Wpis z mikrobloga

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #pieklokobiet #pieklomezczyzn

Wysłuchałem sobie właśnie w radiu wyjącej posłanki, która płakała że znowu odłożono procedowanie tematu aborcji. Krzyczała, tylko o prawach kobiet. Tak, prawo dla kobiet. O to tu chodzi żeby julka jak wpadnie miała wybór. Albo sobie urodzi i będzie dziecko utrzymywać facet, albo państwo albo sobie aborcje zrobi. A mężczyzna? Mężczyzna ma płacić i siedzieć cicho. Osobiście uważam, że aborcja powinna być legalna tylko wtedy gdy mężczyzna i kobieta będą mieli w tym temacie tyle samo do powiedzenia. Facetów, którzy popierają obecne strajki kobiet uważam za cuckoldów i frajerów. #polityka
Hellicon - #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #pieklokobiet #pieklomezczy...

źródło: aborcja

Pobierz
  • 71
Krzyczała, tylko o prawach kobiet.


@Hellicon: Osobiście również uważam, że prawa kobiet są bardzo ważne ponieważ jest to jeden z fundamentów zdrowo działającego cywilizowanego społeczeństwa, natomiast nie w takim wydaniu absolutnie. Naprawdę czy kogoś to dziwi? Od momentu kiedy nastąpiła zmiana władzy tak naprawdę nie porusza się innych tematów. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dalej to wszystko wygląda jak te czarne protesty po którym tak naprawdę gówno się zmieniło
@Hellicon jestem facetem, mężem, ojcem. Popieram strajki kobiet dot. aborcji, gdyż ta sprawa dotyczy również mnie. Jeżeli moja kobieta zaszłaby w ciążę, a płód rozwijałby się nieprawidłowo, to chciałbym żebyśmy mieli prawo sami zadecydować o swoim życiu, przyszłości, rodzinie, i w razie czego mogli przeprowadzić legalna i bezpieczna aborcję. Chciałbym żeby ludziom pozwolono decydować o swoim życiu w sytuacji gdy muszą zmierzyć się z losowym nieszczęściem.
@Hellicon z tym że aborcja tylko za zgodą dwojga rodziców to też nie do końca spoko moim zdaniem. W przypadkach:
-gwałt
-zagrożenie zdrowia i/lub życia matki/płodu
-zalecenie lekarza z innego powodu
Powinno być wykonywane bez względu na decyzję ojca, i finansowane z NFZ
A jeśli chodzi o aborcję bez powyższych warunków, to np do 3 miesiąca, za zgodą obojga rodziców, płatne, ewentualnie za zgodą tylko matki, ale równocześnie z możliwością "aborcji finansowej"
jestem facetem, mężem, ojcem. Popieram strajki kobiet dot. aborcji, gdyż ta sprawa dotyczy również mnie. Jeżeli moja kobieta zaszłaby w ciążę, a płód rozwijałby się nieprawidłowo, to chciałbym żebyśmy mieli prawo sami zadecydować o swoim życiu, przyszłości, rodzinie, i w razie czego mogli przeprowadzić legalna i bezpieczna aborcję. Chciałbym żeby ludziom pozwolono decydować o swoim życiu w sytuacji gdy muszą zmierzyć się z losowym nieszczęściem.


@Kawa_z_cynamonem: a co zrobisz, gdy płód
Obrzydzające jest przytaczanie sytuacji tragicznych i legalnych do wprowadzania aborcji bo komuś się nie chce zabezpieczać. Wszystkie życiowo ważne sytuację "wyjatkowe" obsługuje kompromis. Pójście dalej to już zwykle zrzucanie odpowiedzialności kosztem zdrowego dziecka za brak zabezpieczeń.


@Herubin: Obrzydzające jest sprowadzanie całej tej sprawy do "Julkom nie chce się zabezpieczać". A poza tym, kompromisu już dawno nie ma, jakbyś nie zauważył.
@Adicts Głupi jesteś czy ślepy? Wyraźnie rozróżniam sytuację objęte kompromisem od zabijania dziecka bo tak.

@Jakly No i co z tego, że nie ma? To wciąż najrozsądniejsze prawo obejmujące wszystkie trudne sytuację.

No i do czego niby sprowadzać jak nie do aborcji antykoncepcyjnej jak wszystkie inne sytuacje obejmuje powrót do kompromisu? To kwestia wyłącznie wygody i uciekania od konsekwencji.
@Kawa_z_cynamonem OPowi chodzi o sytuację gdzie płód rozwija się prawidłowo a dzieciak będzie potencjalnym obciążeniem dla ojca (alimenty).
Wiadomo, że w sytuacji która powinna uchodzić za normalną, czyli że para jest razem, wygląda to inaczej.