Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Myślałem że #programowanie będzie tym co będę chciał robić przez większość lub nawet całe życie ale doszedłem do wypalenia, myślałem że mi już minęło ale straciłem zapał gdy cały czas czytam o zwolnieniach albo że komuś ciężko jest z doświadczeniem znaleźć pracę. Już dawno doszedłem do tych mitycznego #programista15k. Rozważałem żeby za jakiś czas olać programowanie i zająć się czymś innym, ale myślę że po x latach znowu dojdę do takiego samego momentu a wątpię że dobrym pomysłem jest przebranzawianie co 3-5 lat. Miał ktoś z was podobnie że stracił cały zapał i ambicje do jakiejkolwiek pracy? Nie sądziłem że to mnie kiedyś dopadnie…
#praca #pracait #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 23
@mirko_anonim: miałem tak, a w zasadzie to miewam takie wypalenie co półtora roku. Robię sobie wtedy 4-6 miesięcy wolnego na podróżowanie i hobby, i po kilku miesiącach wraca zapał i zaczynam programować dla siebie i mam z tego fun
@Kekoludek: przecież to by trzeba zarabiać 30k miesięcznie na czysto żeby pracować 1,5 roku i potem pół roku żyć normalnie, czyli jakies 40-50k netto b2b.

30k na rękę z czego spokojnie na raty kredytów, leasingów, jedzenie, sport, hobby, życie leci z 15 tysięcy miesięczne, zostaje ci 15k miesięcznie.

(skromne mieszkanie 50-60m2 ok 30 minut komunikacją/samochodem od centrum wwa/krk/wro/3city trzeba liczyć ok 18k za m2 czyli milion plus bieda wykończenie najtańsza ikea
@Creamfields: wytłumacz mi geniuszu jak zarabiając 30k miesięcznie splacić kredyt na 60m2 kurnik który kosztuje 18k za m2 30 minut od centrum dużego miasta czyli około milion? Drugi milion odsetek dla banku? Nawet jak chcesz nadpłacać to dalej masz milion za mieszkanie i 200k dla banku

30k miesięcznie nawet jak władujesz 25k w kredyt i żyjesz za 5k jak robak co przez następne 10 lat nie będzie miał samochodu, żony, dzieci,
nad__czlowiek - @Creamfields: wytłumacz mi geniuszu jak zarabiając 30k miesięcznie sp...

źródło: kredyt

Pobierz
@nad__czlowiek: @blehblehbleh sry, ale nie chce mi się tego czytać całego xD

Nie mam kredytów, a podróżuje 2 miesiące z tych 4-6, więc z 20k idzie na podróże przez tę przerwę.
I nie, nie muszę oszczędzać, nie patrzę na ceny w restauracjach ani sklepach, a wcale ponad przeciętną nie zarabiam, i mieszkam w centrum wwa xD

@LeopoldStuff Ani trochę, nikt na to nie zwraca uwagi w naszej branży. To raczej jakieś