Wpis z mikrobloga

Tipy gdzie szukać lepszych klientów / lepszych zleceń jako Flutter developer?

Od kilku lat jestem freelacnerem. Robię całe projekty aplikacji (mam swojego grafika i backendowca), lub dorywczo na godziny.

Wypaliłem się już trochę zarządzaniem projektami od A do Z i braniem odpowiedzialności za całość, plus zarządzanie klientami, telefony itd., zajmują dużą część czasu i dobiłem do szklanego sufitu z zarobkami.

Zastanawiam się nad zluzowaniem i przejściem na etat. Tylko praktycznie nie ma ogłoszeń na Fluttera.

Druga opcja to dotarcie do lepszych klientów, z projektami >100k netto pln za aplikację. Od lat pracuję głównie z polecenia i nie mam pomysłu jak otworzyć się na nowe rynki / nowych zainteresowanych. Warto wgl. szukać za granicą?

#programista15k #programista25k #freelance #it #flutter #mobiledev
  • 5
Tylko praktycznie nie ma ogłoszeń na Fluttera.

https://justjoin.it/remote_yes?orderBy=DESC&sortBy=salary&keyword=Flutter

Druga opcja to dotarcie do lepszych klientów, z projektami >100k netto pln za aplikację. Od lat pracuję głównie z polecenia i nie mam pomysłu jak otworzyć się na nowe rynki / nowych zainteresowanych. Warto wgl. szukać za granicą?


Takie rzeczy raczej tylko w SH lub gdzieś z polecenia na zachodzie. W Polsce to są ceny za projekt raczej nie osiągalne dla freelancera (chyba że
  • 0
@Reevo idz na etat, albo rozwin sie jako firma z uwzglednieniem appek natywnych, zrob tez wlasny brand + pokaz sie na konferencjach branzowych itd.


@notBart: Branding jest, portfolio jest. Na 'konferencjach' i innych networkingach głównie spotykam innych freelancerów szukających roboty. Kiedyś ściągałem co lepsze zlecenia z Oferii i Facebooka, ale źródełko wyschło.

Na apki natywne jest kiepski popyt, klienci zatrudniający freelancerów liczą na jak najlepszy efekt w założonym budżecie, a dwie
@Reevo: po prostu flutter jest w miarę nowy (chyba?) jak nie trafisz jakiegoś startup to każdy krzywo się patrzy na technologię która pojawiła się i może za 2 lata nie mieć wsparcia. (Nie wiem jak jest w praktyce ale dla mnie jest egzotyczny i ostatnio ktoś z zespołu chciał w tym napisać to architekt i zarząd popatrzył z politowaniem).
Nie mówię że jest zły ale tak to wygląda dla ludzi którzy
  • 2
@obieq: Nowy nie jest, ale to środowisko zajęte już przez React Native, szczególnie jak firmy mają resztę stack'a w JS. Imo, Flutter sam w sobie jest solidniejszym rozwiązaniem, ale jest duży opór (i często nie warto) wprowadzać do przedsięwzięcia jeszcze jednej technologii (Dart).