Wpis z mikrobloga

USB-C nie dużo lepsze


@Elberus: To ty chyba tego gówna z obrazka nie miałeś. Rozłączało, po paru miesiącach prawie w ogóle nie chciało ładować - i to niestety problem był z złączu po stronie telefonu ( ͡° ʖ̯ ͡°) USB-C to standard wypracowany przez lata takich właśnie doświadczeń z dziadowskimi wtykami.
Ale najlepsze i najbardziej pancerne były wejścia na ładowarkę w w Nokii, bolec - dziura, nic nie miało prawa się zepsuć


@kutmen2: buahahaha, widzę że nostalgia wjechala na pełnej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem Nokie 6300 (znaczy dalej mam tylko nie używam - leży ze w szufladzie). No miała to nokiowa wtyczke z bolcem. Uzywalem jej z 5 lat. Pod koniec swoich dni ładowanie to była operacja
@Elberus osobiście uważam, że powszechnym w użyciu powinno być złącze lighting zamiast delikatnego USB-C. Jest zdecydowanie lepszym i pewniejszym rozwiązaniem. Łatwiej je wyczyścić, pewniej się trzyma i nie przerywa tak szybko. Bywało tak, że kilka dni po zakupie, kabel USB-C już przerywał, a szczególnie gdy był używany w aucie przy android auto. Tylko tego zazdrościłem mojej dziewczynie w jej iphonie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Elberus: USB -C to najlepsze co mamy. Nawet propsuje UE za forsowanie go wszędzie.
Jeden kabel by wszystkimi rządzić i je ładować.
Żeby jeszcze tylko ogarneli się z systemem ładowania bo każdy ma swój xD I nie wiesz czy 35W PD zadziała z quick chargerem, jakimś innym systemem itd.
To samo z transmiją danych masz kabel USB -C 100W ale usb 2.0 i nie puścisz przez niego 4k 60 Hz xD
@sztach niestety nie mogę się do końca zgodzić z Twoim zdaniem (,) Czasami po kilku dniach używania w aucie i podłączanie oraz rozłączanie kilkukrotnie w ciągu dnia powoduje, że kabel zaczyna przerywać, ruszać się na boki, wyświetlać komunikat o podłączeniu innego kabla itp. Nigdy czegoś takiego nie stwierdziłem w iPhonie mojej dziewczyny. Niestety nie dorobiłem się jeszcze bezprzewodowego android auto w samochodzie, który zniwelowałby chociaż w części ten