Wpis z mikrobloga

Czytam sobie czasem tag #programista15k i od czasu do czasu pojawiają się narzekania, że ktoś pracuje jako programista i jest wypalony, że firmy powinny dawać lepsze warunki, że nie pasują wam Scrumy i bezsensowne spotkania itd. itp.

Jako, że sam jestem dopiero studentem informatyki i nie pracuję, to dam radę tym wszystkim narzekaczom: ZWOLNIJCIE SIĘ Z TEJ OKROPNEJ PRACY. Na wasze miejsce i za waszą pensję chętnie przyjdą i 3 osoby i będą narzekać 95% mniej niz wy.
ZWOLNIJCIE SIE i każdy wygrywa - wy nie bedziecie musieli pracowac w okropnym kołchozie, a ktoś inny kto szuka pracy jako programista dostanie etat, do tego nie będziecie psuć atmosfery w firmie.

#pracait #naukaprogramowania #programowanie #praca
  • 44
Czytam sobie czasem tag #programista15k i od czasu do czasu pojawiają się narzekania, że ktoś pracuje jako programista i jest wypalony, że firmy powinny dawać lepsze warunki, że nie pasują wam Scrumy i bezsensowne spotkania itd. itp.


@RedBudgie:
Tak samo jest w innych działkach inżynierii. Taki Pan Inżynier (podkreślam, PAN) nie jest w stanie skumać że firma bez niego nie upadnie. Po 6 msc projekty dalej będą szły. Ale płacze taki
Jako, że sam jestem dopiero studentem informatyki


@RedBudgie: Każdy jest #!$%@? studentem informatyki w dzisiejszych czasach, coś tak sądzę, że się skończy jak z grafiką, że będą zatrudniać ludzi tylko po znajomości bo nikomu się nie będzie chciało #!$%@?ć jak po wrzuceniu oferty Juniora będzie odzew 500 osób na miasto a jak zdalnie to będzie w ogóle 4000+ chętnych na jedno miejsce xD
@RedBudgie w sumie to mam podobne odczucia, ludzie nie potrafią doceniać tego co mają. Może to i skrajność ale w mojej poprzedniej firmie IT w której pracowałem gościu narzekał i zrobił wręcz aferę w biurze, bo nie zrobili zakupów firmowych i darmowa kawa się skończyła, a wcześniej specjalnie zrobił sobie z ekspresu 5 espresso żeby ostatnią paczkę wykończyć xD (mała firma około 20 osób) Aktualnie pracuje w większym korpo i jak mam
@Yuri_Yslin:

prawidłowo - skoro w branży płacą 2-3x więcej, niż innym technicznym, to trzeba iść tam, gdzie kasa :)

Oczywiście, tylko po prostu piszę. Zacznie się zatrudnianie na zasadzie jakiś pracownik poleci kogoś, w innym przypadku HR musi się #!$%@?ć z odzewem 5000+ osób, 95% po jakiś bootcampach "TODO list + kalkulator", nikomu się nie będzie chciało tego przeglądać żeby wyławiać "sypmatyków" i ludzi z pasją. Teraz też się firmy boją,
poprzednią robotę na studiach w kołchozie na produkcji po 12h


@Chwast25: bo panienki idą do IT nie pracowawszy wcześniej nigdzie indziej, nie wiedzą potem jak wygląda świat. Każdy młody człowiek powinien zaliczyć pracę w McDonald's czy innym podobnym badziewiu, żeby potem doceniać to co się ma. Wykopki oczywiście zaraz się odezwa że po co, ale same przyklaskują gdy prezes toyoty raz w roku pracuje w magazynie.
Y ten a po co wy sie pchacie na studia po ktorych na jedna oferte pracy jest 1000cv?


@unitrax: A na których nie jest? Na prawie trzeba mieć znajomości, na lekarskim żeby mieć dobra specjalizacje też, na księgowe nie potrzeba nawet studiów ale zaczynasz od minimalnej krajowej i może po paru latach dojdziesz do stawki juniora IT.

prawidłowo - skoro w branży płacą 2-3x więcej, niż innym technicznym, to trzeba iść
że Polska szkoła zarządzania nie przewiduje podwyżek aby ktoś nie uciekł.


@RedBudgie: No właśnie przewiduje, dlatego po co babrać się w 2000+ CV juniorów jak i tak trzeba mu za rok dawać podwyżkę bo #!$%@?.

A na których nie jest? Na prawie trzeba mieć znajomości, na lekarskim żeby mieć dobra specjalizacje też, na księgowe nie potrzeba nawet studiów ale zaczynasz od minimalnej krajowej i może po paru latach dojdziesz do stawki