Wpis z mikrobloga

Czytam sobie czasem tag #programista15k i od czasu do czasu pojawiają się narzekania, że ktoś pracuje jako programista i jest wypalony, że firmy powinny dawać lepsze warunki, że nie pasują wam Scrumy i bezsensowne spotkania itd. itp.

Jako, że sam jestem dopiero studentem informatyki i nie pracuję, to dam radę tym wszystkim narzekaczom: ZWOLNIJCIE SIĘ Z TEJ OKROPNEJ PRACY. Na wasze miejsce i za waszą pensję chętnie przyjdą i 3 osoby i będą narzekać 95% mniej niz wy.
ZWOLNIJCIE SIE i każdy wygrywa - wy nie bedziecie musieli pracowac w okropnym kołchozie, a ktoś inny kto szuka pracy jako programista dostanie etat, do tego nie będziecie psuć atmosfery w firmie.

#pracait #naukaprogramowania #programowanie #praca
  • 44
nie opłaca się "lubić"swojej pracy za 25% wynagrodzenia programisty.


@Yuri_Yslin: Za to opłaca się robić to, czego się nie lubi - dziwna filozofia. Ja bym tak nie mógł. Praca ma także sprawiać przyjemność a nie być przykrym obowiązkiem, bo daje kilka groszy więcej.
@mroznykasztan: Gdyby to było kilka groszy - zgoda.

Ale to jest 200-400%.

Żeby zobrazować skalę: możesz po 10 latach leżeć do góry brzuchem resztę życia bo zarobisz tyle, co w "przyjemnej" pracy byś zarobił do 65 roku życia, co raczej przebija 40 lat "przyjemnej" pracy, nie sądzisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) (Inflację pomijam celowo, uznajmy, że idziemy w obligi indeksowane "dziesięciolatki" żeby zmniejszyć jej istotność).

Poza tym
@RedBudgie Szczerze pamiętam jak zaczynałem kiedyś karierę i miałem bardzo podobne podejście do ciebie. Na studiach marzyłem zeby robić w branży pozniej napierniczalem po 10h pozniej zmieniłem robo kilkukrotnie i fakt jest taki ze jak jestes doświadczonym pracownikiem mozesz sobie na wiecej pozwolić niz jak jestes zielonkiem po studiach gdzie na twoje miejsce jest 100 chętnych. Taka kolej rzeczy zreszta za parę lat podejrzewam ze bedzie u ciebie podobnie
@RedBudgie Raczej nie przewiduje, a jak daja podwyżki to lepiej trzymać się tek firmy. Po co masz siedziec w firmie gdzie po roku masz 500 zl podwyzki jak wystarczy ze zmienisz prace i masz podwyżkę o 3k