Wpis z mikrobloga

Mam taką chorą fantazję, by pójść na 1 miesiąc nieświadczenia usług w swojej wygodnej b2b w #pracait na #homeoffice i zatrudnić się w jakimś kołchozie, by zobaczyć, czy to faktycznie takie ciężkie i trudne pod kątem i fizycznym i psychicznym.
Dobry pomysł? Próbował ktoś? Jaki kołchoz polecacie dla początkującego? Magazyn jakiś? Znajdę w centrum Warszawy lub na Mokotowie? Wolałbym nie dojeżdżać 50km w jedną stronę.

#januszex
#korposwiat
#pracbaza
  • 28
@thority

Mam taką chorą fantazję, by pójść na 1 miesiąc nieświadczenia usług w swojej wygodnej b2b w #pracait na #homeoffice i zatrudnić się w jakimś kołchozie, by zobaczyć, czy to faktycznie takie ciężkie i trudne pod kątem i fizycznym i psychicznym.

Dobry pomysł? Próbował ktoś? Jaki kołchoz polecacie dla początkującego? Magazyn jakiś? Znajdę w centrum Warszawy lub na Mokotowie? Wolałbym nie dojeżdżać 50km w jedną stronę.


#januszex

#korposwiat

#pracbaza


Kilka lat temu
@thority: tylko dodałbym do tego ograniczenie, w postaci np. max wydatków na takim poziomie, żeby miesięcznie wyszła minimalna, czyli tam 2780 netto, co daje koło 700pln na tydzień.

Bo tak to w sumie jak wakacje z safari, że jedziesz na miesiąc w dzicz, ale na wieczór wracasz do 5* hotelu ze spa i normalnym jedzeniem, a nie gotujesz parówy w czajniku czy co tam bieda robi xd

Choć w sumie i
@thority zobaczysz jak dobrze masz do pierwszego razu jak pójdziesz do kibla o będziesz sobie srał 10 min. Usłyszysz że gdzie cię tyle nie było.

Zobaczysz jak zajebistą pracą jest wykonywanie tej samej czynności przez 10h przez miesiąc, dwa, pół roku a wszystkie podcasty już przesłuchane.

Zobaczysz jakich masz fajnych kolegów w pracy którzy nie rozumieją słów których używasz.

Zobaczysz jak fajnie jest być traktowanym jak złodziej przy każdym wyjściu z hali
@thority fantazja spoko, ale jak pisali wczesniej psychicznie to Ty co najwyzej odpoczniesz właśnie, bo wysilek przejdzie na fizyczna stronę, bedziesz po takiej robocie spal jak dziecko...
Po miesiacu zobaczysz ze fizycznie ciało wymaga wiecej odpoczynku niż umysł, szczególnie za kazdy dzień to takie samo #!$%@?. Zakwasy to dopiero sie zaczną po tygodniu...a umysł to bedzie dla niego najlepszy urlop ever, wsio masz zapewnione pod wzgledem finansowym, więc parcia tam mieć nie
Psychicznie nie poczujesz nic, bo masz możliwość ucieczki do swojego zamożnego życia. Sieczkę robi wizja uwięzienia w tym na lata, że jak stracisz tempo, to za 3 miesiące śpisz na ulicy.


@Nanari: Skojarzyło mi się z Common People:

Rent a flat above a shop
Cut your hair and get a job
Smoke some fags and play some pool
Pretend you never went to school
But still you'll never get it right
@thority ja tam polecam coś w stylu EY, PWC, Amazon albo jakieś coś innego co ma 100k pracowników+. Dowiesz się że jest 475 stanowisk między juniorem a midem. Będziesz miał jasno określone wymagania odnośnie dziennych zadań co do minuty. Stołówka w biurze czynna od 6 rano do 22. Fajne międzynarodowe projekty typu przejęcie władzy nad światem. Serdecznie polecam