Wpis z mikrobloga

Mirki,
Właśnie projektuje kuchnie w Ikea i projektant strasznie się piekli, że rury odpływu są na wierzchu i że przez to kuchnia będzie nieużytkowa, do dupy i nie wiadomo czy zrobią montaż..
Rury są na wierzchu, bo przenosiliśmy kuchnie z innego pomieszczenia i dość daleko deweloper musiał ciągnąć odpływ, podejrzewam, że nie zrobił wkłucia bo nie mógł, a może mi się nie chciało?
Co myślicie, to faktycznie jest taki problem?
Może umówić się z fachowcem który wykończy mieszkanie, żeby włożył rury do ściany? Ściana za rurami to ściana pomiędzy sąsiadujący mieszkaniami (u mnie kuchnia, u sąsiada sypialnia).

#remontujzwykopem #wykonczenia #ikea
MeksykEuropy - Mirki,
Właśnie projektuje kuchnie w Ikea i projektant strasznie się pi...

źródło: temp_file2834615831965504201

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • 16
@MeksykEuropy: rury sa niezabudowane bo mieszkanie nie bedzie spelnialo norm. u sasiada bedzie wszysko slychac i to jak cholera. lejesz z kranu, wszysko slychac, zmywarka - dramat, pralka? sasiad #!$%@?. ogolnie to jak ty nie bedziesz tego sluchal to u niego bedzie to o wiele mocniej slychac i do tego bedzie mial pewnie glowe 10cm od tych rur wiec bedzie to slychac jeszcze bardziec.
  • Odpowiedz
mieszkzalem z takim januszem przez jakis czas i nie polecam, jakby to moje bylo to bym go zmusil do przebudowy
  • Odpowiedz
Ikea i projektant strasznie się piekli, że rury odpływu są na wierzchu i że przez to kuchnia będzie nieużytkowa, do dupy i nie wiadomo czy zrobią montaż..


@MeksykEuropy: to idż do normalnej firmy
  • Odpowiedz
Ja nie widzę problemu żeby schować te rury, ale czy to jest "legalne" xd?


@MeksykEuropy: nie jest, ale wszyscy mają to w dupie i to robią.
nie jest -> nie można ingerować w ściany między lokalowe/nośne - masz to w instrukcji mieszkania
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy: wygląda na to że kanalizację można puścić niżej w cokole albo nawet w podłodze. W ściany nic nie wkuwaj bo naruszysz akustykę ściany miedzylokalowej. Deweloper nie schował rur w ścianę bo nie można ale nawet jakby mógł to by nie schował xD
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy: przecież szafek i tak nie dosuwa się nigdy całkiem do ściany bo są krótsze niż blat. W razie czego możesz przyciąć trochę szafkę i po problemie. Ten twój typ od szaf to by się chyba zesrał jakby zobaczył jak wychodzi mi ze ściany rura z gazem, ktoś wpadł na pomysł, że najlepiej wypuścić ją na wysokości 1,80 zamiast pod sufitem. Dzięki temu rurę mam centralnie w szafie.
  • Odpowiedz
@tadziuuu: no raczej nie w sypialni, i czesto masz tak ze kuchni stykaja sie ze soba, tak samo jak lazienki.
a tak to #!$%@? rure na polowe sciany i #!$%@?. a to ze z drgujej strony komus scina robi za wielki glosnik to jeden #!$%@?.
widac ze w dupie byles gowno widziales
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy: jest to celowe zagranie. Teraz deweloper nienmusi martwić się o halas u sąsiada, czy nawet zalewanie. Tak jak wyżej mirek zauważył. Poza tym, jeśli sam się wkujesz, to stracisz gwarancję na sciany (sprawdz w umowie, na pewno masz zapis o ciągłości i nienaruszalności scian) specjalnie tak robią, w nadzieji że zmodyfikujesz ścianę i jak co się wydarzy to naprawiasz z własnej kieszeni. Zostaje wyciąć plecy w półce i tyle.
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy też mam podobnie - rury na wierzchu, bo zlew był przeniesiony. Zrob tak: meble mają 60cm głębokości, wysuń je do przodu (za meblami bedzie pustka na rury) a blat zamontuj głębszy. Blat wyspowy 90 lub 120cm szerokości zamiast standardowych 60cm - z tego co zostanie odcięte zrob parapety. Mam meble o głębokości 70cm i jest ekstra. Niby tylko 10cm wiecej, a przestrzeń jest duzo praktyczniejsza. Polecam kazdemu, nawet jeśli nie
  • Odpowiedz
Rury są na wierzchu, bo przenosiliśmy kuchnie z innego pomieszczenia

Może umówić się z fachowcem który wykończy mieszkanie, żeby włożył rury do ściany?

Ściana za rurami to ściana pomiędzy sąsiadujący mieszkaniami (u mnie kuchnia, u sąsiada sypialnia).


@MeksykEuropy: no tak, #!$%@?ć sąsiadowi bo miało się kaprys zmiany układu mieszkania xD
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy: myślisz ze sąsiad mając sypialnie przez tą ścianę nie kapnie się, że odpierdzielasz manianę i chcesz rury w ścianę wrzucić? Od razu jak tylko uslyszą, że w niej kujesz się zainteresują i zgłoszą do zarządcy nieruchomości a ty stracisz gwarancję i zostaniesz zobowiązany za swoje przywrócić właściwości akustyczne ściany. Ja bym ci nie odpuscił
  • Odpowiedz