Wpis z mikrobloga

To ty chyba tego gówna z obrazka nie miałeś. Rozłączało, po paru miesiącach prawie w ogóle nie chciało ładować - i to niestety problem był z złączu po stronie telefonu ( ͡° ʖ̯ ͡°) USB-C to standard wypracowany przez lata takich właśnie doświadczeń z dziadowskimi wtykami.


@cichy-spokojny-grzeczny: powtarzam-miałem dwa różne SE, a problemy były podobne jak teraz z USB-C gdzie czasami podłączę, pójdę, wracam, a tam nic
w którym roku powstało lighting a w którym usbC?


@janszy: Lighting 2012 a USB-C 2014. Przy czym mówimy o "finalnej" specyfikacji. Nie pamiętam kiedy "zamrożono" kształt, ale szkic tego jak ma wyglądać USB-C był opracowywany od 2008 i w przeciwieństwie do Lighting był jawny więc każdy producent mógł się zacząć do tego przygotowywać.
Zgodzisz się zemną, że jednak lighting jest zdecydowanie wytrzymalszym i pewniejszym złączem.


@pisiontgroszy: Zależy jak na to patrzeć. Sam kabel jest wytrzymalszy, ale kosztem wrzucenia elementów ruchomych w gniazdo. I chciałbym zobaczyć twarde dane, bo nie znam nikogo, komu gniazdo USB-C by padło, a 10x mniej popularny Lighting musiał być wymieniany u dwójki znajomych. A przy USB jak telefon wyświetla, że naładuje się do pełna w więcej niż godzinę z minutami
miałem w dwóch SE, po prostu przy ładowaniu nie używałem telefonu i rozpychałem rozgrzanym gwoździkiem te zatrzaski co wchodzą żeby ciasno siedziała wtyczka i jeszcze przemywałem rozpuszczalnikiem miedziane styki


@Elberus: No to #!$%@? zajebiste złącze.