Wpis z mikrobloga

Kim są ci Polacy naśmiewający się z różnych porażek Ukrainy. Nie krytykujący, a naśmiewający się. Co ktoś taki musi mieć w głowie.

rosja jest nam otwarcie wroga. Jakby Ukraińcy zaczęli teraz masowo przegrywać, a linia frontu #!$%@?ć pod naszą granicę to ciężko mi sobie wyobrazić Polaka, który nie byłby przerażony faktem, że 200k rozochoconych zwycięstwami kacapów znalazłoby się pod granicami Polski i teraz mogliby się już skupić na następnych celach.

Wiadomo część to trolle, ale są przecież Polacy co naprawdę cieszą się z porażek Ukrainy.
Są bardzo negatywnie nastawieni do Ukraińców przez takie sprawy jak np inby z kierowcami na granicy, korupcja czy brak wdzięczności.
I jestem w stanie to zrozumieć, ale nie rozumiem jak można przekładać te emocje aż do takiego stopnia by życzyć Ukraińcom porażki. Gdzie w takim scenariuszu to też my mamy #!$%@? i to nasze rodziny będą wtedy żyły w ciągłym stresie i myślami o wojnie, gdzie teraz możemy sobie o tym zapomnieć.
Ironiczne pisanie "ale czołgi w Warszawie!!!!" pod kolejnym znaleziskiem o pijanym Ukraińcu nie sprawi, że jak Ukraina faktycznie przegra to nie będziemy w bardzo złej sytuacji.
A może takie naśmiewanie się z porażek to efekt tego, że duża część osób myśli, że to co jest obecnie czyli w miarę stabilna linia frontu utrzyma się wiecznie nawet jak Ukraińców odetnie się całkowicie od pomocy.

Ja jestem zdania, że dopóki Ukraińcy zabijają kacapów to dozbrajałbym ich tak jak tylko możemy bez znacznego osłabiania siebie, bo to nam się po prostu bardzo opłaca.
W #!$%@? mam czy nam będą wdzięczni. Co to w ogóle za kryterium do prowadzenia polityki. xD Ludzie chyba naprawdę uwierzyli, że Polska przekazująca miliardy USD uzbrojenia robi to w ramach bycia miłymi, a nie ochrony własnych interesów i obywateli.

#ukraina #polska
  • 9
@Kantar: w sumie też mnie to ciekawi, chociaż nigdy pytania takiego jak ty nie zadałem. Rozumiem, że ktoś może nie lubić Ukraińców, wręcz nimi gardzić, ich polityka, historia, zachowaniem i ogólnie życzyć im jak najgorzej, nie moja sprawa. Ale cieszenie się z ich porażek to tak jakby dziecko się cieszyło, że odmroziło sobie uszy na złość rodzicom.
@Akuzativ94: wśród moich znajomych mam tylko brata ciotecznego jeśli chodzi o nienawidzenie Ukraińców.
Nazywa ich chochołami itd ale nawet on nie chce zwycięstwa rosji. Tylko żeby walczyli jak najdłużej a na końcu wygrała Ukraina.

Naprawdę to jest ciekawe co zdaniem ludzi życzących porażki Ukrainie stanie się z Polska po tym fakcie. Ja jedyne co widzę to swoją rodzinę w stresie że zaraz rosja zrobi kolejny krok. Co nie byłoby żadnym dziwnym
@Kantar: ja osobiście nie bardzo wierzę w taki atak, nawet w przypadku przegranej calkowitej Ukrainy. Chyba, że Chiny się odpalą na USA, które będzie zbyt zajęte własnymi problemami by nam sensownie pomóc, a ruski to spróbuję wykorzystać i zagra na jedną karte, wtedy tak czy tak będzie rozpierdziel na pół globu. Ale jestem tylko wykopkiem który guzik wie. Mimo to mieć ruska granicę na kilkadziesiat kilometrów, a na kilkaset to jest
@Kantar: To że ktoś nie lubi ukraińców cale nie oznacza z automatu że życzy im przegranej, tak samo nie oznacza że lubi rosję ¯\(ツ)/¯

W #!$%@? mam czy nam będą wdzięczni. Co to w ogóle za kryterium do prowadzenia polityki. xD Ludzie chyba naprawdę uwierzyli, że Polska przekazująca miliardy USD uzbrojenia robi to w ramach bycia miłymi, a nie ochrony własnych interesów i obywateli.


Piszesz że nie przeszkadza ci brak wdzięczności,
@Akuzativ94: porażka Ukrainy będzie porażką USA, a więc i NATO. To duży game changer, bo zainwestowaliśmy w ten konflikt sporo środków, a poza USA niewielu będzie chciało ginąć za kraje bałtyckie. Zostaniemy tu sami z Rumunami, zdalnym wsparciem UK i ewentualną pomocą Turcji jeśli odpowiednio połechczemy ego Erdogana (a Erdogan jak wyczuje zmianę wiatru, to pierwszy ucieknie z NATO i zacznie kopać Grecję). NATO działa dopóki jest odpowiednią, solidarną siłą odstraszającą.
@Dizel_AHTUNG:

To że ktoś nie lubi ukraińców cale nie oznacza z automatu że życzy im przegranej, tak samo nie oznacza że lubi rosję ¯\(ツ

1. Dlatego piszę tu o tych ludziach cieszących się z porażek, a nie o ludziach co po prostu nie lubią Ukraińców.

2. Gdzie ubolewam nad faktem że są Polacy którzy patrza nieprzychylnie na Ukraińców i piszą o nich złe rzeczy.
Napisałem we wpisie, że “jestem w stanie