Wpis z mikrobloga

Z tą zmianą definicji gwałtu pędzimy w zawrotnym tempie w stronę Hiszpanii. Już wkrótce to ty będziesz musiał udowadniać, że miałeś zgodę, a nie kobieta, że została zgwałcona. W zeszłym tygodniu skierowanie prac do komisji poparły WSZYSTKIE partie w Sejmie.

A teraz was zastrzelę. Wiecie, że w Hiszpanii zakazany jest tzw. catcalling, czyli zaczepianie kobiet na ulicy czy np. gwizdanie na nie. I uwaga - dotąd było to wykroczenie, obecnie jest to przestępstwo (!!!).

Piękny świat lewicowych marzeń.

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pieklomezczyzn #polska #prawo #ciekawostki
  • 370
poza tym twoja córka mogłaby być już dorosłą kobietà i ubierałaby się jak chce - chodzi o sam fakt czucia się bezpiecznie na ulicach. Jak wracam z roboty po zmierzchu i widzę idącą z naprzeciwka kobietę - nie mam żadnego stresu. Gdy widzę idącego faceta z automatu zaciskam w kieszeni dłoń na gazie pieprzowym.


@Alzena: jak idę sam nocą po pustych ulicach to też mam w kieszeni gaz pieprzowy. i to
Bo oczywiście córka całe życie będzie miała 15 lat i będzie musiała pytać się tatusia gdzie może pójść, o której wrócić i w co się ubrać


@Lambo994: oczywiście że nie będzie miała wiecznie 15 lat. Jeśli to twój argument, to gratuluję logiki. Od 18 roku życia sama podejmuje decyzje i ponosi całkowitą odpowiedzialność za swoje zachowanie. Moja głowa w tym, aby zanim to nastąpi wpoić sensowne zasady. Wśród nich powstrzymywanie się
@Shatter

naprawdę nie widzisz problemu w zmianie definicji na taką, gdzie trzeba mieć zgodę i w sumie to ty musisz udowodnić, że ją miałeś?


o bogowie, oni chcą tego, żeby druga osoba zgodziła się dobrowolnie i świadomie na coś, co może mieć bardzo negatywne skutki dla niej. Chore prawo!

Jak bardzo boli ciebie to, że druga osoba musi wyrazić wyraźnie na to zgode? Kogo niby to ma zaboleć? Nikt komu należy się
mhm, czyli chcesz powiedzieć że jeśli dziewczyna zakłada krótką sukienkę to musi liczyć się z tym że zostanie napadnięta i zgwałcona xD


@Alzena: jeśli będzie wracała w nocy po złej dzielnicy, to tak. Życie to nie Netflix lub Wykop, niestety.

wyobraź sobie że masz córkę (nie zakładam że masz, bo gdybyś miał to nie pisałbyś takich andronów) - czy jako ojciec czułbyś się z tym ok że banda wieprzów zaczepiałaby twoje dziecko?


@Alzena: Głosowałbym i promował szczelne granice i restrykcyjną politykę migracyjną żeby to zjawisko pozostało u nas marginalne jak jest teraz - ZAPOBIEGAĆ. W Hiszpanii już za późno, tam już jest "Europejsko", więc nieudolnie próbują łatać sytuację.
Najlepszą zmianą jest podniesienie minimalnego wymiaru karu, w końcu będzie to traktowane jako zbrodnia, a nie występek. Tylko zastanawia mnie dlaczego tyle wody w Wiśle musiało upłynąć, żeby idioci się zorientowali, że należy ten wymiar kary zmienić…
@Przypadkowy i absolutnie to podtrzymuję - ludzie NIE POWINNI popełniać przęstepstw. Nigdzie natomiast nie napisałam, że ich nie POPEŁNIAJĄ - a Ty silisz się na pytania, które mają zdyskredytować mój tok myślenia jednocześnie nie trzymając się faktów i tego co faktycznie pisałam tylko dopisujesz swoje fantazyjne interpretacje. Ale odpowiadając - zamykam mieszkanie, bo mimo że ludzie NIE POWINNI popełniać przęstepstw - niestety je popełniają.
mhm, czyli chcesz powiedzieć że jeśli dziewczyna zakłada krótką sukienkę to musi liczyć się z tym że zostanie napadnięta i zgwałcona xD


@Alzena: czyli takie przewidywanie napadu i gwałtu jest w końcu śmieszne czy nie?
@Alzena już zrobiliście sobie jaja z ludzi którzy naprawdę urodzili się w złym ciele, czyli jakiś promil w społeczeństwie, ale dla lewaków to za mało, teraz trzeba cisnąć bekę z gwałtów. Bo wiesz hehe, ja pójdę z nim do łóżka, później go oskarżę o gwałt hehehe. Znowu jest tak mała grupa osób, które zostały skrzywdzone, to dla beki lewactwo będzie ich jeszcze bardziej ośmieszać, żeby kobieta po takiej traumie miała jeszcze większe
Gdy widzę idącego faceta z automatu zaciskam w kieszeni dłoń na gazie pieprzowym.

@Alzena: xD ładnie masz skrzywione w bani. Osoby nieznajome, to jest jakiś mały procent sprawców zgwałceń. Sprawcami znakomitej większości zgwałceń są mężczyźni z bliskiego otoczenia ofiary. Więc lepiej ten gaz pieprzowy to sobie ściskaj w towarzystwie znajomych, współpracowników i rodziny - bo to oni stanowią duże zagrożenie - a obcych ludzi na ulicy się tak nie bój
@Alzena ja zajebiście wiele razy czułem się niekomfortowo. Przechodząc koło grupy pijanych kibiców, wracając z pracy o 2 w nocy (byłem barmanem) z piątku na sobotę (przez co mijałem wielu #!$%@?ńców) czy też po prostu wchodząc z różnych powodów w gorsze dzielnice (a tych na Śląsku jest masa).

No i co? Z dwa razy ktoś mnie zaczepił, kilka razy ktoś coś wołał, parę razy zostałem zwyzywany, wielokrotnie czułem nieprzyjazne spojrzenie.
Budziło to
@kosmita: ale do brzegu, do tematu rozmowy, nie zanudzaj taką nieudolną próbą zmiany wątku. Zakładając, że w komentarzach przekazujesz swoje prawdziwe poglądy.
To niestety, świat nie wygląda w taki sposób jakbyś chciał. Nie twierdzę, żeby bać się świata czy żeby też zupełnie nie uważać na siebie, tylko że zwyczajnie twoje rady o nie ubieraniu się "wyzywająco" są głupie i nie mają zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością.