Wpis z mikrobloga

Przedsięborcy, wojownicy jednej faktury, tłamszeni ogromnymi podatkami w wysokości 12% plus 2.5k składek... xD


@BreathDeath: Zawsze mnie to śmieszy. Co miesiąc wystawiają faktury temu samemu pracodawcy i większość z nich uważa się za nie wiadomo kogo xD CRUD-owcy których przerasta większy problem matematyczny i gdy pojawi się coś niestanardowego do zrobienia to pierwsze co robią to szukają rozwiązania na stackoverflow bo nie umieją czytać dokumentacji.
@biaukowe: nauczyciel, pielęgniarka to najczęściej budżetówka, więc ich podatki nie są nic warte ponieważ oni nie tworzą pkb. Ich pensje są wypłacane ze skarbu państwa, czyli z podatków ludzi zarabiających w sektorach prywatnych. Dodatkowo mają benefity z pracy na UoP w pańśtwówce jak 13tki, socjale, itp opłacane z naszych podatków. Tak na serio to sebek pracując na czarno, czy nawet diler narkotykowy wpłaca realnie więcej do budżetu państwa.
@agresywnyzielony akurat VAT to jest przy eksporcie usług pomijany. Tak jak pisałem wyżej dewizy i w uj dodatni bilans handlowy. Fabryki i inne firmy oprócz wynagrodzeń potrzebują dużo sprzętu i często półproduktów. Więc ich euro z eksportu towarów ma gorszy bilans walutowy. W usługach i powszechnym body leasingu większość to kasa która zostaje na miejscu. Co tam w kosztach.. lapek raz na kilka lat który kosztuje tyle co jedna pensja w IT?
To się nazywa solidarność społeczna.


@Escalade: Serio? Pierwsze słyszę... :)

Ja się po prostu z tym modelem nie zgadzam. Jest nieoptymalny, powoduje ogromne nadużycia, korupcję i patologie. I to zarówno po stronie rządzących jak i zwykłych ludzi.

Widać, że nie znasz realiów innych państw jak tak piszesz o USA.
Nie ma żadnego sensownego argumentu. Gadanie, że praca programisty jest bardziej wartościowa, niż pielęgniarki, to nie ma podstaw. Powiedziałbym, że nawet jest odwrotnie, bo praca pielęgniarki dotyczy bardziej podstawowych potrzeb zdrowia i bezpieczeństwa, a programista jedynie tworzy oprogramowanie, bez którego świat mógłby funkcjonować dalej. Jeśli chodzi o wysokość podatków, to powiem coś, co nawet nie jest w moim interesie, ale to powiem - podatki powinny być progresywne, a ludzie biedni powinni płacić
Widać, że nie znasz realiów innych państw jak tak piszesz o USA.


@malani: Och wybacz, nie wiedziałem, że rozmawiam z ekspertem xD
USA jest bogatym krajem trzeciego świata. Jedyne co się tam liczy to zasobność portfela. Jak nie masz kasy to jesteś warty tyle co żwir na poboczu.
USA jest bogatym krajem trzeciego świata.


@Escalade: xDDD

Właśnie sam sobie odpowiedziałeś. Największa gospodarka świata i bardzo wysoki poziom życia. Bieda i bezdomność jest tam głównie mentalna. W wielu przypadkach wzmocniona patologicznym/przestępczym otoczeniem i narkotykami. Podobnie jak wszędzie.

Prosty Polak potrafi jechać do USA i zarobić siano nie znając języka... Teraz już się nie opłaca tak jak kiedyś bo rynki Europejskie są bardziej dostępne. A Ty twierdzisz, że tam bieda, że
@inkill jak to jest z tą rezydencja w Estonii? Czy to ma na celu unikanie podatków czy czego?
Jak siedzisz w bolzce to przecież urząd skarbowy jak się dowie to dojedzie ci rezydencje podatkowa i będzie ścigać o podatek. To, że masz firmę w Estonii nie zwalnia cie wtedy z tutejszego podatku. Jak to jest rozwiązane?
@biaukowe: no ja na przykład nie widzę powodu, powinni mi #!$%@?ć z 2-3x tyle podatku co płacę, bo większość mojej konsumpcji i inwestycji w które ładuję to co mi zostaje wypływa za granice.
Bo ich praca nie może być zastąpiona przez jutuberów


@TypicznyMaciek: kodoklepactwo za kilka lat zostanie najłatwiej zastępowalnym zawodem na świecie. powiedzieć że potrafisz programować to będzie jak chwalić się tabliczką mnożenia. zachęcanie do kodoklepania wyziera zewsząd, programy, kursy, wchodzenie do szkolnych programów nauczania, do tego eksplozja rozwiązań no-code.