Wpis z mikrobloga

Z tą zmianą definicji gwałtu pędzimy w zawrotnym tempie w stronę Hiszpanii. Już wkrótce to ty będziesz musiał udowadniać, że miałeś zgodę, a nie kobieta, że została zgwałcona. W zeszłym tygodniu skierowanie prac do komisji poparły WSZYSTKIE partie w Sejmie.

A teraz was zastrzelę. Wiecie, że w Hiszpanii zakazany jest tzw. catcalling, czyli zaczepianie kobiet na ulicy czy np. gwizdanie na nie. I uwaga - dotąd było to wykroczenie, obecnie jest to przestępstwo (!!!).

Piękny świat lewicowych marzeń.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pieklomezczyzn #polska #prawo #ciekawostki
  • 370
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jak w ogóle można wychodzić z założenia, że kobietę która jest kuso ubrana można zaczepiać, zgwałcić, napastować ją?


@Alzena: Co to znowu za chochoły... Nikt normalny nie twierdzi że można coś takiego robić. Oczywistym jest że jest to niedopuszczalne. Tak samo jak nie można okradać kogoś kto obnosi się z bogactwem jednak rozsądny człowiek nie paraduje obwieszony złotem, z portfelem wypchanym gotówką na wierzchu, szczególnie w szemranej okolicy. Możesz zostawić
  • Odpowiedz
18 letniej córce byś zabronił? Uhm


@Polski-Polak-Siema-PL: 18 letnia jest już pełnoletnia. Psychicznie i mentalnie dojrzała będzie w wieku ok 24-26 lat kiedy zakończą się rozwijać płaty czołowe, odpowiadające za m.in. odpowiedzialne zachowanie. O ile jest na moim utrzymaniu ma robić to co ja uważam za słuszne - alternatywnie, wyprowadzić się.

Mam 18 letniego syna. Niezłe cuda odjaniepawla, serio... poraziło mnie jak się dowiedziałem. Ale jest pełnoletni i nie jest przeze mnie utrzymywany, mimo że płacę na niego alimenty. Jego życie, jego sprawa co
  • Odpowiedz
@Przypadkowy a kobieta ubrana w kurtkę skórzana i zwykłe jeansy, wracająca z imprezy na odludziu nie będzie czasem prowokująca przez sam fakt tego, że się pojawiła w tym konkretnym miejscu i czasie?
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: Co to za z-----y w ogóle wpis, to są bardzo dobre zmiany, i jak masz problem z tym, że prawo zabrania ci gwałtów to powinieneś udać się do specjalisty, to ty jesteś problemem. A gwizdanie i zaczepianie kobiet to j----e stulejatstwo. Dorośnij.
  • Odpowiedz
@qwenti: a ilu z tych oprawców to były kobiety? Zakładam że okrągłe Ziobro. Czyli co jesteś z nami w bandzie i też uwazasz że powinniśmy się wszyscy bronić przed patusami? Normalny chłopak, normalna dziewczyna nie ma się czego bać. Ta ustawa jest po to byśmy mogli się bronić przed patologia.
  • Odpowiedz
a kobieta ubrana w kurtkę skórzana i zwykłe jeansy, wracająca z imprezy na odludziu nie będzie czasem prowokująca przez sam fakt tego, że się pojawiła w tym konkretnym miejscu i czasie?


@Alzena: nie znam psychiki gwałcicieli, ale wydaje mi się, że będzie mniej prowokująca niż ta ubrana właśnie po to by kusić (czyli imprezowo). Wydaje mi się, że jednak kluczowe jest tu odludzie, a nie strój.
  • Odpowiedz
@Alzena Jakoś jak jeździcie do egiptu parzyć się z arabskimi bojami hotelowymi to gaz niepotrzebny, co nie? A ze tam zaczynacie potem z okien wylatywac to tam chooy? W polsce tragedia?
  • Odpowiedz
czy jako ojciec czułbyś się z tym ok że banda wieprzów zaczepiałaby twoje dziecko? Że twoja córka czułaby się w związku z tym niebezpiecznie i niekomfortowo?


@Alzena: ale jaką logikę tu stosujesz? "jak coś mi się nie podoba, powoduje że czuję się niekomfortowo to powinno być przestępstwem"? Przecież to absurd, nikt tutaj nie twierdzi że catcalling jest spoko i powinno być go więcej. Zabierasz głos w kompletnie nie tej dyskusji.
  • Odpowiedz
@Alzena: no właśnie walcze o swoje prawa - pluciem na odklejencow, ktorzy m. in. chca zlikwidowac domniemanie niewinności. Nie mam pojęcia w jaki sposob mialbym udowodnic, ze moj ostatni stosunek to nie byl gwalt.
Nie musze walczyc o zmienianie czegos na lepsze, bo wszystko zmierza w dobrym kierunku, m. in. rosnie wykrywanie przestepstw, mozemy tylko probowac to przyspieszyc, edukować spoleczenstwo, usprawniac dzialanie policji. Wystarczy, ze nikt nie bedzie nic zmienial
  • Odpowiedz
Gdy widzę idącego faceta z automatu zaciskam w kieszeni dłoń na gazie pieprzowym.

@Alzena: w takim razie stwarzasz realne niebezpieczeństwo zdrowia lub życia i powinnaś być izolowana. A poza tym jedziesz trollem.
@Kapitalista777 na szczęście nie mój problem. Jako aseksualny nie muszę się martwić czy po stosunku, czy lasce się nie odwidzi ¯\(ツ)/¯
Pytanie, czy nie będzie miało to mocy sprawczej, gdy cię kobieta oskarży o g---t, chociaż nawet
  • Odpowiedz