Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wait, wait, wait. Chwila. Nie wierze.
Mam aktualnie 35 lat i od dwoch lat jestem singlem.
- Na 0% podatek przed 26 sie nie zalapalem
- Jak sie okazalo ze moja byla dziewczyna miala problemy z zajsciem w ciaze to na doplaty do invitro sie nie zalapalismy, sami musielismy placic i nic nie dalo.
- oczywiscie bombelkowe 500+ i 800+ mnie ominelo zwazywszy
- oczywiscie na 13, 14 i 15 emeryture nie ma szans bo za mlody
- Na beke2% sie nie lapalem bo w spadku po matce dostalem udzial w nieruchomosci (jakies 12%)
- refundacja moich lekow nie jest pokryta z NFZ wiec bulwo plac 500 zlotych miesiecznie.
- teraz zeby dostac doplate do kredytu trzeba miec ponizej 35 lat i zarabiac mniej niz 7000 brutto.

Co otrzymalem w zamian?
- 55%+ skumulowana inflacja w przeciagu 5 lat. Wizyty do lekarzy z 150 za godziny poszybowaly do 350 za godzine. Koszt najmu mieszkania 40 metrow poszedl z 1800 zlotych na 3200 zlotych.
- praca do 65 roku zycia i mozliwa (huehue) emerytura w wysokosci 18% ostatniej pensji
- rozpieprzony rynek matrymonialny gdzie rozowe maja tak wybujale ego ze trzeba je na randke zapraszac na malediwy prywatnym jetem. A duzo rozowych dalo sobie tez spokoj z randkowaniem bo sa „szczesliwe” z kotem.
- Ceny nieruchomosci tak wysokie ze przestalem zagladac na otodom by nie myslec o magiku.
- Utrzymywanie tego calego syfu.

Jestem tak wkurzony ze nawet leki uspokajajace nie dzialaja.

Moim jedynym bledem to ze w 2018-2019 nie kupilem nieruchomosci w #wroclaw
Do 2017 to mialem odlozone moze 30 tysiecy zlotych bo dorabialem jako pracownik fizyczny na budowach za granica podcas studiow i urlopow. A moja pierwsza praca od 2014 do 2017 w #korposwiat we #wroclaw pozwalala mi zaoszczedzic jakies 300 zlotych miesiecznie. Nie lapalem sie na zaden kredyt.
W 2018 do 2019 rozgladalem sie za kupnem nieruchomosci ale nic ni moglem sensowngo znalezc.
W 2020 nie przewidzialem ze trzeba sie ladowac w kredyt hipoteczny po same kule jak caly swiat staje w miejscu i firmy zaczynaja wszystkich zwalniac na lewo i na prawo.
A w 2021 juz mnie znowu nie bylo stac na kredyt bo ceny #!$%@?.

Ok jest drugi blad, ze nie zostalem lekarzem lub programista tylko posluchalem rodzicow co mowili by nie kombinowac i pojsc na FIR.

Chcialbym cos kiedys otrzymac ot tak. Obiecuje ze bede glosowal na jakakolwiek partie ktora (moze byc tylko jedno z ponizszych)
- obnizy moj wiek emerytalny
- da mi hajs do lapy
- obnizy mi podatki

Pale takim hejtem do wszystkich ze on mnie az oslepia i powoduje ze w ogole nie mam ochoty sie starac. Mam ochote zostac NEET albo lay flat bo jaki jest sens? Zaraz przyjdzie pan miniser i powie ze kazdy pomiedzy 35 a 45 zycia bedzie placil nie 32% w drugim progu ale 45% bo jest bogaty.

#zalesie #pieniadze #nieruchomosci #polityka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21
  • Odpowiedz
Moim jedynym bledem to ze w 2018-2019 nie kupilem nieruchomosci w #wroclaw

Do 2017 to mialem odlozone moze 30 tysiecy zlotych bo dorabialem jako pracownik fizyczny na budowach za granica podcas studiow i urlopow. A moja pierwsza praca od 2014 do 2017 w #korposwiat we #wroclaw pozwalala mi zaoszczedzic jakies 300 zlotych miesiecznie. Nie lapalem sie na zaden kredyt.

W 2018 do 2019 rozgladalem sie za kupnem nieruchomosci ale nic ni moglem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Polacy to mentalne komuchy i tu żadne wymieranie starego pokolenia nic nie da, bowiem ten "mindset" już się doskonale zakrzewił w młodszych generacjach. Zatem przez najbliższe lata będzie można obserwować bitwę pomiędzy emerytami wyciągającymi łapy po więcej i więcej vs młodzi ludzie, których stać na gówno (niemalże jak emerytów) ze względu na zżerające większość zarobków koszty wynajmu. Komu nie pomogą rodzice, ten jest w czarnej dupie.

Kto będzie zasuwał na
  • Odpowiedz
Moim jedynym bledem to ze w 2018-2019 nie kupilem nieruchomosci w #wroclaw


@mirko_anonim: Analiza wsteczna zawsze skuteczna. Moim było niekopanie bitcoinów 10 lat temu :/ Do dzisiaj żałuje :/ Ale nie napisałeś jeszcze, że kartki na cukier cię ominęły, bo urodziłeś się akurat za późno...
  • Odpowiedz
Moim jedynym bledem to ze w 2018-2019 nie kupilem nieruchomosci w #wroclaw


@mirko_anonim: Ja kupiłem w 2017. Dobrzy borze jaki to był deal życia. Pamiętam jak w zakładzie mówili "Młody, po co kupujesz, będziesz oddawał dwa razy więcej. Poczekaj kilka lat, za gotówkę kupić (it here)." Wtedy się ze mnie śmiali, a teraz zazdroszczą bo kupiłem m4 po 5k za mkw i spłaciłem w tamtym roku bez wyrzeczeń xD

A Tobie
  • Odpowiedz
@ketiow: może i ta akurat zmyślona, ale sam znam troche podobnych przypadków może nie tak "skumulowanych"

u mnie w rodzinie i znajomych nikt nie mógł skorzystać z BK2%, a bo ktoś dostał działkę, a ktoś przepisał mieszkanie na 2 braci itp

Mnie osobiscie większość tych wypisanych rzeczy też ominęła np. ulga 26lat, żona rocznikowo powinna się łapać ale nie obejmowało to JDG a miała wtedy JDG - itp. itd :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to ja

lvl 26

skorzystalem z podatku "0%" w maksymalnym stopniu (co rok inaksowałem maxa, wykorzystując jeszcze fakt, że po przekroczeniu 85,5 i kwoty wolnej - dalej wchodziło 17 [później 12] i 32%) / "dopłaty" od pozostałych podatników ( )
miniratka na beka2% pod korek; dopłaty ~2k miesięcznie od podatników ( )
ulgi na bilety kolejowe (
  • Odpowiedz