Wpis z mikrobloga

Z tą zmianą definicji gwałtu pędzimy w zawrotnym tempie w stronę Hiszpanii. Już wkrótce to ty będziesz musiał udowadniać, że miałeś zgodę, a nie kobieta, że została zgwałcona. W zeszłym tygodniu skierowanie prac do komisji poparły WSZYSTKIE partie w Sejmie.

A teraz was zastrzelę. Wiecie, że w Hiszpanii zakazany jest tzw. catcalling, czyli zaczepianie kobiet na ulicy czy np. gwizdanie na nie. I uwaga - dotąd było to wykroczenie, obecnie jest to przestępstwo (!!!).

Piękny świat lewicowych marzeń.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pieklomezczyzn #polska #prawo #ciekawostki
  • 370
  • Odpowiedz
@Kapitalista777:

A teraz was zastrzelę. Wiecie, że w Hiszpanii zakazany jest tzw. catcalling, czyli zaczepianie kobiet na ulicy czy np. gwizdanie na nie. I uwaga - dotąd było to wykroczenie, obecnie jest to przestępstwo (!!!).


I bardzo dobrze. Co w tym dziwnego?

Ale co do samej sytuacji to Europa idzie w bardzo dziwnym kierunku. Jak dla mnie powinno się iść pod tym względem bardziej w stronę Japonii.
  • Odpowiedz
@Wap30 a gdzie ja napisałam że zaczepianie należy zakwalifikować jako przęstepstwo? Czemu ludzie dopisują własne interpretacje tego co jest jasno napisane? To nie było pytanie natury prawnej tylko moralnej.
  • Odpowiedz
to są bardzo dobre zmiany, i jak masz problem z tym, że prawo zabrania ci gwałtów to powinieneś udać się do specjalisty, to ty jesteś problemem


@michal__q: Ogarnij się i nie zabieraj głosu w sprawie o której nie masz pojęcia i nie rozumiesz. Współcześni bolszewicy chcą zlikwidować domniemanie niewinności czyli fundament na którym opiera się cały system prawny naszej cywilizacji. Według tych upośledzonych przepisów można będzie pomówić o gwałt praktycznie
  • Odpowiedz
Dlaczego lewica ignoruje problemy mezczyzn takich jak ja, kiedy analogiczne problemy mniejszosci lub kobiet to ich główny punkt programu


@qwenti: Bo nie jesteś ich elektoratem.
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: po tych ostatnich wydarzeniach to dosłownie sie kilka razy obracam w wawie jak wracam po nocy, a mieszkalam pol roku obok obozu dla uchodźców w Niemczech. Nie wiem kto mowi ze Polska jest bezpieczna, bo ja sie tak nie czuje
  • Odpowiedz
chcą zlikwidować domniemanie niewinności


@JohnDeere:

Według tych upośledzonych przepisów można będzie pomówić o gwałt praktycznie każdego kto kiedykolwiek współżył i to pomówiony będzie musiał udowodnić że nie jest gwałcicielem.


@JohnDeere: Dowód na to jakiś jest? Czy tylko twoja interpretacja?
  • Odpowiedz
Gdy widzę idącego faceta z automatu zaciskam w kieszeni dłoń na gazie pieprzowym.


@Kapitalista777: Popierajcie dalej tą patolewice to będziecie w ręku zaciskać różaniec a i tak nic Im to nie da, bo wkurwiony tłum będzie silniejszy niż najpotężniejszy nawet prezydent. Schemat przerabiany 1000 razy w 100 różnych konstrukcjach geopolitycznych. Zawsze kończył sie tak samo, czyli jakiś niedowartościowany wewnętrznie Incel przejomwał władze i robił czystki etniczne. A kobiety
  • Odpowiedz
@Diamond-kun no tak, przecież teraz prawo jest takie, że jak ktoś nie chce, to i tak musi.
Teraz prawo mówi, że jak powiesz "nie dzięki", to nikt cie nie może ruszyć.
A prawo ma być takie, że jak będziesz zadowolona i twój mąż również, ale po fakcie powiesz "ja jednak nie chciałam" to on bez dokumentu albo nagrania nie udowodni, że chciałaś xD
Ja tam nigdy nie pytam żony, czy podpiszemy
  • Odpowiedz
gdyby tylko istniała pewna część garderoby która jest przewiewna, ale również zakrywa tyłek i dekolt...


