Wpis z mikrobloga

xD Ciekawe gdzie, mityczne Czechy czy może Bułgaria? XD


@uzytkownik_wykop_pl: Wystarczy, że ułamek #!$%@? a przez wyższe koszty trochę mniej zagranicznych firm zatrudni polskich programistów i już państwu wyższa stawka przestanie się opłacać. Programiści to jest żyła złota dla budżetu bo często pracują dla zagranicznych firm więc zwiększają eksport a więc ich praca nie dość, że przynosi spore dochody do budżetu to przede wszystkim podbija wartość złotówki. W Polsce IT odpowiada
generalnie to nie B2B jest dymaniem ludzi, tylko wysokie opodatkowanie UoP. Praca powinna być niżej opodatkowana i najlepiej gdyby nie było specjalnych zasad, ekstra KUP dla pewnych grup i progresji podatkowej. Jeśli można optymalizować to trzeba to robić, ale chyba ideał to byłby niski podatek o stawce liniowej dla wszystkich (pomijając farmazony, że nie powinno być podatków itp)
oczywiście, że programiści mają niższe stawki podatkowe i jest to niesprawiedliwe - dla wszystkich powinny być niskie i równe. Dawanie ulg podatkowych flipom to już wogole masakra xD

@munioman: Mogłoby być np. tak, że podatki płacą tylko rolnicy, ale za to zrewanżowaliby sobie ten koszt w wyższych cenach żywności. W ten sposób nakładane podatki rozpływają się po gospodarce i w praktyce nie ma znaczenia kto zanosi te podatki do urzędu skarbowego.
@prostychuop: xddddd oj tak, bardzo wartościowe biznesowe guwno o zerowej czytelności kodu, maintainability i nikłej wartości dodanej (za to zużywające zasoby małej afrykańskiej wioski w idle, bo debil-klepacz niczego innego niż springboot nie umi) napompowane pieniędzmi z optymalizacji podatkowych dużych korporacji czyli rzeczywistość polskiego klepacza z kompleksem boga, którego jak zapytasz co to jest asymptotyczne tempo wzrostu to się zesra XDDD

taki obraz wasz, frejmłorkowi felczerzy kompjutingu.

i jeszcze jeden
@biaukowe to niech pielęgniarki płacą niższy podatek a państwo zrezygnuje z utrzymywania 50 ministerstw stu wiceministrow, dotowania firm widmo a samorządy zamiast w kluby piłkarskie i organizacje zajmujące się tarciem chrzanu niech przeznacza pieniądze na podwyżki dla służby zdrowia
a gdyby czytał to ktoś wysoko postawiony w KAS i chciał pogadać o skutecznych kontrolach ajpiboksiarzy i jak podważyć ulgi takiemu śmieciowi - wal na priw. pronebone finansowy śmieciom springbootowym robię pro-bono


@m-wjeczur: jdg zawieszona i od razu komuch się w człowieku budzi xddd
@biaukowe: tak sie kończy 5 cyfr dochodowego na etacie co miesiąc.



a tak serio to trochę nawrócił mnie mój dobry kolega, który biega z czerwonymi flagami, sierpem i młotem. warto było wyjść ze strefy komfortu i paróweczkowego podejścia do życia.




@biaukowe: ja wiem, że polski gangster ma dużo luzu, ale puszczać na proda coś co autorzy sami odradzają żeby puszczać? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

grype i scout też mowia, żeby tak tego nie robić, na moje to juz lepiej wziąć bazowe od łysego z amazona jak ktoś nie umie w swoje.
@biaukowe Uwielbiam te dyskusje. Kwotowo IT i tak płaci więcej, bo od większych kwot. 32% ze 100k to 32k dochodowego, 12% z 400k dajmy na to - to już 48k. Dodatkowo zwykle osoby lepiej zarabiające wydają więcej na konsumpcję, więc więcej płacą VATu, a przy tym mniej korzystają z publicznej służby zdrowia na przykład.

Poza tym b2b to b2b, żadnego chorobowego - nie pracujesz to nie zarabiasz, brak płatnych urlopów, odpowiadanie całym
@prostychuop: to już zależy. Programista który klepie jakąś kolejną gównianą mobilkę do wysysania pieniędzy z kretyńskiego społeczeństwa z pewnością nie stanowi większej wartości dodanej do społeczeństwa, niż pielęgniarka zajmująca się chorymi ludźmi w szpitalu. A jednak zarabia znacznie więcej.

I tak jest z wieloma rzeczami. Czy "celebryci" walczący w Clout MMA stanowią jakąś pozytywną wartosć? Czy nasza ekstraklapa? Czy jakaś popowa sraczka nie stojąca nawet obok muzyki? No nie, żadnej jakości
@qusqui21: prywatne uczelnie generowałyby pkb i przyrost gospodarczy. Ja rozumiem, że służba zdrowia jest potrzebna i serio pilęgniarki powinny więcej zarabiać, ale z nauczycielami to już się nie zgodziłbym. Chodzi o proste fakty- ludzie pracujący w budżetówce są na garnuszku podatników ty pusty łbie.
W ten sposób nakładane podatki rozpływają się po gospodarce i w praktyce nie ma znaczenia kto zanosi te podatki do urzędu skarbowego


@wydalantyda: spoko, możesz płacić moje ( ͡° ͜ʖ ͡°)