Wpis z mikrobloga

#wojna #wojsko #wojna #ukraina

Mircy, którzy chcą spieprzyć w razie wojny.
Uczyć się wykopki i wyciągać wnioski, by przeżyć.

Przed bezpośrednim atakiem ruscy ponad 2 miesiące przygotowywali się na granicy, codziennie było trąbione o tym w mediach, wykopki (w tym ja) twierdzili, że Putin nie jebnie, bo przecież cały świat patrzył.

Rosja nie wejdzie do Polski w pelerynie niewidce lub teleportując się magicznie w Białymstoku. Zdjęcia satelitarne będą latać po wszystkich kanałach TV długo przez inwazją, temat będzie grillowany bo w końcu to flanka NATO.

W tym momencie kto pierwszy ten lepszy, pakujesz się, zabierasz gotówkę, dokumenty i #!$%@?.
Nikt ci nie zabroni, bo oficjalnie nie ma jeszcze żadnej wojny.

A jeśli skończy się na strachu, to przynajmniej sobie zrobiłeś wakacje i gitara, bo jest do czego wracać.

Pamiętam, że USA tydzień przed ogłosiło, że wojna na Ukrainie jest przesądzona, wbrew sceptycyzmu ekspertów na wykopie.
Wydali nawet apel, by obywatele USA spieprzali jak najszybciej i to jest chyba ostatni dzwonek, jeśli chciałoby się przekroczyć granicę.

Nie dajcie sobie wmówić, że będą was po lasach łapać czy w innych Argentynach, skoro Szaszce z Ukrainy się udało, to przy odpowiednim przygotowaniu i zapleczu finansowym i wam się uda.
  • 103
@kupkesobieciagne o ile będzie polska. Dla mnie lepiej iść na szkolenie wojskowe i straszyć 10milionami przeszkolonych żołnierzy niż jeżeli faktycznie miałoby dojść do konfliktu. Pobór to nie tylko wielką siłą w przypadku wojny. To głównie odstraszanie. Tym bardziej że mimo wszystko wizja konfliktu jest bardzo odległa.
Przed bezpośrednim atakiem ruscy ponad 2 miesiące przygotowywali się na granicy, codziennie było trąbione o tym w mediach, wykopki (w tym ja) twierdzili, że Putin nie jebnie, bo przecież cały świat patrzył.


To już w 1939 było sporo dyskusji o tym czy Niemcy zaatakują Polskę czy nie

W tym momencie kto pierwszy ten lepszy, pakujesz się, zabierasz gotówkę, dokumenty i #!$%@?.


Polecam jak najszybciej wyrobić sobie nowy paszport coby nie musieć wracać
@CreaOnion: Nie ma co się śmiać z wtyk z wywiadu. Były znaki. Nawet można naciągnąć to że od 2014 roku były te znaki a nawet szybciej, jak pomarańczowa rewolucja, prezydenci podnóżki Rosji. Ból dupy Rosji o Krym

Ale na serio: duży znak jak dyplomacja się ewakuuje. Rosja miesiąc przed się ewakuowała, Amerykanie jakieś 2 tygodnie przed

Inny znak: Amerykanie będą wysyłać delegację do Rosji, będą spotkania jak to w Szwajcarii w
pomyślał o jakichś cywilizowanych jak Australia na przykład

Albo Japonia


@Szalom: W tych krajach prawo jest respektowane a ludzie tam mieszkający nawet nie wiedzą gdzie jest Polska. Jak nazjeżdża się tam za dużo polaków to nikt nie kiwnie palcem jak padnie rozkaz wyłapania i wysłania ich statkiem (bo taniej) z powrotem do Polski.

Lepiej poszukać krajów które pozostaną neutrale i dają warunki na stały pobyt. Na przykład na Filipinach dostaniesz wizę
@Ilirian: Myślę że przesadzasz. Ile Ukraińców wybyło Do Europy. Wszędzie słychać ukraiński w Polsce. I co, ktoś ich odsyła? A wystarczyłyby ich przerzucić przez siatkę graniczną. A tu mówimy o krajach na drugim końcu świata. Utrudniali by na pewno, jak te konta i pieniądze o których wspominasz, ale nie sądzę że by były łapanki póki byś się nie wychylał. Też przecież dużo Polaków by nie uciekło tak daleko i by wybrali
@CreaOnion: Jeszcze bym dodała do tego ograniczenie wykopu po zobaczeniu pierwszych znaków zbliżającego się konfliktu albo do jakiegoś dystansu do tego co wykopki piszą. Przed wojną na Ukrainie wykopki jak jeden mąż pisały "jaka wojna hehe nie będzie żadnej wojny, debile dały się zniewolić strachem a my wyłączyli tv włonczyli myślenie i my się nie boimy hehe". Sama się na to dałam nabrać i do ostatniego dnia nie wierzyłam że ta
@CreaOnion: smieszy mnie troche ta pewnosc, jaka wielu ludzi ma, szczegolnie na naiwni liberalowie czy konserwy, wiedzą na pewno, ze Putin chce zaatakowac Polske, bo tak. Tak jakby Ukrainy nie zaatakowalych z pewnych konkretnych powodow polityczno-spolecznych, tylko jakby mial jakas ogolne pragnienie "wladzy nad swiatem", jakby byl szalonym profesorkiem rodem z kreskowki. Nie zauwazaja, ze w Ukrainie wielu ludzi od zawsze potrafilo mowic po Rosyjsku, i ta historia konfliktu Ukraina-Rosja jest
Przed wojną na Ukrainie wykopki jak jeden mąż pisały


@Monke Nieprawda. Zdania były podzielone. Wyśmiewani byli raczej ci, co panikowali przed atakiem na Polskę, a nie na Ukrainę.
@CreaOnion: Pamiętam ten okres jak wczoraj, było jakoś 2 tyg do wojny czy 1.5 i mówiłem koleżance z Kijowa że wojna będzie przesądzona że nie mam wątpliwości, natomiast u nich w kraju była nie wiem czy to cenzura czy propaganda, nikt w to nie wierzył, nawet ta koleżanka mówiła swoim kolegom z pracy (mężczyznom) że straszę ją wojną, to mówiła że wszyscy się ze mnie śmieją i mówią że zaraz na