Wpis z mikrobloga

NR 61 #serialseries
LISTA SERIALI

Wielka Woda - High Water

Twórcy: Jan Holoubek, Bartłomiej Ignaciuk
IMDb: 7.1/10
https://www.imdb.com/title/tt15096728/
https://upflix.pl/serial/zobacz/wielka-woda-2022
Gatunek: dramat

Serial pokazuje wydarzenia z Wrocławia w 1997 roku, kiedy to dotarła tam tzw. powodzi tysiąclecia. Blisko połowa miasta przez ponad tydzień była zalana wodą. W niektórych miejscach jej stan sięgał pierwszego piętra.

Czy polecam? Tak. Pierwszy na liscie polski, katastroficzny, sześcioodcinkowy serial. Realizacyjnie wysoko, aktorsko również, mi trochę dramatu w tym dramacie brakło, ale całość naprawdę warta zobaczenia.
WLADCA_MALP - NR 61 #serialseries 
LISTA SERIALI

Wielka Woda - High Water

Twórcy: J...

źródło: wielkawoda

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • 270
@WLADCA_MALP: Niee zabrakło również feminazistowskiej propagandy - silna i niezależna główna bohaterka i głupi mężczyźni. Najbardziej rozwaliły mnie sceny na wałach - w każdej kobiece krzyki - "Kryśka, dawaj tutaj ten worek" "dziewczyny rozładowujemy tę ciężarówę" "julka, bierz po jednym worku, bo sie zmęczysz!" - i mała dziewczynka ciągnąca worek z piachem.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: całkiem niezły serial, na upartego można powiedzieć, że to taki polski Czarnobyl tylko mniej efekciarski - no ale stojąca woda to nie wybuchający reaktor ( ͡° ͜ʖ ͡°). Może faktycznie powoli się rozkręca, ale mi też podobało się złapanie klimatu tamtych lat (chociaż przecież 1997 był 10 lat temu, prawda?( ͡° ʖ̯ ͡°) )
  • Odpowiedz
@7160: ja doskonale pamietam 97 i ta powodz, bo ustawialem wtedy worki wzdluz wiaduktu przy ul.Zielinskiego i wyobraz sobie, ze kobiety i dzieci (w tym ja, gowniaz nastolatek) tez tam byly. Nikt nie patrzyl czy chlop czy baba, nie rozkminial geneder ideology, tylko walczyl, zeby powstrzymac wode, takze nie dorabiaj sobie filozofii. Uwazam, ze serial zrobiony byl bardzo realistycznie i doskonale oddawal ducha tamtych czasow.
  • Odpowiedz
@7160: coś w tym jest. Ale muszę przyznać że trzeba być mocno spaczonym żeby dostrzegać takie rzeczy. Życie cię mocno #!$%@?, mam nadzieję, że moje nie będzie takie okrutne
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: tak nie w temacie, ale czy czasem pierwszych wpisów nie tagowałeś też #seriale ? Bo teraz widzę, że jest tylko twój autorski tag co może też tłumaczyć mniejsza ilość plusów i komentarzy. Sam dopiero teraz zauważyłem, że dużo wpisów mi umknęło bo nie wiem czemu nie dałem twojego tagu do obserwowanych a wiem, że przy pierwszych wpisach dostawałem powiadomienia.
  • Odpowiedz
  • 16
@wstanczyk

Serial bardzo fajny, gdyby nie główna bohaterka i jej cały wątek fabularny, który był zupełnie niepotrzebny i nic nie wnosił.


To prawda, jeszcze później reżyser mówił, że najważniejszą sceną było pojednanie głównej bohaterki z matką, co dla oglądających nie miało żadnego znaczenia przy tragedii jaka się działa w mieście.
Dodatkowo wkurzająca była scena jak utopiła się dziewczyna, ale w następnym odcinku odetchnęliśmy z ulgą, bo to utopiła się inna dziewczyna niż
  • Odpowiedz
  • 11
@7160

@WLADCA_MALP: Niee zabrakło również feminazistowskiej propagandy - silna i niezależna główna bohaterka i głupi mężczyźni. Najbardziej rozwaliły mnie sceny na wałach - w każdej kobiece krzyki - "Kryśka, dawaj tutaj ten worek" "dziewczyny rozładowujemy tę ciężarówę" "julka, bierz po jednym worku, bo sie zmęczysz!" - i mała dziewczynka ciągnąca worek z piachem.


schizofrenik, tabletka
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Mnie rozwalił ten detal, jak ta dziewczyna chodziła se normalnie po mieście w kurtce St. Pauli, co w rzeczywistości na ulicach Wrocławia w latach 90. skończyłoby się #!$%@? za pierwszym lepszym zakrętem xd
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Niee zabrakło również feminazistowskiej propagandy - silna i niezależna główna bohaterka i głupi mężczyźni. Najbardziej rozwaliły mnie sceny na wałach - w każdej kobiece krzyki - "Kryśka, dawaj tutaj ten worek" "dziewczyny rozładowujemy tę ciężarówę" "julka, bierz po jednym worku, bo sie zmęczysz!" - i mała dziewczynka ciągnąca worek z piachem


@7160: nie chce mi się robić analizy porównawczej, ale mogę zapewnić, że w 2010 na wałach stali wszyscy,
  • Odpowiedz
"Kryśka, dawaj tutaj ten worek" "dziewczyny rozładowujemy tę ciężarówę" "julka, bierz po jednym worku, bo sie zmęczysz!" - i mała dziewczynka ciągnąca worek z piachem.


@7160: musiałeś szczególną uwagę na to zwracać bo nic takiego nie pamiętam xd ta scena musiała być po prostu normalna, wyobraź sobie ze dzieci i kobiety układały tam worki z piaskiem
  • Odpowiedz
Niee zabrakło również feminazistowskiej propagandy


@7160: bez kitu, brakowało tylko żeby była czarna albo chociaż ciapata
  • Odpowiedz