Wpis z mikrobloga

Nowa robota, pytali się jakiego lapka potrzebuję. Mówię, że jak najwięcej rdzeni, 16G ram min i pełnowymiarowa klawiatura (z numeryczną). Mówię też, że mam lapka który mi wystarczy do pracy bo w 100% spełnia moje wymagania. Oni, że jednak wyślą mi swój sprzęt. OK, 6 tygodni czekania na lapka, dzisiaj przyszedł #macbookpro . Nigdy na #macbook nie pracowałem, więc myślę, ok spróbuję. Otwieram i moim oczom okazało się to co na fotce po prawej (tak wiem, że mam #!$%@?ą klawiaturę).

Pierwsza myśl: jakiś chyba żart nieśmieszny. Mam kodzić na tej klawiaturze? Chyba ktoś się z #!$%@? na głowy pozamieniał. Druga myśl - dobra, sprzęt za miliony monet. Przecież miliony much nie mogą się mylić. Spróbuję. Spróbowałem. Hasło do WiFi chyba z 5 razy wpisywałem. Nie polubimy się raczej. #!$%@? ktoś na prawdę na tym kodzi?

Druga rzecz to po jaki #!$%@? mi macbook jak mam robić programy stricte na x86 i linuxa. Brak mi #!$%@? słów.

Trzecia rzecz: ten lapek jest ciężki jak ja #!$%@?ę. Jakbym się cofnął o 15lat.

Sorry, musiałem się wyżalić.

Poza wyżej wymienionymi mankamentami, to powiem że czuć pieniądz w tym sprzęcie. Gdyby nie starali się wyważać już otwartych drzwi swoimi super pomysłami to powiem że to chyba byłby najbardziej #!$%@? w kosmos lapek jaki w życiu widziałem.

#programista15k #problemypierwszegoswiata
BeginEnd - Nowa robota, pytali się jakiego lapka potrzebuję. Mówię, że jak najwięcej ...

źródło: wtf

Pobierz
  • 22
@BeginEnd: Prawdziwe problemy jeszcze przed tobą. Ja po dwóch latach dalej się nie przyzwyczaiłem, jest po prostu średni poza samym hardwarem, który faktycznie jest dobrej jakości.
@tagan: A czym było by życie bez generalizowania? Nie każdy cygan kradnie, ale jak raz drugi i trzeci widzisz jak kradną to coś jest na rzeczy. Chłop nie umie hasła wpisać bo klawiaturka inna.
@NieBendePrasowac: on narzeka na klawiature w laptopie więc nie używa dodatkowej, a jak ktoś używa klawiatury laptopowej to i monitor laptopa ma jako główny więc Twój argument tu raczej się nie sprawdza, a czysty laptop jest średnio wygodny do pracy.

No ale mi chodziło o to że tekst "to jakiś żart nieśmieszny" jest wycięty z jego wpisu o tym, że na macbooku nie można wygodnie kodować, choć pewnie większość doliny krzemowej
  • 0
@tagan: Nie płaczę. Stwierdzam, że taka klawiatura jest mniej przydatna do kodowania niż standardowa.

To moje narzędzie pracy i ono ma być dostosowane do moich potrzeb, a nie ja mam się kilka miesięcy uczyć od nowa kompletnie nowego layoutu klawiatury. Z zamkniętymi oczami obsługuję standardowy układ klawiatury. Teraz dodatkowo wdrożając się w nowy projekt to przy kodzeniu będę się #!$%@?ł, że mam inną klawiaturę i w klawisze nie będę trafiał. Skróty
@BeginEnd: ogólnie co do klawiatury się nie wypowiem, sam korzystam tylko z Maców od 8 lat już, ale to że dali ci arma, kiedy masz pracować głównie z x86, to mega wtopa.

Ja pracuję nad webówka, więc dla mnie to nie jest duży problem, ale już mi się zdarzyło wypchnąć zbudowany lokalnie obraz dockerowy, to na k8s nie działał, bo lokalnie zbudowałem pod arm, a k8s był na x86.

Prosta sprawa