Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #biznes #inwestycje #inwestowanie #mieszkanie #kredyt
Zamiast brać kredyt na mieszkanie weźcie kredyt na otwarcie biznesu.

Skąd ludzie maja pieniądze na zakup mieszkań za miliony? Na pewno nie z etatu.

W Polsce zarabia się na wyzysku. U kosmetyczki płacisz 200 zł za tipsy, rentirowi spłacasz ratę z nawiązką, jeszcze na tobie zarobi, hydraulik bierze 300 zł za naprawę kranu, lekarz 400 zł za 15 minut wizyty. Statystyki zarobków nic nie mówią, bo nie zawierają informacji ile zarabiają przedsiębiorcy w Polsce. Jesteś przedsiębiorca działającym w usługach twoja minimalna pensja to 20k.

Łatwiej rozkręcić własny biznes niż spłacić kredyt hipoteczny za 1mln ciułając na etacie. Gdybyście wzięli pół miliona kredyty na otwarcie gabinetu dentystycznego, to lepiej na tym byście wyszli niż na zakredytowaniu się na kredyt hipoteczny. Po spłacie kredytu macie prosperujący biznes z dochodami miesięcznymi pozwalającymi wam kupić 1/5 mieszkania. Polacy nie mają kreatywności. Wolą iść za tłumem baranów i zaciągnąć kredyt na 30 lat ciułając na ratę 4k przez 30 lat w pracy w której zarabiają max. 10k.

Szkoda że nie ma statystyk kto wykupie mieszkania. Sami przekonalibyście kto jest elitą w tym kraju: kafelkarze, budowlańcy, lekarze z własnymi gabinetami, ludzie że swoimi biznesami, restauratorzy, ludzie prowadzacy sklepy internetowe.
  • 48
, lekarz 400 zł za 15 minut wizyty


@jankoval: On bierze 400 zł za 15 minut wizyty bo spędził 10 lat na uczelni i specjalizacjach żeby w 15 minut zdiagnozować problem i przepisać odpowiednie leki.

Przecież nie musisz korzystać z usług wszystkich tych ludzi, których wymieniłeś, skoro nie umiesz wymienić kranu to płać 400 zł hydraulikowi. Skoro twoja kobieta ma ochotę na ładnie pomalowane paznokcie to maluj jej sam, przecież to
Gdybyście wzięli pół miliona kredyty na otwarcie gabinetu dentystycznego, to lepiej na tym byście wyszli niż na zakredytowaniu się na kredyt hipoteczny.


Po tym zdaniu i kilku innych "dobrych" pomysłach widać, że OP to jednak super-geniusz. Po co robić studia dentystyczne jak wystarczy otworzyć gabinet dentystyczny. Oni tego nawet nie sprawdzają XDDD
Jesteś przedsiębiorca działającym w usługach twoja minimalna pensja to 20k.

dochodami miesięcznymi pozwalającymi wam kupić 1/5 mieszkania


@jankoval: Normalna sprawa mieszkanie kosztuje 100k, gdyby jeszcze mentzen byl prezydentem to by usunal podatki i kazdy by zarabial 50k miesiecznie mowie ci mati tak by bylo xD
Jakie badania ze po 70% firm upada w pierwszych latach dzialalnosci? Co ty gadasz, jaki survivorship bias, po prostu zaloz firme i od razu masz +20k
@Xerdur: Ooo Witam sąsiada, ja miałem tą budę z kebabem na przeciwko Pana Hot-dogów, pamięta Pan ? U mnie też całkiem całkiem się powodzi, pewnego dnia podjechał do mojej budy Elon Musk swoją Teslą i spytał się czy nie chce kupić, pierwsze pomyślałem że ma mnie za polaka frajera co mu się da pocisnąć byle gówno chińskie, auto na bateryjki z przebitką 10000% ale po chwili rozmowy okazało się że Elonowi
  • 2
@harrame: wg polaka dobry deal to zakredytowanie się w wieku 25 lat bo nieruchmości zawsze bedą rosly. Jak jestes młody to do 30 masz jeszcze okazje próbować sił w biznesie który być może okaże się zyłą złota, bz kredytu na głowie jesteś wolnym człowiekiem, możesz podróżować po świecie lub zmienić zawód i iść na lepsze studia żeby lepiej zarabiać. Po wzięciu kredytu niektóre możliwości w zyciu zamykają ci się.
Gdybyście wzięli pół miliona kredyty na otwarcie gabinetu dentystycznego, to lepiej na tym byście wyszli niż na zakredytowaniu się na kredyt hipoteczny.


@jankoval: ale ja mam być tym dentystą?
  • 1
@S_grubcio: Jak otworzyć gabinet stomatologiczny nie będąc lekarzem?
Aby go założyć, nie musicie posiadać medycznego wykształcenia. Jest jednak pewien „haczyk” – aby móc to zrobić, konieczne będzie założenie niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej (NZOZ). Dopiero w jego ramach będziecie mogli założyć własny gabinet.
@jankoval po prostu rzuć etat i załóż biznes. Zarabiaj pracując dwie godziny dziennie przy KOMPUTERZE.
Doradztwo rodem z tik toka.
Tak się składa, że niedawno miałem klienta, który posiada gabinet stomatologiczny (3 dentystów) i ciekaw jestem jak sobie skalkulowałeś te 500k na otwarcie i rozruch takowego.
bz kredytu na głowie jesteś wolnym człowiekiem, możesz podróżować po świecie lub zmienić zawód i iść na lepsze studia żeby lepiej zarabiać. Po wzięciu kredytu niektóre możliwości w zyciu zamykają ci się.


@jankoval: ale jak bez kredytu? wlasnie mi zaproponowales wziecie kredytu na biznes i uwiazanie sobie petli na szyje. jesli biznes mi nie wypali to zostaje dluznikiem i nie mam z czego splacic, bo porzucilem prace, zeby rozkrecac biznes? Czy
@jankoval: No przecież to oczywiste. Wyjdź ze strefy komfortu, przestań pić kawę na mieście i kupować awokado, skaj is de limit. Poprostu skredytuj się i otwórz biznes. Pieniądze przyjdą same. Jakie badanie rynku? Jaki biznesplan? Wystarczy otworzyć gabinet lekarski albo zostać informatykiem, mówię ci.
@jankoval: bo otwarcie biznesu i sprawienie, żeby on zarabiał na siebie co miesiąc kilkanaście tysięcy złotych to taka łatwa sprawa. Że też ten kraj jest pełen kretynów i mało który wpada na ten jakże prosty life hack. Załóż własną firmę. Takie to proste, no przecież.
@jankoval: startując biznes to w większości przypadków #!$%@? PONIŻEJ minimalnej (jak policzysz sprawy urzędowe, trening, uczenie się i podzielisz zysk po opodatkowaniu przez REALNĄ liczbę przepracowanych godzin). Mitomanie.