Wpis z mikrobloga

Przecież już dokładnie wiadomo jak ukrócą. Zalapiesz się jak rata do dochodu miesięcznie przekroczy 35%


TERAZ COS wiadomo, chociaz dla mnie to jest wszystko pisanie paluchem po wodzie - bedzie ustawa przeglosowana to bedzie konkret na stole, wakacje mialy byc przedluzone po porstu jak byly, potem z kryterium wysokosci kredytu, potem w sumie bez tego kreyterium, teraz z kryterium dochodu, to jak bk2 tez mial byc a poki co nie ma....

Dla
@del855: różnica jest taka, że te wszystkie dotychczasowe projekty nie były rządowe (tzn ten PiSu był, ale nie mieli większości wiec nic nie znaczył). Teraz mamy konkret w końcu. Oczywiście może się jeszcze coś zmienić, ale najprawdopodobniej wakajki wejdą w takiej formie.
różnica jest taka, że te wszystkie dotychczasowe projekty nie były rządowe (tzn ten PiSu był, ale nie mieli większości wiec nic nie znaczył).


a jak mieli wiekszosc czytaj swoj rzad to czemu nie przeglosowali? ktos im bronil?....

Teraz mamy konkret w końcu. Oczywiście może się jeszcze coś zmienić, ale najprawdopodobniej wakajki wejdą w takiej formie.


to samo - glosuja tam i glosuja ale jakos sprawa doplat i bk2 sie zajac nie moga....
@chaosrising: minimalna rośnie o jakieś 500 netto do tego 500 plus idzie w 800 plus. Przeciętnie na rodzinę 2+2 powinno zacząć wpadać miesięcznie około 1500 złotych więcej. Jak ktoś nie wziął kredytu na kwotę z sufitu to i mu te wakacje nie będą potrzebne.
@del855:

a jak mieli wiekszosc czytaj swoj rzad to czemu nie przeglosowali? ktos im bronil?....


Przecież pierwsze wakacje też przegłosowali w ostatniej chwili. Pamiętam bardzo dobrze. Miały wejść od trzeciego kwartału 2022 i ledwo się wyrobili na wrzesień. Teraz jest podobnie, jeszcze jest czas, luzik. Mają wejść od marca.
@del855 ale to są założenia do złożonego projektu. póki co nie ma żadnych innych propozycji, oprócz tego co Morawiecki zgłosił. Nie wiem po co wrzucasz tu swoje dywagacje.
ale to są założenia do złożonego projektu. póki co nie ma żadnych innych propozycji, oprócz tego co Morawiecki zgłosił. Nie wiem po co wrzucasz tu swoje dywagacje.


z 5x napisalem ze zobaczymy, a ty mi zarzucasz jakies dywagowanie?.....

@Mmiko:
@del855 no bo tweet odnosi się do faktu (projekt ustawy i przewidywane skutki), a nie do internetowych spekulacji. Równie dobrze mogą zrobić próg RdD na poziomie 30% albo z powrotem (jak w projekcie Henning-Kloski) 40%. Na razie mamy jednak taki projekt i do niego są takie założenia jak w tweecie.