Wpis z mikrobloga

Trening siłowy na dwa dni w tygodniu?
Nie jestem jakimś kompletnym świeżakiem w kwestii treningów. Wcześniej z trochę działałem na siłowni, z 1,5 roku ostatniego ćwiczyłem kalistenicznie. Na 3 dni mam średnio czas, zwłaszcza, że często trening siłowy uzupełniam o jakiś rowerek jak jest ciepło albo właśnie kalistenike.
Aktualnie od miesiąca robie FBW, zastanawia mnie tylko czy nie przesadzam z objętością - dwa dni w tygodniu ćwiczę właściwie wszystkie główne partie mięśni (nogi, klata, plecy, bic, tric, barki, brzuch - zazwyczaj 4 serie po 12 powtórzeń) Macie jakiś dobry przykładowy plan do polecenia?
#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 24
  • Odpowiedz
@kylasek: Po 4 serie git na jednostkę przy FBW, ale nie wiem czy przy 2 razach coś zbudujesz, jako podtrzymanie formy/redukcje spoko na pewno opcja, ale pod budowanie słabo trochę.
  • Odpowiedz
@kylasek: No moim zdaniem trochę słabo, ciężko będzie. Takie 3x w tygodniu byłoby już spoko, bo masz teoretycznie trening co 48h + możesz sobie pozwolić na większą objętość, albo poukładać sobie nawet dni, że danego skupiasz się na tym, a innego na czymś innym. Choć jak dopiero wracasz do treningów/zaczynasz to coś tam początkowo pójdzie siłą rzeczy.
  • Odpowiedz
@kylasek: generalnie możesz śmiało założyć, że się nigdy nie przetrenowujesz. Większość osób raczej przegina w drugą stronę - jak np Ty. Aktualnie trenuje FBW 5x w tygodniu i nie mam problemu z regeneracją. Nie robię oczywiście codziennie martwych ciągów, ale mimo wszystko spędzam na siłowni te 1,5-2h dziennie.
  • Odpowiedz
generalnie możesz śmiało założyć, że się nigdy nie przetrenowujesz. Większość osób raczej przegina w drugą stronę - jak np Ty. Aktualnie trenuje FBW 5x w tygodniu i nie mam problemu z regeneracją. Nie robię oczywiście codziennie martwych ciągów, ale mimo wszystko spędzam na siłowni te 1,5-2h dziennie.


@pp93: 5x w tyd po 2h dziennie? Masz jakieś hobby poza siłownią? Rodzinę, dzieci?
  • Odpowiedz
@Anakee: siłownia to główne hobby, granie w gry czy oglądanie seriali ograniczone właściwie do zera, ewentualnie coś żeby leciało w tle podczas kolacji itp, dzieci nie mam, ale partnerkę już tak. Ćwiczę rano przed pracą, po południu faktycznie by to było męczące i kolidowałoby z normalnym życiem. Siłownie otwarte są zwykle od 6 rano, także da się pogodzić częste treningi ze zwykłym funkcjonowaniem.
  • Odpowiedz
  • 1
@revente: to na 3 dni trening z tego co widzę
@pp93 nie mierz ludzi swoją miarą, moja praca jest zależna od klienta, generalnie chodzę na 8, ale czasami musze być i o 6:30 jeżeli musze gdzieś dalej jechać, dodatkowo chodzę do pracy w garniturze wiec nie wyobrażam sobie chodzić przed pracą na siłownie, myć się, układać włosy i ubierać się w niewymiętolony garnitur z rana. Pracuje do godziny 15 ale i
  • Odpowiedz
@kylasek: nie mierzę i absolutnie nie pisałem tego, żeby Ci coś zarzucić. Moj komentarz miał po prostu pokazać, że nie musisz się obawiać przetrenowania.
Rozumiem, że każdy ma inną sytuację rodzinną i zawodową, a ja pracując z domu mam bardzo komfortowe warunki
  • Odpowiedz
@kylasek: 2 jest więknie niż 1. Także jak masz możliwość trenować 2x to tak rób. W planie możesz nawet poszaleć i rzucić większą objętość. Idealnym scenariuszem byłoby mieć 2 dni przerwy między treningami.
  • Odpowiedz
@Anakee:

5x w tyd po 2h dziennie? Masz jakieś hobby poza siłownią? Rodzinę, dzieci?


Bez przesady, co to jest 2 godz w ciągu doby? Zakładając że śpi 7 godzin dziennie a 8 godzin pracuje, to po treningach zostaje mu neszcze 7 godzin.
A pamiętajmy że nje wszyscy pracują po 8 godzin dziennie. Niektorzy realnie robią po 5-6 godzin zdalnie. Spokojnie mogą 2 gidz siłki dzienne i zostanie im pełno czasu na
  • Odpowiedz
co to jest 2 godz w ciągu doby? Zakładając że śpi 7 godzin dziennie a 8 godzin pracuje, to po treningach zostaje mu neszcze 7 godzin


@In_thrust_we_trust: do tego trzeba dojechać, zjeść, odpocząć, zrobić zakupy, mieć czas dla rodziny, znajomych.
  • Odpowiedz
@Anakee: tak jak pisalem, niektórzy pracują zdalnie (np 90% moich wszystkich znajomych w it). I to nie zawsze 8 godzin, tylko mniej

Dojeżdża się raczej na naibliższą silownie, ile to moze byc autem, 10 min? Zakupy zazwyczaj robi sie raz na 3 dni, reszta czasu jest na inne hobby, rodzine, rozrwykę itp
  • Odpowiedz
  • 2
@kylasek 2 dni w tygodniu jest w okey. Tylko trening musi być ciężki. No i trening musi być dobrze poukładany.
1 dzień - Rampa - przysiad, wiosło , 3x10 barki, tricek
2 dzień - Rampa - martwy, wyciskanie, 3x10 barki, bicek

+ Brzuch, cardio

Myślę, że to będzie spoko trening, jeżeli się do niego przyłożysz
  • Odpowiedz
@Anakee: hybrydowo i zdalnie pracuje łącznie ponad 20% Polaków, więc już nie tak mało.
Jesli poruszany się w kategorii wiekich miast i zawodach nie fizycznych, to raczejwiekszosc pracuje hybrydowo lub zdalnie. Mam znajomego który pracuje w IT zdalnie, robi 6 trenigów w tygodniu, ma rodzine, pasje i dzieci, dom i 2 psy ;)
  • Odpowiedz
Mam znajomego który pracuje w IT zdalnie, robi 6 trenigów w tygodniu, ma rodzine, pasje i dzieci, dom i 2 psy ;)


@In_thrust_we_trust: do tego robi własny biznes na boku, doktorat i ma czas na kochankę. Wszystko jest możliwe :)
  • Odpowiedz