Wpis z mikrobloga

Thermomix. Na babskich grupach na facebooku można wyczytać tylko ochy i achy, ale co Wy sądzicie o tym urządzeniu? Zalety urządzenia znam, wiele z nich mnie przekonuje ( nie będę thermomixa używała do ciast - od tego mam mikser planetarny). Jakie znacie największe wady? Poza ceną, bo nie jest to problem.

Nigdy mnie do thermomixa nie ciągnęło, ale coraz poważniej zastanawiam się nad zakupem. Pracuję, potem po pracy od 15 zajmuję się małym dzieckiem i aktualnie nie mam czasu, ani ochoty na gotowanie.
Pracy mam dużo i po prostu nie chce mi się gotować zup, obiadów, tym bardziej z dzieckiem ;/
#gotujzwykopem #thermomix #mlm
  • 49
@inga: trudno to uargumentować nie wypisując całego referatu, więc musisz uwierzyć na słowo- to niczego nie przyspiesza, a dla mnie to nawet utrudnia. A jeszcze jak masz mikser planetarny to już w ogóle nic za tym nie przemawia (bo kobiety czasem chwalą za wyrabianie ciasta, co ja robię ręcznie bo mi się potem tego cholernego garnka z nożami nie chce myć).
Jedyne co to może przyspieszyć to robienie zupy krem, a
@inga: mam biedromix* od kilku lat (wszystkie gadżety i funkcje te same - przynajmniej wtedy, moc wyższa) Wyrabiam ciasto, siekam, ważę - bardzo rzadko cokolwiek innego. Ostatnio mak na makowiec gotowałem. Przepisy TM w internecie są słabe. Często sprawdzam, kiedy chce coś zrobić czy nie ma mądrej wersji na TM - zwykle nie ma. Przepisy z dupy. Dania dla ludzi co mają dwie lewe ręce albo zadowalają ich proste rzeczy uklecone
@inga: Moja matka też nie miała nigdy czasu i ochoty na gotowanie, w efekcie jedliśmy jakieś gówno ze stołówki lub dojadaliśmy niedorobioną zupę przez kilka dni. Nie wiem po co w ogóle zrobiła sobie dzieci. Po 15-tej też nie miała na nic czasu bo zajmowała się sobą. Jedzenie to był koszmar.
W dzisiejszym świecie pewnie by zamawiała jakiś przepłacony catering, paszę dla leni zrobioną z odpadów xD
Albo kupiła termomixa, bo
@moll: Chyba nikt Ci pewnej tajemnicy nie zdradził - mycie lidlomixa - wlewasz ciepłej wody, kapkę ludwika, włączasz wysokie obroty na minute/2 i w 90% nawet z mieszania ciasta masz czysty garnek.

A to jest wielka zaleta lidlomixa, mieszanie ciasta.
@arinkao Wiesz czym się różnie od Twojej matki? Tym, że nie mam ochoty na gotowanie, ale to robię prawie codziennie, bo nie lubię jesc syfu, a tym bardziej nie chce, aby jadlo go moje dziecko.
Aktualnie szukam sposobu na zoptymalizowanie tego obowiązku.
@moll: i czy uważasz, że ugniatania ciasta do bylego czego ręcznie mniej syfi i mniej męki jest, jak ten głupi lidlomix?

Popatrz też na ceny innych robotów potrafiących rozmieszać ciasto, poniżej 1000 pln nie znajdziesz nic, co tyle wytrzma.
@moll:

a na koniec odpaliłeś się z rozporządzaniem moim mieniem.


Wiesz co, nie lubię gadać z ludźmi z problemami psychicznymi.

Jak Ci się przyśniło, że Ci zabrałem lidlomixa, to idź na Policję, potwierdzę, żeby Cię zamknęli w ośrodku, gdzie będziesz sobie bronić swoich klocków
@KrzaczekPl: człeniu problem to masz ty. Najpierw nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, bo piszę w czasie przeszłym, a potem twierdzisz, że mam sprzedać, to każdy będzoe happy. Więc z naszej dwójki problem masz ty. I to gruby
Wiesz czym się różnie od Twojej matki? Tym, że nie mam ochoty na gotowanie, ale to robię prawie codziennie, bo nie lubię jesc syfu, a tym bardziej nie chce, aby jadlo go moje dziecko.


@inga: Nie kłam, niedawno temu pisałaś że nie chce Ci się gotować wiec zamawiasz catering. Dodatkowo sprzątać wiec masz sprzątaczkę. Pracę zaś masz tak ciężką że cały dzień do 15 wisisz na wykopie i innych stronkach.
W