Wpis z mikrobloga

@ZygmnuntIgthorn: Ja wiem że połowa tego portalu to 15latki i zbyt merytorycznej dyskusji tutaj nie będzie, ale minimum myślenia w tym wieku bym się spodziewał. Problem parkowania, organizacji ruchu i malowania miejsc parkingowych znam od podszewki ponieważ tym tematem się zajmowałem w moim mieście i działałem na rzecz poprawy sytuacji. Oczywiście że należy przestrzegać obowiązujących przepisów i kierowców parkujących w ten sposób można karać. Takie parkowanie często z czegoś jednak wynika
@r5678: powód jest taki, że jakieś 20 lat temu były miejsca wyznaczone na chodniku. Miasto bardzo dawno temu zmieniło sposób parkowania, ale jeszcze ze 3 pokolenia miną, zanim kierowcy zaczną czytać znaki. Monte Cassino, Szczecin.

Jagiellońska w Szczecinie.


@Krupier: Chciałem zobaczyć to miejsce na mapach google, ale na Jagiellońskiej nie znalazłem tego miejsca, chociaż na pewnym odcinku wygląda bardzo podobnie. Spojrzałem na drogi w okolicy Jagiellońskiej i udało mi się znaleźć to konkretne miejsce. To jest ulica Monte Cassino.

Z komentarzy przebijają się 2 wersje, że ktoś tam mógł kiedyś mieć wcześniej przerysowany samochód, a druga, że to z przyzwyczajenia. Jeszcze jest, że takie parkowanie, to
stivenus - >Jagiellońska w Szczecinie.

@Krupier: Chciałem zobaczyć to miejsce na map...

źródło: Monte Cassino

Pobierz
@Krupier @ZygmnuntIgthorn: Możliwe że w tym przypadku ze zdjęcia nie mam racji, jednakże wiem z autopsji, że dzisiejsze "trendy" w organizacji ruchu, malowania miejsc parkingowych, kontrapasów rowerowych, zwężanie ulic czasem odnosi odwrotny skutek od zamierzonego i utrudnia życia kierowcom i okolicznym mieszkańcom. Realiów Szczecina nie znam.
Nie zgadzam się, chodnik również służy do parkowania


@fatziom: Nie zgadzam się. Zarówno z ogólnym stwierdzeniem, że chodnik nie służy do parkowania jak i ogólnym z stwierdzeniem, że służy. Parkowanie na drodze dla pieszych przepisy prawa o ruchu drogowym dopuszczają jedynie pod jasno określonymi warunkami. Dlatego są miejsca gdzie można parkować na chodniku i są miejsca gdzie parkować na chodniku nie można. Na zdjęciu otwierającym dyskusję mamy ewidentnie przykład chodnika, który
Chciałem zobaczyć to miejsce na mapach google, ale na Jagiellońskiej nie znalazłem tego miejsca, chociaż na pewnym odcinku wygląda bardzo podobnie. Spojrzałem na drogi w okolicy Jagiellońskiej i udało mi się znaleźć to konkretne miejsce. To jest ulica Monte Cassino.


O patrz, to #!$%@?łem. Ale podobne parkingi tam są i na Jagiellońskiej też już widywałem takich asów.

Z komentarzy przebijają się 2 wersje, że ktoś tam mógł kiedyś mieć wcześniej przerysowany samochód,