Wpis z mikrobloga

Widzieliście może posiadłość Zbigniewa Bojanowicza we wsi Stary Sopot (pow. białobrzeski, mazowieckie), jednego z najbogatszych Polaków wg Forbesa, właściciela słynnej firmy produkującej napoje Zbyszko Company? Złośliwi mieszkańcy tych okolic mówią na ten obiekt "cytrynowy pałac" lub "pałac Trzech Cytryn" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Link do galerii zdjęć z wnętrza pałacu KLIK - gdzie znajdują się m. in. prywatna kaplica, basen i portret Bojanowicza w stroju szlacheckim xD
#polska #architektura #nieruchomosci #polskiedomy
Lolenson1888 - Widzieliście może posiadłość Zbigniewa Bojanowicza we wsi Stary Sopot ...

źródło: comment_162404179928jfTbpgddOaO6pQKJuKpG

Pobierz
  • 88
@Lolenson1888: sprzedawałem i miałem kontakt z takimi asami xD tutaj moim fachowym okiem już widzę, że po taniości poszedł z tym basenem. Ściany są zwykłymi malowanymi ścianami, stylizowanymi na kamienne. Widzę, że chociaż parapety mają z Bianco Carrary (albo czegoś podobnego). Raz robiłem dla Spa w Regensburgu to kładliśmy im całe ściany z marmuru, tak jak kolumny, nie wspominając o ławkach rzeźbionych z jednego bloku z kamienia xD Sam osobiście byłem
@owsikalfred: Wiesz, nie wiem jak teraz stoją nasze uczelnie z poziomem, ale wiem, że kiedyś architektura to był zawód dość ambicjonalny i ludzie kończący ten kierunek mieli raczej wyrobiony gust i wielkie chęci tworzenia naprawdę ciekawych, przełomowych projektów. Tutaj widać, że ktoś coś chciał zrobić, ale nie mógł do końca pociągnąć konsekwentnie wizji, bo zapewne inwestor miał duży wpływ na ostateczny kształt tego dzieła. Wyszło pokracznie, nowobogacko, buracko. Wstyd się czymś