Wpis z mikrobloga

@nga_plz

Od roku/dwóch piractwo wraca do łask


Właściwie to jak wrócić do tematu... Kiedyś jakoś tak było normalnie, potem zacząłem zarabiać i przestałem żeglować a teraz to właściwie nie wiem nawet jak się zabrać z powrotem. Ze względu na nagonkę trackery stały się jeszcze bardziej elitarne niż były, darmowych, wiarygodnych to nie wiem czy znajdę... Jeszcze jest dużo wyższy poziom kontroli w internecie.
@Damian7s: jasne, to żadna magia. Stawiasz nas domowy i na nim przechowujesz filmy, seriale, muzykę.

Do tego instalujesz soft jak kodi, plex, czy jellyfin (polecam ostatni - działa stabilnie, wygląda wg mnie ładnie i dba o prywatność).

Można to zainstalować na NASie albo na osobnym urządzeniu (jakieś raspberry pi albo terminal używany - Delle Wyse są w dobrych cenach).

Na tv czy telefonie instalujesz aplikacje odpowiednio taka jak soft masz (kodi,
@luz3r: szczerze mówiąc to już #!$%@?ą mnie te wszystkie sklepy, launchery, aplikacje. Już nie pamiętam gdzie mam połowę gier. Przypomnę sobie że bym chciał w coś pograć to potem szukam czy to był ubisoft, EA, potem się okazuje, że jedna firma przejęła druga i nowy launcher nazywa się zupełnie inaczej.
@pietryna123: Jeśli chcesz bawić się w torrenty to zaczynasz od zaopatrzenia się w VPN (np. nord) co do Direct download to po prostu ściągasz co ci potrzebne ;)

Na reddit w r/piracy jest dobry przypięty temat megathread : https://www.reddit.com/r/Piracy/wiki/megathread/

@Krupier: powody powrotu dla każdego są chyba podobne. Ceny rosną a oferta zamiast być coraz lepsza to jest coraz gorsza (obcinanie contentu, wpychanie reklam i limitów). Korporacje notują z roku na
@PanHeniek45 SEGA ostatnio wchodzi na nowy poziom chciwości, i to nie tylko dzięki mikrotransakcjom. W Ishinie niektóre DLC, które wchodzą w skład droższej edycji premium, okazały się powiązane z sejwem, czyli zaczynasz nową grę - musisz od nowa kupić DLC xD

W tym roku wydali Infinite Wealth i pominę, że wszystkie DLC kosztują ponad 400 zł i są w tym zarówno jakieś doładowania, jak i utwory muzyczne do gry. Ale można by
@luz3r: Jeszcze rozumiem cenę, jakby faktycznie ta biblioteka była jakaś faktycznie duża i robiąca wrażenie, ale błagam xD za 80 zł ROCZNIE można mieć EAPlay Basic który ma lepszą bibliotekę gier, albo oficjalnie kupić Game Pass Ultimate na miesiąc za 62 zł (nieoficjalnie jest taniej) i mieć jeszcze większą bibliotekę (razem z EAPlay Basic które jest w pakiecie), zawierającą ogrom świetnych gier + sporo tytułów na premierę + sporo gier od
Krs90 - @luz3r: Jeszcze rozumiem cenę, jakby faktycznie ta biblioteka była jakaś fakt...

źródło: gejpass

Pobierz
@Theos: a co mnie k***a jako konsumenta obchodzi to że producent nie efektywnie zarządza budżetem i wręcz przepala hajs. 200 mln dolców na skull and bones, suicide squad pewnie też tyle.
dobre gry się zwracają, crapy rzadziej ale pewnie też.
to nie jest tak że z niższym budżetem się nie da stworzyć dobrej gry ale producenci wola "a #!$%@?, damy 150 mln na produkcję i zrobimy live service z makrotransakcjami bo