Wpis z mikrobloga

#wojna #wojsko #wojna #ukraina

Mircy, którzy chcą spieprzyć w razie wojny.
Uczyć się wykopki i wyciągać wnioski, by przeżyć.

Przed bezpośrednim atakiem ruscy ponad 2 miesiące przygotowywali się na granicy, codziennie było trąbione o tym w mediach, wykopki (w tym ja) twierdzili, że Putin nie jebnie, bo przecież cały świat patrzył.

Rosja nie wejdzie do Polski w pelerynie niewidce lub teleportując się magicznie w Białymstoku. Zdjęcia satelitarne będą latać po wszystkich kanałach TV długo przez inwazją, temat będzie grillowany bo w końcu to flanka NATO.

W tym momencie kto pierwszy ten lepszy, pakujesz się, zabierasz gotówkę, dokumenty i #!$%@?.
Nikt ci nie zabroni, bo oficjalnie nie ma jeszcze żadnej wojny.

A jeśli skończy się na strachu, to przynajmniej sobie zrobiłeś wakacje i gitara, bo jest do czego wracać.

Pamiętam, że USA tydzień przed ogłosiło, że wojna na Ukrainie jest przesądzona, wbrew sceptycyzmu ekspertów na wykopie.
Wydali nawet apel, by obywatele USA spieprzali jak najszybciej i to jest chyba ostatni dzwonek, jeśli chciałoby się przekroczyć granicę.

Nie dajcie sobie wmówić, że będą was po lasach łapać czy w innych Argentynach, skoro Szaszce z Ukrainy się udało, to przy odpowiednim przygotowaniu i zapleczu finansowym i wam się uda.
  • 103
@BenAli: Ja to zapamiętałam inaczej, im bliżej wojny tym więcej głosów że nie będzie żadnej wojny a na kilka dni przed wojną to był w zasadzie ciągły stream wiadomości że żadnej wojny nie będzie. Oczywiście jak zwykle po fakcie podnieśli łby ci od tekstu "ja to od początku mówiłem" "ja to od początku wiedziałem" "od początku powtarzam że", ale jak ktoś używa tych stwierdzeń to z góry wiadomo że to nie
Rosja nie wejdzie do Polski w pelerynie niewidce lub teleportując się magicznie w Białymstoku.


@CreaOnion: bo nie wejdzie wcale, nie wiem po co snuć takie teorie o uciekaniu, chyba tylko dla czystej fantazji. Rosja wbrew pozorom nie jest tak głupia żeby atakować kraj nato, a jak jest to nato ich pogoni w #!$%@? szybciej niż przyszli wyszkolonymi żołnierzami a nie wykopkami z łapanki którzy by tylko się plątali i im przeszkadzali
gdyby wybuchła wojna to co najmniej cała Europa jest zagrożona. Najlepiej #!$%@?ć do Ameryki południowej


@WUJICO: Najlepiej do USA, bo w Ameryce Południowej jest kilka zamrożonych konfliktów, które mogą wybuchnąć w razie światowej zawieruchy, a USA jest fortecą nie do zdobycia.
W tym momencie kto pierwszy ten lepszy, pakujesz się, zabierasz gotówkę, dokumenty i #!$%@?.

Nikt ci nie zabroni, bo oficjalnie nie ma jeszcze żadnej wojny.


@CreaOnion: to jeszcze zależy, kiedy polskie władze uznają, że to już jest ten moment, że polscy mężczyźni w wieku 18 - 60 lat mają zakaz opuszczania Polski xD

Bo tuż po wybuchu wojny na Ukrainie, 2 lata temu, PiS wprowadził taki zapis do Ustawy o obronności
Nie dajcie sobie wmówić, że będą was po lasach łapać czy w innych Argentynach, skoro Szaszce z Ukrainy się udało, to przy odpowiednim przygotowaniu i zapleczu finansowym i wam się uda.


@CreaOnion: Oj nie bierzesz pod uwagę tego ,że Ukraina jest samotna, a gdyby doszło do wojny z NATO to inne kraje sojuszu miałyby interes w mobilizowaniu Polaków na ich terytoriów zamiast ich własnych obywateli. Dlatego scenariusz w ktorym Polacy na
, a jak jest to nato ich pogoni w #!$%@? szybciej niż przyszli wyszkolonymi żołnierzami


@blablalbla: chyba sama w to nie wierzysz, zanim nato uruchomi swoje procedury oni zdąża już dotrzeć do wawy, To jest właśnie minus nato - być może ma większe zasoby ale co z tego jak procedury będą trwać kilka dni zanim zareagują.
@CreaOnion: dla mnie właśnie oficjalne info do obywateli stanow żeby zawijali na chatę jest sensownym triggerem żeby zrobić dłuższe wakacje. Później może być za późno, wcześniej to clickbait i szkodliwy szum
@Przegrywek123:

I nie żyj jakimiś złudzeniami o bohaterstwie czy obronie kraju - na wojnie stracisz albo życie albo zdrowie. Nawet jak przeżyjesz bez uszczerbków na zdrowiu fizycznym (mało prawdopodobne), to twoje zdrowie psychiczne do końca życia będzie cierpieć. Niefajnie się żyje z PTSD i wpadając w nałogi, żeby sobie poradzić. Kraj po wojnie będzie miał cię w dupie, co najwyżej dostaniesz głodową rentę i darmową komunikację publiczną jak stracisz nogę.


Jeszcze