Wpis z mikrobloga

Mirki,
Właśnie projektuje kuchnie w Ikea i projektant strasznie się piekli, że rury odpływu są na wierzchu i że przez to kuchnia będzie nieużytkowa, do dupy i nie wiadomo czy zrobią montaż..
Rury są na wierzchu, bo przenosiliśmy kuchnie z innego pomieszczenia i dość daleko deweloper musiał ciągnąć odpływ, podejrzewam, że nie zrobił wkłucia bo nie mógł, a może mi się nie chciało?
Co myślicie, to faktycznie jest taki problem?
Może umówić się z fachowcem który wykończy mieszkanie, żeby włożył rury do ściany? Ściana za rurami to ściana pomiędzy sąsiadujący mieszkaniami (u mnie kuchnia, u sąsiada sypialnia).

#remontujzwykopem #wykonczenia #ikea
MeksykEuropy - Mirki,
Właśnie projektuje kuchnie w Ikea i projektant strasznie się pi...

źródło: temp_file2834615831965504201

Pobierz
  • 44
@MeksykEuropy mi sie zdaje, ze szafki nie musza dolegac do sciany + chyba monter moze troche wyciac otwory - w koncu to jego praca. Troche lipa z ta rura ale to nie koniec swiata. A jak schowanie rur ma kosztowac grosze to sie nie ma co pierdzielic i je schowaj.
  • 0
Ja nie widzę problemu żeby schować te rury, ale czy to jest "legalne" xd?
Z jakiegoś powodu dev ich nie wsadził, albo z lenistwa albo dlatego że nie można było
projektuje kuchnie w Ikea i projektant strasznie się piekli, że rury odpływu są na wierzchu i że przez to kuchnia będzie nieużytkowa,


@MeksykEuropy: wez idz do kogoś ogarniętego, zaoszczędzisz sobie tylko nerwów.
Ikea ma gotowe szafki podejrzewam, ze projektant jest oraniczony ich rozmiarami i nie bardzo chce kombinować z głębokością blatu czy szafek,
Masz dwie opcję 1. Zamieniasz głębokość szafek albo blatu o średnicę odpływu, 2 to puszczasz rurę spadkowa opływ
@MeksykEuropy: I miał rację. O ile w szafkach można zrobić podcinkę, ale wiąże się to z płytszymi szufladami, tak zmywarki już nie podetniesz. Jeżeli odsunięta zmywarka wymusi na Tobie głębszy blat - to w normalnych meblach na wymiar nie jest to problem (choć tak się nie robi), bo można dać głębszy blat. IKEOwskie blaty z tego co wiem są chyba głębokie na 63 cm (mogę się mylić).
Blaty powszechnie stosowane w
  • 1
@marcel_pijak
Blat mnie nie martwię, bo chce z kamienia, więc to nie jest zmartwienie Ikea. Zmywarka idzie na prawo od zlewu, więc też czysto za nią jest, jedynie lodówka jest w planie pierwsza po lewej i rozumiem, że jej nie dopchne ściany, co już wymusza odsunięcie całości.
Ale w gruncie rzeczy, głębszy blat to chyba zaleta nie wada, nie bardzo rozumiem ten problem.
Coś wspominali, że trzeba będzie belkę dać i jakiś
@MeksykEuropy: Lodówka pod zabudowę definitywnie wymusza odsunięcie całości.
Głębszy blat teoretycznie jest zaletą, ale są pewne standardy (również chyba w kamieniarstwie) na który tnie się półprodukt.
W meblach na wymiar jak potrzeba 65 cm blatu, to kupuje się 120 cm a resztę wywala w kosz, więc koszt 2 x większy niż zwykłego blatu.
@MeksykEuropy: Deweloper raczej nie będzie pchał się w takie bagno wkuwając rury w ścianę obok sypialni z drugiego mieszkania. Potem realia są takie, że ludzie i tak to wkuwają na własną rękę a cierpię ci w mieszkaniu obok, bo ten hałas potwornie się niesie po ścianie.

Ps. Jak będziesz chciał cokolwiek niestandardowego z Ikea, np. szerszy blat po całości, to zastanów się wtedy nad stolarzem, bo liczą sobie potworne pieniądze jeśli
@MeksykEuropy Mieliśmy dokładnie identycznie i do tego jeszcze wystający komin w połowie ściany. Montażyści z Ikea nie robili problemu, zamontowali szafki w odsunięciu od ściany. W tym ciągu były też zmywarka i pralka w zabudowie. Blat wzięliśmy z innego miejsca, głębszy na wymiar. Słupki z lodówką i piekarnikiem były na innej ścianie, więc całość wyszła nawet całkiem zgrabnie.