Wpis z mikrobloga

@zwei: ja o tym wiem, przeglądam je, by zweryfikować „dni smogowe” - mazowieckie here - nie można odpalać spalinowych sprzętów ogrodniczych ani kominków w dni smogowe. Pobliskie miasto powiatowe ma się niewiele gorzej do tych moich filtrów. Ja piję głównie do tego, że na tej mapie tylko Polska jest czerwona - a nie jest aż tak źle, a sąsiednie kraje kryształowo czyste. Przecież to propaganda.
@jendriu z tym że u nich nie śmierdzi tak jak w Polsce.
Nie raz przejeżdżałem całe Niemcy, zaczepiałem Berlin na kolację i było znośnie.
Wpadam w województwo lubelskie strach okna w aucie otworzyć.

Oczywiście mapka opa jest jakaś upośledzona bo u nich też czuć syf, mniejszy ale nadal czuć.

Zdjęcie z tamtego roku i nie jest to mgła ( ͡º ͜ʖ͡º)
openordie - @jendriu z tym że u nich nie śmierdzi tak jak w Polsce.
Nie raz przejeżdż...

źródło: temp_file6874851656707042732

Pobierz
@Sprus i gdzie są umieszczane. W Polsce na co drugim dachu masz czujniczek, który łapie wyziewy że wszystkich okolicznych domów od razu. Można by też je zainstalować daleko od skupisk ludzkich i wtedy wynik wyjdzie lepszy. Wszystko zależy kto ma jakie intencje ( ͡º ͜ʖ͡º) Żeby te mapki miały sens to musiałaby być ujednolicona sieć czujników rozłożonych tak samo na terenie całej Europy, a tak nie jest.
@JaNo85: Nie twierdzę że mamy dobrą jakość powietrza, ale dziwi mnie że złe odczyty urywają się niemal idealnie równo z granicami Polski. Przecież zanieczyszczenia niesione są wiatrem, a ten nie zawraca na granicy XD
Aby mapka dawała pełny obraz, należałoby podać liczbę czujników, lub chociaż oznaczyć tereny gdzie jest brak danych
@open_or_die no to fajnie, ale to nadal jest tylko dowód anegdotyczny. Żeby przekonać mnie do tego, że Niemcy mają tak wspaniale powietrze i tylko Polska to zacofany, zasmogowany chlew (ah ta ojkofobia) to najpierw chciałbym zobaczyć rzetelne dane zebrane w sposób niebudzący żadnych wątpliwości. Tak działa nauka. Trzeba przedstawić najpierw nieskazitelną metodologię badań, żeby ich wyniki ktokolwiek traktował poważnie.