Wpis z mikrobloga

Trening siłowy na dwa dni w tygodniu?
Nie jestem jakimś kompletnym świeżakiem w kwestii treningów. Wcześniej z trochę działałem na siłowni, z 1,5 roku ostatniego ćwiczyłem kalistenicznie. Na 3 dni mam średnio czas, zwłaszcza, że często trening siłowy uzupełniam o jakiś rowerek jak jest ciepło albo właśnie kalistenike.
Aktualnie od miesiąca robie FBW, zastanawia mnie tylko czy nie przesadzam z objętością - dwa dni w tygodniu ćwiczę właściwie wszystkie główne partie mięśni (nogi, klata, plecy, bic, tric, barki, brzuch - zazwyczaj 4 serie po 12 powtórzeń) Macie jakiś dobry przykładowy plan do polecenia?
#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Kabas: U mnie to wygląda następująco jak narazie:
A: (oczywiście rampa) - Squat 4x12, Wiosłowanie 4x12, Wyciskanie na ławce 4x12, Tric Extension 4x12, Uginanie Bicepsów 4x12, OHP 4x12, Brzuch 4x12
B: (rampa) - Wykroki 4x12, Martwy 4x12, Wyciskanie sztangielek na lawce ze skososem 4x12, Dipy 3x12, Bicepsy ze sztangielka 4x12, OHP siedząć 4x12, brzuch 4x12
Staram sie cardio potem zrobić.
Jest sens robienia zawsze trica i bica tj w kazdym
  • Odpowiedz
  • 1
@kylasek

Jak dla mnie za dużo serii i powtórzeń.

Wspomniałeś, że chcesz redukować. W takim przypadku jak pisałem wcześniej 3-4 ćwiczenia i więcej cardio.

Poczytaj więcej o założeniach redukcji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kabas czyli patrząc na Twoj plan nie w każdy dzień treningowy ćwiczymy wszystkie główne partie (plecy, klata, nogi) ale jednocześnie mam ćwiczyć zawsze barki? Ile serii proponujesz robić?
  • Odpowiedz
  • 1
@kylasek na redukcji z definicji chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej. Żeby ochronić mięśnie dajesz więcej białka i jakieś ćwiczenia, żeby organizm wiedział, że mięśnie są potrzebne. Ćwiczenia tak jak pisałem, wielostawowe i angażujące najwięcej partii. Więcej kcal spala się poprzez cardio i na tym trzeba się skupić. Dajesz po treningu siłowym w 1 tygodniu 20min cardio. W 2tyg np 30min. A w ostatnim masz już 2xgodzinke plus jakieś spacery. I tak
  • Odpowiedz