Wpis z mikrobloga

Skoro jest tak zajebiście, to dlaczego coraz mniej ludzi się chce tym zajmować? Ale to wykop w sumie, czego ja oczekuje


@pastor_manning: Z mojego podwórka- ludzie umierają i nie ma kto robić na roli więc dosłownie 4 rodziny wykupują wszystkie grunty jak leci bo właśnie na tych unijnych dopłatach się w dużej mierze dorobili.
@pastor_manning:

Odpowiedź jest bardzo prosta. Ilu znasz ludzi którzy walnęli pięścią w stół i będąc kompletnie nie związanymi z rolnictwem, od 0 w obecnych czasach nimi zostali? Ja nie znam żadnego poza wżenieniem się w taką rodzinę.

Nawet nie słyszałem o takim przypadku.

Znam ludzi którzy zostali programistami, poszli w medycynę, prawo, bez żadnych przypadków w rodzinie, ale rolnictwo?
Wszyscy to z dziada, bo dziadek miał ziemię, rodzice mieli ziemię to
ile. Rolnicy bogole, jeżdzą merolami, łunia pcha w dupe dopłaty i jeszcze im mało, tylko dziwnym trafem z roku na rok maleje liczba gospodarstw rolnych. Skoro jest tak zajebiście, to dlaczego coraz mniej ludzi się chce tym zajmować? Ale to wykop w sumie,


@pastor_manning: o #!$%@? +1 xD,

Jakby te protesty były za rządów pisu, to byśmy mieli paski na TVP, że rolnicza kasta chce wydoić Polskę xD
a czego to ma dowodzić? Równie dobrze rolnictwo się kolektywizuje i zamiast 100 rolników po 5ha jest dwóch co ma po 250ha.

Debilny argument stosujesz.


@JuliuszSlowacki: no ale skoro są takie zajebiste dopłaty i ogólnie pieniądze się w kieszeniach nie mieszczą, to dlaczego nie ma chętnych żeby w to wchodzić. Przecież takie prosperujące i dobrze dochodowe zajęcie powinno masowo przyciągać ludzi. A z jakiegoś powodu jest jednak inaczej.

Jakoś od rolników
to jest wręcz niebywałe, jacy tu siedzą debile. Rolnicy bogole, jeżdzą merolami, łunia pcha w dupe dopłaty i jeszcze im mało, tylko dziwnym trafem z roku na rok maleje liczba gospodarstw rolnych. Skoro jest tak zajebiście, to dlaczego coraz mniej ludzi się chce tym zajmować? Ale to wykop w sumie, czego ja oczekuje


@pastor_manning: Większość piszących nie ma kompletnie pojęcia o pracy na roli, sprzętach, finansach i jak to wszystko się
Rok temu rolnik za tonę zboża dostawał w skupie 1500 złotych. Dzisiaj dostaje 700 złotych.


@PiccoloGrande: a jak jest mniejszy ruch w restauracjach, to restauratorzy mogą wyjść na ulicę i protestować?
Albo inni przedsiębiorcy, jak sprzedaż monitorów kineskopowych spadła to rząd miał interwencyjnie skupować?
Serio, dlaczego rolnicy mają tyle przywilejów, KRUS, dopłaty?

ale jakich gospodarstw ubywa? takich 5ha, 10ha?


@hniedziela546: Nie mam pojęcia ile hektarów ma znajomy, ale likwiduje gospodarstwo z około 50 szt. krów. "Może i zarobię trochę mniej jeżdżąc wózkiem widłowym w pobliskiej fabryce, ale ile mniej godzin będę pracował. Nie będzie mnie obchodzić, że któryś z 3 traktorów ciągle jest popsuty. Nie będę musiał doić krów codziennie o 5:30. I w końcu będę mógł pojechać na wakacje, bo przez ostatnie