Wpis z mikrobloga

Niby kanał nazywa się "Bez planu" a jakoś dziwnym przypadkiem należy do agencji marketingowej (ATOMY PR) gdzie inni youtuberzy również należą, są oni sterowani, dostają porady i strategie, robią filmy wspólne, jak niedawno z cashem, niby przypadkiem ale dziwnym trafem z pod tej samej agencji,
Z podróżami "bez planu" tak spontanicznie bez zastanawiania się, to nie ma nic wspólnego.

Pozostali CZŁONKOWIE mafii youtubowej podróżniczej:

-Kaja kraska, globstory, ta co miała Turka męża ,ciapaty doby brejk maj hart
-gdzie bądź, też udają amatorów podróży, ziomków z sąsiedztwa.
-autostopem na koniec świata, Michał Pater,
Jak to było? Podróż za 200zl? Każdy tak może, prosty chłop, a w rzeczywistości wyrachowany cwaniak a agencja za plecami,
-wedrowne motyle,
-weronika truszczynska, ta lewaczka wielbicielka Chin i agentka, polepszaczka wizerunku komuchów z chin w Polsce,
-vlog casha,cwaniak
-piotr horzela
-astrofaza
-planeta abstrakcja,
-ciekawe historie, brat "bez kawy"
-roman fan polszy,

I kilku innych mniej znanych. Także jak widać to tylko udawane kanały niby z pasji, hobby i podróżnicze a tak naprawdę to wyrachowane metody aby maksymalizować zyski niczym z korporacji,

#bezplanu #vlogcasha #mafia #mafiayoutubowa #oszukujo #youtube #polskiyoutube #patologiazewsi #patologiazmiasta #patologia #internet #podroze #podrozujzwykopem #chadowezycie #oswiadczenie #przemyslenia #bezkawy #planetaabstrakcja #ciekawehistorie #romanfanpolszy
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

i co z tego? Odkrywasz jak działa świat czy tylko żal ci dupę ściska i płaczesz na wykopie?


@sberatel: oho, NPC przyzwyczajony do żarcia trawy oburzył się że ktoś może być nieusatysfakcjonowany i komuś może nie smakować xDDD
  • Odpowiedz
  • 3
bo nie mają obowiązku? to raz. dwa, że nie wiesz jaki jest zakres działań agencji w stosunku do każdego z nich.

To co pokazałeś nie jest dla mnie niczym nowym. Wiem o tym od dawna, zresztą sama to jakiś czas temu dodałam tę informację na wykop i widziałam że wielu wykopków było zaskoczonych i zniesmaczonych. To jest biznes.

Wg mnie za bardzo przeżywasz, tak naprawdę nie wiemy jaki jest zakres ingerencji agencji w podróże np. bez planu. Na pewno planowane są crossy i spotkania jutuberów.


@WarwaraBasia: sam fakt współpracy skreśla takiego człowieka z autentyczności, swobody działania, spontaniczności, wyrachowania,
Nie różnią się niczym już od telewizyjnej papki która chcieli zastąpić na YouTube
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: A Fazowski?

Kilka lat temu jechałem w góry z gościem, który mnie ostro przekonywał że Faza to jednak nie pojechał sam napić się wódki z pingwinami tylko za nim stoi sztab ludzi.
Nie uwierzyłem ale w sumie kto wie.
  • Odpowiedz
W zasadzie to nie jestem zdziwiony, że wszystkie popularne kanały podróżnicze współpracują/ należą do jakiejś agencji. Zawsze z tyłu głowy tliła mi się myśl, że tak duże kanały nie działają samopas i coś prędzej czy później wejdzie w komercyjną współpracę z takowymi. To dochodowy biznes. Przecież Ci podróżnicy nagrywają swoje wypady i wrzucają materiały do sieci by na tym zarobić i nie musieć zarabiać inaczej. Nie dziwi mnie zatem fakt współpracy.
Ale
  • Odpowiedz
@adamsowaanon trochę wykopek poznaje jak działa świat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każdy większy kanał ma swoją agencje i nie ma tam miejsca na spontaniczność. To jest biznes a nie hobbystyczne filmiki na spryciarze.pl

Nigdy nie sprawdzam takich info ale naukowy bełkot też się pojawiał razem z mówiąc inaczej i kilka innych połączeń tam było, więc też pewnie
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Dokładnie o tym samym myślałem jakiś rok temu, kiedy to wkręciłem się we Vlog Casha, Miszę, BezPlanu (pozostałe raczej mnie wkur... po 2 minutach). Zacząłem szukać innych, sprawdzać kiedy się przecięli, ile mają odsłon, itd. i czy to nie jest jakaś pajęcza sieć, w końcu idealny pomysł - zatrudnić chętnych ludzików, zrobić, że niby się nie znają, wrzucić do garnka kilka szczypt tego i owego, zamieszać i danie gotowe.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: typie informacja ze ktoś współpracuje z agencją nie oznacza że kanał do niej należy. Kazdy aktor ma agenta. Ludzie ktorzy coś tworzą nie mają umiejętności do negocjowania i pisania z firmami które do nich piszą. Najpewniej więc ta agencja zajmuje się właśnie tym - pisaniem z firmami które się do nich zgłaszają. Ty natomiast dorobiłeś sobie całą ideologię.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: nie wiem kto udaje bo tak tego nie śledzę. Dwóch z nich jest braćmi, więc raczej ciężko żeby to udawali. Roman przecież było wyciągnięty z Naddniestrza lata temu. Robią sobie crossy bo to ich promuje na yt. Nie sądzę żeby agencja im to narzucała, bo jaki zysk ma z tego agencja? Te kanały do niej nie należą, nie ma zysków z wyświetleń, najpewniej sami się dogadują. Myślę, że wyolbrzymiasz
  • Odpowiedz
Ja może dodam jeszcze 3 grosze, bo ta teoria mi się spina - może dziwny przykład dam, ale nie wiem czy czasami oglądacie TV (mi się zdarza praktycznie na urlopie, wieczorem, żeby coś sobie w pokoju grało). W ten sposób raz trafiłem na kanał TTV, o istnieniu którego nie miałem pojęcia. Trochę mnie wciągnęło, ale co zauważyłem - genialny plan tej stacji. Oni sobie porobili programy z jakimiś tam ludźmi pokroju Jan
  • Odpowiedz