Wpis z mikrobloga

@Krupier: Czyżby Szczecin?
Ale trzeba patrzeć na to z innej strony - w ten sposób można parkować za takim delikwentem, który po prostu nie jest zachłanny i zostawia jeszcze przestrzeń za sobą. ;)
@Krupier: raczej nie mówisz tego z perspektywy kierowcy.... nie wiem jaka sytuacja była wcześniej ale podejrzewam że były dwa pasy. Teraz jest jeden, więc jest o połowę mniej miejsca. Gdyby pojazdy po prawej nie parkowały na chodniku to już rowerzysty przepisowo nikt nie wyprzedzi.
Też tak mogło być co oczywiście dzbanów nie tłumaczy.


@Krupier: No właśnie chodzi o to, że to dzbany wymyślają taką organizację ruchu, w której zwęża się ulice.
via Android
  • 9
@fatziom

@Krupier: raczej nie mówisz tego z perspektywy kierowcy....


Nie, wcale.

nie wiem jaka sytuacja była wcześniej ale podejrzewam że były dwa pasy. Teraz jest jeden, więc jest o połowę mniej miejsca.


Nie ma mniej miejsca, jest jeden pas w jednym kierunku więc tak samo jak było wcześniej.

Gdyby pojazdy po prawej nie parkowały na chodniku to już rowerzysty przepisowo nikt nie wyprzedzi.


5 metrów szerokości i ty twierdzisz, że rowerzysty
via Android
  • 12
@fatziom

>Też tak mogło być co oczywiście dzbanów nie tłumaczy.


@Krupier: No właśnie chodzi o to, że to dzbany wymyślają taką organizację ruchu, w której zwęża się ulice.


Ale nic się nie zwęża, cały czas w tym kierunku był jeden pas ruchu.

Myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy w kwestii bronienia głupoty kierowców, a tu jednak.
@opk20

bez powodu tak nie parkują

Powodem jest głupota, zgadza się.


@Krupier Widzę że jest znak że parking jest płatny, ale opłata za parkowanie może by pobrana tylko jeżeli samochód stoi na miejscu parkingowym. Więc może jest to jakiś rodzaj "life-hacka" na uniknięcie opłaty.
Gdyby pojazdy po prawej nie parkowały na chodniku to już rowerzysty przepisowo nikt nie wyprzedzi


@fatziom: i dalej nie wyprzedzi. Chyba że rowerzysta będzie "ścinał" wszystkie miejsca do parkowania, zostawiając miejsce po swojej lewej.

Ale wtedy prosi się o wypadek, bo ktoś mu zza takiego zaparkowanego auta może wyjść i to on będzie winny. ¯\(ツ)/¯

Ja na rowerze na pewno bym tak nie pojechał, bo czemu mam ryzykować swoje bezpieczeństwo nad
5 metrów szerokości i ty twierdzisz, że rowerzysty nie wyprzedzisz? Da fuq?


@Krupier: jakie 5m? przecież tam jest wyznaczony pas dla rowerów. Chyba że kolega po rowerzystach jeździ. Wejdź na mapy googla i zobacz ile tam jest miejsca XD. Ktoś wyżej pisał że nie zawsze tak było i był pas w przeciwną stronę. Cała ulica oczywiście jest szeroka i spokojnie dwa pasy by się zmieściły, ale zawsze się znajdzie ktoś taki
Ktoś wyżej pisał że nie zawsze tak było i był pas w przeciwną stronę. Cała ulica oczywiście jest szeroka i spokojnie dwa pasy by się zmieściły


@fatziom: No ale nie ma, jest jeden pas. Na #!$%@? tam więcej miejsca skoro jest taka organizacja jaka na obrazku