Wpis z mikrobloga

Super jest ten kwik informatyków 15k i innych ludzi którzy dobrze zarabiają w korpo bo, o matko, osoby które wykonują gorzej płatne zawody dostaną dofinansowanie do kredo xD
Wiadomo, najrozsądniej byłoby gdyby po prostu rozdawali darmowe mieszkania osobom w dobrej sytuacji, a biede - #!$%@?ć, tak buduje się społeczeństwo.

Najlepiej gdyby tego programu w ogóle nie było, ale skupienie go wokół dobrze zarabiających to byłaby kompletna paranoja.

#nieruchomosci #kredyt2procent
  • 114
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: jako #programista25k uważam, że najlepiej jakby tego w ogóle nie było, a jak już ma być to w najbardziej okrojonej formie, żeby nie kontynuować tego szaleństwa, które spowodowała beka. Jeśli to zrobią dla rodzin z kaszojadem z ograniczonymi dochodami i ograniczą cenę z metra to może nie będzie tragedii
  • Odpowiedz
Wiadomo, najrozsądniej byłoby gdyby po prostu rozdawali darmowe mieszkania osobom w dobrej sytuacji,


@MichauDelendaEst: ładnie widać że jak programy socjalne dotyczą danej osoby to są dobre ale jak innej grupy społecznej to wtedy nie sa dobre XD madką z dzieckiem dają 500+ kurła na patusów dają a mi nic, biednym dopłacają do kredytów kurłaaaa jak tak można. A jak w czasie covidu dawali 5k zapomogi dla osób z działalnościa to pierwsi
  • Odpowiedz
Gratulacje@PanieAreczku Może część dopłaty jaką otrzymujesz przeznaczysz na pomoc samotnym matkom? Ot taki gest dobroci
  • Odpowiedz
@pamareum: w zyciu! predzej swoja zone uczynie samotna matka, zeby sie jeszcze zalapac na fundusz alimentacyjny i inne doplaty, dejta! W tym kraju nie oplaca sie pracowac, jak widac po propoyzcji darmowego kredo . xD Dochodze do wniosku, ze idziemy w kierunku idylli dla ideologii Woke i postepowej Lewicy. Istny dreamland.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: ciekawe jak tam pseudorentierzy, zaczęli już jakikolwiek podatek odprowadzać czy nadal przychodzenie po gotóweczkę co miesiąc? Jeśli mam dwa źródła dochodu to nadal jest fikcyjna? ( ͡° ͜ʖ ͡°) No tak, zapomniałem że nowoczesny feudalizm zakłada bycie niewolnikiem jednego pana przez 8h, a inny zarobek jest zabroniony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: Najlepiej jakby w ogóle nie było takich programów, ale jak mają istnieć, to niech obejmują wszystkich bez swojego mieszkania. Co to za sprawiedliwość jak jak dostaję tylko większe podatki, a nigdy żadnych benefitów. Dopiero od ~roku zarabiam jakieś konkretne pieniądze, a jestem już po 30. Kiedy ja w końcu będę mógł kupić sobie mieszkanie i ułożyć życie? To jest tragedia. Tym programem tylko znowu podniosą ceny i nawet nie będę
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: Jak masz faktyczną działalność to nie ma się czego bać, natomiast faktem jest, że sporo osób przechodzi na b2b żeby optymalizować podatki (na co rząd przymyka oko, bo polska jest atrakcyjna przez tani kosz pracy), choć forma wykonywania pracy pasuje do UoP a nie działalności.
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: Ale rozumiesz, że w Polsce programy zależne od zarobków, stosunku pracy, wykształcenia tj. wszystkim co można jeszcze załatwić (wieku czy własności jak w bk2, będzie ciężko) - nie mają sensu? Tutaj każdy jest biedny i mało zarabia.

To jest problem. Nie boli mnie, że Anetka na medianie dostanie kredyt - niech ma. Boli mnie to, że Areczek też dostanie chociaż zarabia podobnie do mnie tylko 50 albo i 70% na
  • Odpowiedz