Wpis z mikrobloga

Super jest ten kwik informatyków 15k i innych ludzi którzy dobrze zarabiają w korpo bo, o matko, osoby które wykonują gorzej płatne zawody dostaną dofinansowanie do kredo xD
Wiadomo, najrozsądniej byłoby gdyby po prostu rozdawali darmowe mieszkania osobom w dobrej sytuacji, a biede - #!$%@?ć, tak buduje się społeczeństwo.

Najlepiej gdyby tego programu w ogóle nie było, ale skupienie go wokół dobrze zarabiających to byłaby kompletna paranoja.

#nieruchomosci #kredyt2procent
  • 114
@MichauDelendaEst większych głupot nie czytałem ostatnio. Czyli według Ciebie Mariuszek z Anetką zarabiajacy 2x4k będą mogli wziąć kredyt i płacić ratkę 2k a Pawełek z Anią którzy wybili się delikatnie powyżej średniej krajowej jebiąc w korpo i płacąc za wynajem 4k nie będą mogli wziąć kredo i płacić ratki 3k. Dodatkowo Mariuszek i Anteka często cześć wypłaty dostają pod stołem wiec będą podwójnie wygrani(oczywiście nie wszyscy).
osoby które wykonują gorzej płatne zawody dostaną dofinansowanie do kredo xD


@MichauDelendaEst: osoby wykonujące gorzej płatne zawody nie dostaną kredo, a więc o dofinansowaniu też mogą zapomnieć, za to ktoś z przychodem nawet 30k, nowym autem w leasingu itp., do tego zakredytowany pod korek jak najbardziej dostanie wsparcie i będzie to większe wsparcie niż by było dla tego pierwszego jeśli by mu bank udzielił kredytu

A jak w czasie covidu dawali
@MichauDelendaEst: kumasz, ze to nei chodzi wcale o ludzi 15k tylko o normalnie zarabijacych ludzi, ktorzy w normalnych warunkach (bez doplat i wysokich stop procentowych) mogliby pozwolic sobie na kredyt. A przez te doplaty do kredytow dla malo zarabiajacych (swoja droga daje sie im poczucie, ze moga zadluzyc sie po same kule bo przeciez rząd zawsze pomoże, i zamaist brać mieszkania na ich kieszen to beda brali te duzo drozsze bo
Najlepiej gdyby tego programu w ogóle nie było, ale skupienie go wokół dobrze zarabiających to byłaby kompletna paranoja.


@MichauDelendaEst: jedyny sensowny socjal to mozliwosc odpisania od podatku dochodowego. Nie wazne ile zarabiasz, wazne zebys pracowal.
@MichauDelendaEst: Masz rację. Od jutra rzucam robotę programisty i naukę czegokolwiek poza godzinami pracy. Idę na zasiłek albo na produkcję za minimalną krajową, a po robocie będę pił wódkę i robił dzieci.
O przetrwanie i swoją przyszłość martwić się nie mam zamiaru bo Państwo mi zawsze pomoże i w razie potrzeby posypie kasą. Mało tego, jak mi się jeszcze zdrowie posypie od hulaszczego trybu życia to na NFZ mnie weźmie i