Wpis z mikrobloga

@Messix tak pisowski szurze #!$%@?, cały świat przeciwko polsce, oblężona twierdza. 100 000 zgonów rocznie z tego powodu że ludzkie odpady palą śmieciami, w cywilizowanych krajach po prostu ten problem nie występuje.
Jest gaz, pompy ciepła, elektrocieplownie itd. można ten problem na różne sposoby rozwiązać, ale jak #!$%@? wolały stawiać przez ostatnie 8lat pomniki kaczynskiemu i finansować propagandę i ksociol to trujemy się dalej.
wierzyc mi sie nie chce ze nimcy w tych dolinach i pagorkach nie maja syfu, tak samo czechy czy slowaki.


@Messix: #!$%@? dzisiaj w połowie Holandii jak w Polsce bo mróz przyszedł. Po prostu nie mają aż takiego zboczenia na tym punkcie i nie mają tyle czujników albo nie udostępniają pomiarów.
W mieszkaniu normalnie 5-15 pm2,5, wieczorne wietrzenie: 100-120.
Po otwarciu okna jakbym stał nad ogniskiem. Masakra.
Na szczęście oczyszczacze szybko sobie z tym radzą.
Nie wiem jak jest na zachodzie ale u nas jest DRAMAT.
Kiedyś pokierowany podobną propagandą kupiłem do domu filtry xiaomi.


@Dzia-do-stwo: niech zgadne... na rynek chinski? :D
Chinczycy maja absurdalne normy 80 dla pm 2.5 ponizej tego poziomu swieci sie na zielono chinskie xiaomi. Ale przy 80 to najczesciej nie potrzeba czujnika bo powietrze #!$%@? po prostu.

W UE norma jest ponizej 20/25 i eu xiaomi to ogarnia.
Oczywiscie mozesz miec szczescie i nie miec zanieczyszczen. Ja przed chwila otworzylem okno na
Ta aplikacja... ()

Najbardziej zielone ZSRR, tzn Rosja, to wszystko można sobie w d włożyć, im więcej czujników, tym więcej wyników, rosja nie ma czujników, czyli nie ma problemu z Co2, Normalniejsza MAPA
Haszem - Ta aplikacja... (-‸ლ)

Najbardziej zielone ZSRR, tzn Rosja, to wszystko możn...
wierzyc mi sie nie chce


@Messix: nosa nie masz, nie czujesz tego smrodu po wyjściu z domu albo auta? Chyba, że masz taki smród wszędzie to jesteś przyzwyczajony. Palisz papierosy?
@JaNo85: na Słowacji jest gorszy syf jak u nas tylko że tam są same lasy, w Czechach różnie ale zdecydowanie lepiej, w Niemczech się ostatnio pogorszyło, przed pandemią wgl nie było smogu a teraz czasem jest.