Wpis z mikrobloga

NR 61 #serialseries
LISTA SERIALI

Wielka Woda - High Water

Twórcy: Jan Holoubek, Bartłomiej Ignaciuk
IMDb: 7.1/10
https://www.imdb.com/title/tt15096728/
https://upflix.pl/serial/zobacz/wielka-woda-2022
Gatunek: dramat

Serial pokazuje wydarzenia z Wrocławia w 1997 roku, kiedy to dotarła tam tzw. powodzi tysiąclecia. Blisko połowa miasta przez ponad tydzień była zalana wodą. W niektórych miejscach jej stan sięgał pierwszego piętra.

Czy polecam? Tak. Pierwszy na liscie polski, katastroficzny, sześcioodcinkowy serial. Realizacyjnie wysoko, aktorsko również, mi trochę dramatu w tym dramacie brakło, ale całość naprawdę warta zobaczenia.
WLADCA_MALP - NR 61 #serialseries 
LISTA SERIALI

Wielka Woda - High Water

Twórcy: J...

źródło: wielkawoda

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP mnie w tym serialu smieszyl pomysł na fabułę. Główna bohaterka przemierza miasto pogrążone w chaosie co nie przeszkaszą jej na każdym rogu spotykać PRZYPADKOWO ważnych dla fabuły postaci
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Do tej pory nie ogarniam jak można doprowadzić do powodzi przez silniejsze opady deszczu. Dobrze władze wiedziały, że jest problem z odprowadzaniem wody z tych terenów skoro pewnie i po jednym dniu opadów woda przekracza niebezpieczne poziomy. Oczywiście nikt do tej pory nic z tym nie robi a gminy nie mają co robić z pieniędzmi i wydają na głupoty typu pomnik czy ławki w parku.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: nie dałem rady obejrzeć do końca, główna bohaterka była totalnie nie do zniesienia - arogancka, chamska, apodyktyczna, krzykliwa, przemądrzała do porzygu, totalnie nieszanująca ludzi. Nie wiem, albo zamiarem twórców było, żeby główna bohaterka #!$%@?ła i nie dała się lubić, albo po prostu ja mam inną wizję silnej kobiety - bez chamstwa i traktowania wszystkich wkoło jak debili. W sumie doszedłem do wniosku, że na miejscu tych typów ze sztabu
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP nie dziwi mnie odbiór i wysokie noty tego serialu w Polsce. Ludzie po prostu pamiętają jeszcze tamte wydarzenia (ja byłem wtedy na koloniach akurat, na świetlicy był telewizor i leciały na bieżąco wiadomości). A jak to wygląda za granicą?
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: pamiętam to, przyjechała wtedy do mnie rodzina której nigdy na oczy nie widziałem, z Wrocławia właśnie, siedzieli u nas kilka tygodni bo im chałupę doszczętnie zalało. Nagle w małym mieszkaniu w którym było ciasno we 4 zrobilo się 7 osób. Śmiesznie było.
  • Odpowiedz
  • 1
A mi się tam podobał i z chęcią wrócę za jakiś czas. Może i główna bohaterka irytująca, ale mam jakąś słabość do lat dzieciństwa i tak, ten serial był dobrym wehikułem czasu do drugiej połowy lat 90-tych (nawet dźwięk "Lata z radiem" w tle robił robotę, tak jak i reszta takich drobnych szczegółów). Dodatkowo nie był zrobiony w tani sposób.
  • Odpowiedz
  • 1
@WLADCA_MALP: odpadłem po połowie pierwszego odcinka. Ta silna i niezależna główna bohaterka była dla mnie tak sztuczna, że nie wytrzymałem. Oczywiście ona doświadczona, zagramanica była i chlopaka ma zagranicznego, więc ona wszystko wie najlepiej a reszta ma siedzieć cicho. Podziękowałem.
  • Odpowiedz
@vasos: Przecież to był 1997 - sa zdjęcia, nawet kolorowe z budowy wałów. Pokaż mi na zdjęciu chociaż jedną kobietę z workiem piasku. Przestań bać się mężczyzn!
  • Odpowiedz
To prawda, jeszcze później reżyser mówił, że najważniejszą sceną było pojednanie głównej bohaterki z matką, co dla oglądających nie miało żadnego znaczenia przy tragedii jaka się działa w mieście.


@nigdzie: Tam po prostu za dużo wątków pobocznych wstawiono. Ta Klara dowiadująca się kto jest jej matką, jakiś pseudo bunt młodzieńczy, zamieniła bluzę na gwizdek żeby psa znaleźć w zalanym mieście. Kto pisze takie scenariusze? Wygląda jakby scenariusz był pisany na
  • Odpowiedz
@7160:

Najbardziej rozwaliły mnie sceny na wałach - w każdej kobiece krzyki - "Kryśka, dawaj tutaj ten worek" "dziewczyny rozładowujemy tę ciężarówę" "julka, bierz po jednym worku, bo sie zmęczysz!" - i mała dziewczynka ciągnąca worek z piachem.


Niech zgadnę, masz 12
PiotrFr - @7160: 
 Najbardziej rozwaliły mnie sceny na wałach - w każdej kobiece krzy...

źródło: IMG_20231208_074712

Pobierz
  • Odpowiedz