Wpis z mikrobloga

Kończy się pierwszy dzień roboczy nowego roku 2024. I w trollowniach CPK nie próżnują, przecież każdy dzień jest teraz na wagę złota. Z każdym dniem widmo utraty ciepłych posadek ciąży coraz bardziej. Najważniejsze teraz to przekonać opinię publiczną, aby skończyć z trudnymi pytaniami.

Przekaz w TVP za czasów PIS już poszedł. Zamówiono wiele sponsorowanych raportów firm doradczych. Aby jeszcze zacementować efekt, kupiono parę filmów sponsorowanych na YouTube. Hasła "Okęcie nie ma przyszłości", "Niemcy boją się CPK", "Zarobimy miliardy na cargo" wypowiedziano tysiące razy, wystarczająco dużo, aby były bezmyślnie powtarzane, bez kwestionowania.

Najgorsze co może się teraz zdarzyć, to audyt. Bo tam padną te wszystkie trudne pytania, które mogą obnażyć prawdę. Tego audytu pisowskie i cepekowskie trolle boją się jak ognia. Przecież wstępny audyt już był: pracował nad nim NIK, który po CPK nie pozostawił suchej nitki. A co dopiero będzie, jak audyt będzie bardziej wnikliwy i wyczerpujący?

Jak już kiedyś tutaj pisałem: narzędziem manipulacji dla starszych wyborców był TVPIS, dla młodszych - znani im jutuberzy. Natomiast dla ludzi w średnim wieku, przygotowano szereg sponsorowanych raportów i pseudo-ekspertów. Jakiś efekt jest, bo dzisiaj na głównej mamy znalezisko "Czy CPK jest nam potrzebny? Opinia uznanego w branży eksperta Macieja Wilka"

Wprawne oko wychwyci, że ten branżowy "ekspert" występuje właściwie w 90% artykułów. To znaczy: ekspertów popierających CPK mamy tak dużo, że większość z artykułów zawiera tylko to jedno nazwisko. Rzeczony ekspert to Maciej Wilk, były COO LOT-u. Jego kilkuletniej kadencji w LOT nie komentuję, chociaż co nieco słyszałem od kolegów z LOT. Obecnie "ekspert" ten pełni rolę COO w Flair Airlines - małej, kanadyjskiej low-costowej linii lotniczej.

Flair to ta bardzo poważna linia lotnicza, której rząd kanadyjski chciał cofnąć koncesję na prowadzenie działalności. To również linia, której wiosną 2023 roku leasingodawca zajął 4 samoloty w związku z zaległościami w płatnościach. Czy więc zarząd tej linii można zaliczać do grona poważnych ekspertów? Nie wiem, ale się domyślam. Wpis w CV może wygląda i ładnie, ale jak ktoś zna prawdę...

Gwiazdor wykopów dotyczących CPK, Maciej Wilk prowadzi twittera i udziela aktywnie wywiadów na YouTube. Tutaj link do jego profilu: https://twitter.com/MacVVilk Jaki interes ma Maciej Wilk w promowaniu CPK, jeszcze nie wiemy. Ale jego twitter jest praktycznie zalany monotematycznymi treściami wychwalającymi CPK pod niebiosa. Jeżeli poczytamy tweety Macieja Wilka, dowiemy się, że budowa CPK nie ma prawa być kwestionowana. To jedyne wyjście dla Polski, a sam projekt pozbawiony jest wad, ryzyka, czy wątpliwości. W przeciwieństwie do alternatyw CPK - one mają same wady, setki ryzyk i niezliczoną ilość wątpliwości.

Czy normalny, niezależny ekspert ma czas na tworzenie tak złożonych (i już na pierwszy rzut oka: manipulujących treści)? Czy każdy taki ekspert opracowuje staranne grafiki, wykresy, poświęca godziny na udział w wywiadach tak z nudów, z dobrej woli, pro-bono? Nie wiem, ale się domyślam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wołam @Yuri_Yslin @grzmik i @Kroledyp bo to poniekąd mój komentarz podsumowujący ostanie rozmowy m.in. z Waszym udziałem.

#cpk #lotnictwo #samoloty #polityka
lhotse89 - Kończy się pierwszy dzień roboczy nowego roku 2024. I w trollowniach CPK n...

źródło: 021805025

Pobierz
  • 145
@nawon: po Twoim pojmowaniu kredytu jakoś mnie nie dziwi że nie potrafisz przyswoić prostych informacji, ale na filmiku nikt nic o tym nie powiedział, więc zostaje Ci do znudzenia powtarzać. Zerknij na przepustowość lotniska w Lizbonie, Gatwick, nie zapomnij, że Modlin nadal istnieje, bo "do Afryki z Radomia bliżej" nie udało się go zniszczyć.
@kishibashi: Dla dużego państwa kredyt na inwestycje jest zawsze bardziej opłacalny jak tego nie rozumiesz to już przestań odpisywać.

Zerknij na przepustowość ...


@kishibashi: Po raz setny się pytam jak zniesiesz limity. Jak nie wiesz to daruj sobie tą propagandę.

