryczne są zazwyczaj dobrze widoczne jak ktoś wyżej wspomniał, ale co jest nie tak, ze światłami mijania? W dzień w dobrych warunkach nawet źle ustawione nie oślepiają, a po zmroku i tak trzeba na nie przełączyć xD
  • Odpowiedz
@Krupier: O ku*wa, myślałem, że coś na prawym pasie się będzie działo, do tego na małym okienku w telefonie całkiem go widać nie było xD.

Podbijam, automatyzm w światłach powinien się kończyć na tym, że po kliknięciu start lub przekręceniu kluczyka wszystkie się same zapalą.
Zresztą, nie ogarniam... Po co je gasić nawet w dzień? Kiedyś wiadomo, że można było jeździć bez, ale teraz wprowadzili dużo lepszy przepis, że trzeba mieć
  • Odpowiedz
Automatyczne przełączanie świateł powinno być zakazane. Ludzie są za głupi na takie rozwiązania. Change my mind.


@Krupier: Spanikowałeś... zmieścił byś się, trzeba było cisnąć :-)

A swoją drogą to pamiętam jak wiele lat temu były dymy o wprowadzaniu nakazu jazdy na światłach w dzień - że to niepotrzebne, że żarówki będą się palić, że zmniejsza bezpieczeństwo (?!?), etc...

A teraz słabo się świeci światełko dzienne i pretensje że nie ma :-)
  • Odpowiedz
@Krupier: to jest problem, który powinna zająć się UE, zamiast gównoasystencików trzymających pas i pikających na podstawie danych z dupy.
Nie ma aktualnie żadnego technicznego problemu, który by uniemożliwiał nie tylko automatyczne włączanie świateł w deszczu, ale też np. we mgle czy innych trudnych warunkach.
  • Odpowiedz
@Krupier: dużo aut, ma czujnik od świateł, że same się mijania włączają jak jest już ciemniej. Wiem, że renault ma wadę fabryczną i w kilku modelach się mijania nie włączają, i ludzie często nocą poruszają się na dziennych. Widziałem sporo renault clio które nocą na dziennych się poruszają. We wszystkich moich samochodach muszę sobie sam światło włączyć co moim zdaniem jest lepszym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
zazwyczaj


@Apple1: tylko u niektórych producentów.
A we mgle aktualne systemy oparte o czujnik jasności, który możesz sobie kupić na allegro za grosze w ogóle się nie sprawdzają.
  • Odpowiedz