Wpis z mikrobloga

Dzień 43/92
#grubyzaklad
@buchajacy_rog vs @hdeck

- Waga: 112,2kg → 97,0kg (-15,2kg)
- Tłuszcz: 35,9% → 27,4% (-8,5%)
- Mięśnie: 32,0% → 35,3% (+3,3%)
- Woda: 43,7% → 48,2% (+4,5%)
- Obw. klatki piersiowej: 116cm → 108cm (-8cm)
- Obw. brzucha w talii: 120cm → 107cm (-13cm)
- Obw. bioder: 116cm → 106cm (-10cm)

Mam kilka spostrzeżeń w związku z tym zakładem i zmianą odżywiania:
Po pierwsze miło jest móc oddychać podczas wiązania butów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po drugie jestem spokojniejszy, niż wcześniej. Mam więcej cierpliwości. Spodziewałem się, że będzie odwrotnie.
Po trzecie więcej mi się chce robić. Może też dlatego, że każdy ruch traktuję, jak ćwiczenie, bo na siłownię nie chodzę.
Po czwarte zostaje mi więcej pieniędzy w kieszeni.
Po piąte nie mam w domu już żadnych ubrań, w które nie mógłbym się zmieścić. To też mile uczucie.
Po szóste w sklepie mój wzrok w ogóle nie kieruje się w stronę śmieciowego żarcia, ani piwa. Aktualnie te produkty są dla mnie tak bezużyteczne i niewidzialne, jak podpaski, czy karma dla kota, którego nie mam.
Po siódme lepiej się czuję wśród innych ludzi. Niby miałem wywalone na mój wygląd, ale mniejsza nadwaga mimowolnie dodaje kilka punktów do pewności siebie.
Po ósme nie wiem dlaczego, ale mam satysfakcję, że nie muszę ćwiczyć i sama #dieta daje widoczne rezultaty. Okazuje się, że #odchudzanie jest naprawdę proste i wystarczy przede wszystkim MŻ i patrzeć, co się je. Ja dodatkowo trzymam się jeszcze 8h okna żywieniowego i robię 10000 kroków. Ale wyczyn, co?

Tak poza tym w sumie nic ciekawego w związku z zakładem się u mnie nie dzieje. Całkowicie przyzwyczaiłem się do sposobu odżywiania i tyle. Koniec i kropka

Podsumowując: jest dobrze i warto było podjąć rękawicę rzuconą przez @hdeck. Aktualnie nie dostrzegam żadnych minusów zmian, wynikających z zakładu. Przed nami jeszcze nieco ponad 1,5 miesiąca zmagań i zaczynam wierzyć, że dojdę do swojej wymarzonej wagi 87kg. Drugim ukrytym celem było nie tylko zrzucenie więcej kilogramów od mojego oponenta, ale też #redukcja poniżej jego masy (zaczynałem z wyższą). Niestety drugi grubas też daje radę i cały czas trzyma dystans, także jeszcze zobaczymy.

Jak co tydzień składanka talerzowa na zdjęciu.
#chudnijzwykopem
buchajacyrog - Dzień 43/92 
#grubyzaklad 
@buchajacyrog vs @hdeck

- Waga: 112,2kg → ...

źródło: temp_file2869568821939478283

Pobierz
  • 21
Okazuje się, że #odchudzanie jest naprawdę proste i wystarczy przede wszystkim MŻ i patrzeć, co się je.


@buchajacy_rog: bez kitu, miałem identyczny moment objawienia. Człowiek zbierał się do tego przedsięwzięcia patrząc na nie jak na wyzwanie życia, podsycone jeszcze dramaturgią filmów motywacyjnych i #!$%@? Gogginsa, a gdy przyszło co do czego, to okazało się że wystarczy zmienić parę chvjowych nawyków i problem sam się rozwiązuje. Bez dramatycznej muzyki w tle, za
Po ósme nie wiem dlaczego, ale mam satysfakcję, że nie muszę ćwiczyć i sama #dieta daje widoczne rezultaty


@buchajacy_rog: ta satysfakcja może przerodzić się w przerażenie gdy zobaczysz swoją sylwetkę na koniec eksperymentu. Szczególnie jeśli faktycznie tracisz po 10kg na miesiąc
@buchajacy_rog czlowiek miał nadzieję na kawałek serniczka w swieta, że to będzie przyjacielska rozrywka. Taki ch*j jak słonia nos. Nie dosc ze nie popuszcze pasa, to jeszcze bede musial zacisnąć. Dobrze, że Tusk wrocił, to moge napisać - Jak żyć Panie premierze?