Modlin nadal istnieje


i po tylu latach nadal nie umie wykazać zysku. Lotnisko przy rzece sterowane przez tanią linie co może pójść nie tak.
@nawon: jeszcze raz, bo bystrością nie grzeszysz. Nikt się nie czepia o kredyt tylko realną wartość inwestycji. Czasami kredyt hipoteczny też się opłaca i wcale nie znaczy to, że mieszkanie (600k) jest warte 100k (wkład własny). Przedstawianie kosztu CPK jako 6 mld to prymitywna manipulacja dla tych co nie interesują się szczegółami i nie mają wyobrażenia ile może kosztować hub i ile to 6 mld.

Modlin nie umie wykazać zysku, choć
jeszcze raz, bo bystrością nie grzeszysz


@kishibashi: Jesteś zwykłym chamem

Nikt się nie czepia o kredyt


Ty się czepiasz

Modlin nie umie


Tyle lat nie umie a teraz na pewno się uda

Lotnisko Ryanaira to też tania śpiewka


No po prostu ich zmuszali żeby marnować pieniądze bo tak naprawdę to ta blaszana buda przy rzece to żyła złota

Równie dobrze można straszyć Niemcami


Wiadomo oni chcą tylko naszego dobra. Obecnie mamy
@nawon: jak się pali głupa manipulując to można zostać uznanym za głupiego. Nie musisz się obrażać. Podaj mi przykład lotniska o którym powiedziano po budowie, że kosztowało tylko tyle ile wynosił wkład własny ( ͡° ͜ʖ ͡°) na Modlin przyjdzie czas, teraz o kosztach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kishibashi: Po raz setny się pytam jak zniesiesz limity. Jak nie wiesz to daruj sobie tą propagandę.


@nawon: tak jak limity zostały narzucone, tak mogą być zniesione. Nie ma żadnych przepisów, ani europejskich ani krajowych, które zakazywałyby lotów nocą nad miastem. To może być tylko dobra wola zarządcy lotniska, albo (jak w przypadku Okęcia) polityczne narzędzie do uzasadnienia budowy CPK.

i po tylu latach nadal nie umie wykazać zysku. Lotnisko
@kishibashi: ok, ale ta rozbudowa to dalej mniej niż ma obsługiwać CPK. Pewnie te inwestycje mogłby iść równolegle. Nie zmienia nic w kwestii przyjmowania dużych maszyn na lotach do dalekich destynacji. Potrzeby Huba transportowego (infrastruktura magazynowa i połaczenie z koleją), którym Chopin nigdy nie będzie.
tak jak limity zostały narzucone, tak mogą być zniesione


@lhotse89: no na pewno PO powie warszawiakom że teraz będziemy mieli hałas w nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

że przy rzekach nie wolno


Mamy lepsze miejsce z lepszą infrastrukturą
@jaras2: Do całego filmu trudno mi się treściwie odnieść, z uwagi na ilość wątków poruszonych przez te 2 godziny - ale większość go obejrzałem. Co do ograniczeń Okęcia zdecydowanie się nie zgadzam, co do potrzeby analiz i audytów w obrębie CPK zdecydowanie się zgadzam.

Osobiście uważam, że CPK tu i teraz nie ma racji bytu, teraz trzeba dofinansować zaniedbywane przez lata pozostałe lotniska. Tym kupimy lekko 10 lat czasu, który można
@lhotse89: tak dofonansowujmy za to dalej regionalne lotniska i biznes typu Ryanair czy Wizzair żeby łaskawie zorganizowały 2loty dziennie do Luton i Oslo xD

To nie jest przepalanie publicznej kasy nic a nic XD chyba głupsze jest tylko utrzymywanie stadionów piłkarskich przez miasta ale to temat na oddzielna pogadankę xD
Trzymajmy się mirasy w tym kartonowym bantustanie XD
tak dofonansowujmy za to dalej regionalne lotniska i biznes typu Ryanair czy Wizzair żeby łaskawie zorganizowały 2loty dziennie do Luton i Oslo xD


@Sebastix: Typie, nie wiem co bierzesz, ale to odstaw xD Rozwijanie portów regionalnych = przepalanie kasy na Wizza i Ryana xD

Chciałbym poznać procesy myślowe w twojej głowie, to mogłoby być fascynujące. A jak oczekujesz odpowiedzi serio i na poziomie, to poproś kogoś dorosłego - niech pomoże ci
Nie wiem, ale się domyślam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@lhotse89: a tobie ktoś zapłacił? bo jak nie, to widocznie można coś robić z pasji (głupoty). a jak jednak ktoś ci zapłacił, to czemu nie można płacić innym? czaisz mordo?
@lhotse89: a tobie ktoś zapłacił? bo jak nie, to widocznie można coś robić z pasji (głupoty). a jak jednak ktoś ci zapłacił, to czemu nie można płacić innym? czaisz mordo?


@zimowyporanek: Ale czytaj ze zrozumieniem, co? Chyba, że nie widzisz różnicy między napisaniem kilku wpisów i komentarzy na wykopie, a spamem na masową skalę w mediach, opracowywaniem profesjonalnych materiałów i udziałem w wielogodzinnych wywiadach xD Chyba nie czaisz jednak, mordo.