@czescmampytanie: czyli kobieta nie może nosić szortów i topu tak jak mężczyźni. Tzn. może, ale wtedy nie może mieć pretensji o jakichś oblechów.
Facetowi też byś dał taką radę, żeby w lecie chodził w lnianych koszulach i spodniach, żeby nie pokazywał kolan i ramion?
  • Odpowiedz
Z tą zmianą definicji gwałtu pędzimy w zawrotnym tempie w stronę Hiszpanii.

@Kapitalista777:
Zależy jak to będzie wykorzystywane, jak w dokumencie ws gwałtu na kobiecie w Hiszpanii, gdzie 4 byczków zgwałciło zastraszona kobietę to ok
https://www.netflix.com/search?q=gwa%C5%82t&jbv=81407092
ale jak będzie gwałt po nieudanej randce, bo kobieta się rozmyśli, to trochę kicha.
Inna sprawa, że ten dokumnet mówi o gwałcicielach, którzy dostali w pierwszym wyroku 16 lat za wykrozystanie seksualne (w polsce za gwałty dostaje się
  • Odpowiedz
  • 0
@kosmita

>No i jak wydaje Ci się, że mógłbyś to egzekwować?


mam dzieci, jakoś udało się wpoić sensowne zachowania.


To nie jest odpowiedź na pytanie.
  • Odpowiedz
@Kapitalista777: tak swoją drogą to w hiszpani jeszcze całkiem niedawno bo do 2015r wiek zgody wynosił 13 lat.
od 2015r podnieśli do 16 lat.
A nasze prawo czyli 15 lat, zostało ustanowione w 1932r i do tej pory nikt tego nie ruszał :D
  • Odpowiedz
W kodeksie wykroczeń nadal istnieje par 140 o nieobyczajnym zachowaniu. W razie wątpliwości to sąd rozważa czy chodzenie np. z namalowanym biustonoszem albo majtkami jest zachowaniem nieobyczajnym i wykroczeniem.


@kosmita: Widzę, że masz problem ze zrozumieniem prostej grafiki. Uznanie zgodne z faktami, że ubiór kobiety dla gwałciciela nie ma znaczenia i brak "wyzywającego stroju" to nie jest żadna gwarancja, że nie zostanie się zgwałconym - tyle wystarczy na wykopie by zostać uznanym za bojówkę feministyczną xD

Moje zdanie nie ma tu znaczenia. Twoje i reszty feminoteki - na szczęście
w.....m - >W kodeksie wykroczeń nadal istnieje par 140 o nieobyczajnym zachowaniu. W ...

źródło: Zrzut ekranu z 2024-03-11 19-47-57

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@kosmita

Nie wiem jak wychowujesz dzieci skoro nie umiesz odpowiadać na pytania a dzieci potrafią ich zadawać baaaardzo dużo.

Przypomnę więc te pytania bo mogło komuś umknąć.
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: Moja siostra została napadnięta pod swoim blokiem. Była godzina 21, miała na sobie płaszcz, nie była w wyzywającym stroju. Tylko główny krzyk i walka z napastnikiem ją uchroniła.
Świat byłby prosty jakby wyglądał tak jak go sobie wyobrażasz - kobieta jest wyzywająca, na odludziu, więc nie ma się co dziwić, że ją spotka gwałt. A gwałty zdarzają się w środku miasta, w taksówce, kobieta może mieć na
sobie dresy.
  • Odpowiedz
Widzę, że masz problem ze zrozumieniem prostej grafiki.


@wiaderko-z-praniem: jakiej grafiki...?

Uznanie zgodne z faktami, że ubiór kobiety dla gwałciciela nie ma znaczenia i brak "wyzywającego stroju" to nie jest żadna gwarancja, że nie zostanie się zgwałconym - tyle wystarczy na wykopie by zostać uznanym za bojówkę feministyczną
  • Odpowiedz