W anemie wpadnie a żreć nie zacznie, będzie te mikroporcje żarł 18 razy dziennie. Jak ja Cie k*rwa nienawidzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
hdeck - @buchajacy_rog czlowiek miał nadzieję na kawałek serniczka w swieta, że to bę...

źródło: temp_file7793982462634073565

Pobierz
@deni28s

@buchajacy_rog: z tym ciastem w 38 dniu to troll czy must have ? ;]


Impreza urodzinowa koleżanki córki. Nie musiałem, ale też nie dajmy się zwariować. Przez poprzednich 37 dni nie jadłem niczego słodkiego oprócz owoców :)

@Charz

@buchajacy_rog: bez kitu, miałem identyczny moment objawienia. Człowiek zbierał się do tego przedsięwzięcia patrząc na nie jak na wyzwanie życia, podsycone jeszcze dramaturgią filmów motywacyjnych i #!$%@? Gogginsa, a gdy przyszło
@DalaCiLama

>Mięśnie: 32,0% → 35,3% (+3,3%)


@buchajacy_rog: skąd bierzesz te statystyki? Bo zrzucając w 42 dni 15kg twierdzenie, że nabrało się 3.3% mięśni to trochę xd, raczej skłaniałbym się w drugą stronę


Ktoś tu w szkole nie uważał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
32% ze 112,2kg to 35,9kg mięśni
35,3% z 97kg to 34,24kg mięśni

Także tu akurat masz rację. Ubyło mi tkanki mięśniowej. Stymże procentowo przy obecnej
ta satysfakcja może przerodzić się w przerażenie gdy zobaczysz swoją sylwetkę na koniec eksperymentu. Szczególnie jeśli faktycznie tracisz po 10kg na miesiąc


@conamirko:

Szczególnie jeśli uwzględnimy że pomimo pozytywnie wyglądającego rezultatu:

- Mięśnie: 32,0% → 35,3% (+3,3%)


realnie @buchajacy_rog traci też mięśnie. (32% ze 112,2kg to 35,9kg mięśni, a 35,3% z 97kg to 34,2kg mięśni).

Generalnie może to być efektem braku ćwiczeń i za małej ilości białka w diecie. Chociaż badania
@Pawell_17 dzięki! To budujące, że ktoś docenia prostotę. Nie ukrywam, że oprócz liczenia kalorii, to właśnie poświęcanie pół dnia na szukanie wymyślnych składników i ich przygotowywanie byłoby dla mnie najbardziej demotywujące...
@Djuk94 Patrzenie na BMI bez uwzględnienia budowy ciała (sylwetki) nie ma sensu. Znam osoby, które ważą 70kg przy 178cm i to szczypiorki. Ja natomiast w mojej ocenie najlepiej wyglądałem przy ok. 83kg, ale to było daaaawno temu i miałem 17 lat. Jeśli zejdę poniżej 87kg, to też będzie ok, ale tu już będę musiał pilnować, żeby czuć się jeszcze jak chłop, a nie jak chłopiec ( ͡° ͜ʖ ͡°
@buchajacy_rog: nie krytykuje mówię tylko - uważaj. Mamy tutaj Mirka który redukował chyba ze 160 i się skończyło normalnym zwisem, nie wiem czy nawet nie obcinał tej skóry.

Ja żadnym autorytetem nie jestem, z wielkim bólem redukowalem i redukuje z podobnej masy co ty. Zajęło mi to znacznie dłużej, ale każdy ma swoją drogę - ważne że tak czy siak w lepszą stronę. Powodzenia!