Wpis z mikrobloga

miraski trzymajcie kciuki! jutro jadę na jedną z najważniejszych kontrol u chirurga, mam nadzieję że nie przesadziłem z rehabilitacją bo w najgorszym przypadku mogą jeszcze operacyjnie naprawić to co mogłem #!$%@?ć.
#wypadek #rower #szosa
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@patrol798: tylko to mnie pcha do przodu, a rehabilitantów #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
mogę na rower?
tak, pół godziny
* po tygodniu
mogę na 3h?
nie max godzina!
no dobra :(...
pewien mirek wie coś na ten temat ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@patrol798: na stacjonarce/trenażer mogę na zewnątrz na razie do wiosny odpuścić.
nie chodzi wygodę byle nie bolało, nie lata się dla wygody tylko dla prędkości i odległości ( ͡º ͜ʖ͡º)
powodzenia na trekingu zrobić 100km w 3h, a na szosie zdarzyło się. ja tam nie widzę przyjemności w toczeniu się 20km/h
  • Odpowiedz
  • 1
to dlatego piszesz, że przesadziłeś z rehabilitacją?


@patrol798: bo to tylko okaże się na rtg jutro, czy coś nie poruszyłem. każdy rehabilitant mówił że niema prawa ale mieli takie przypadki że szedł na operacje
  • Odpowiedz
#!$%@?łem, wpadłem pod auto, złamany krąg l1 z przemieszczeniem. Skończyłem ze złomem w plecach


@mati1990: współczuję, zdrowia życzę. i łączę się w bólu, acz u mnie to dużo mniejsze problemy.
  • Odpowiedz
Ogólnie pozycja na szosie jest ujowa dla kręgosłupa :(


@patrol798: niby dlaczego? Mam #!$%@? dolne pół kręgosłupa i jeden z ostatnich sportów jakie mogę uprawiać więcej to rower bo najmniej obciąża. Musiałem tylko odstawić dirtówke i bmxa, a tak wale po 300km+ na grawelu i nic się nie dzieje.
  • Odpowiedz
@GrubyKociol też myślałem że pozycja na rowerze jest ok. Na szosie tym bardziej bo dzięki pochylonej do przodu pozycji kręgosłup nie dostaje po dupie przy uderzeniach na drodze. Ale chodzi o nacisk na krążki międzykręgowe tzw. dyski. To samo jak zła pozycja na krześle przy biurku czy na miękkiej sofie przed tv. Kręgosłup wygięty jest w nienaturalny sposób. Ja na przykład ze względu na szyję nie powinienem jeździć w terenie, a że
  • Odpowiedz