Wpis z mikrobloga

Biegam trzeci rok i dopiero niedawno dowiedziałem się, że nie jest wskazane, aby biegać z wysokim tętnem. Od 3 tygodni biegam 80% czasu w maks. pułapie tlenowym (u mnie to 140bpm), a 20% biegnę do 170bpm (interwały lub szybki bieg non stop). Faktycznie taki trening buduje wydolność.
@kryzysWbabilonie przede wszystkim pytanie - czy trenujesz regularnie i jakie wykonujesz treningi? żeby mieć dobry czas na 5 k trzeba regularnie biegać większe dystanse, minimum 10 k. Ja biegam 4x w tygodniu i mam zróżnicowany trening (interwały, podbiegi i zbiegi, długie dystanse (np 60-70 min w tempie 5:50/6:10)). Wszystkie te trening składają się na jedną całość i pomogły mi już kilkukrotnie pobić rekord
@Emil_L oczywiście, wysokie tętno jest wskazane tylko podczas zawodów. Przy takim nie da się zbudować pułapu tlenowego, dobrze robisz. Ja nie biegam codziennie piątki w takim tempie. Zawyczaj biegam ok 27-28 minut
@mxala gratki. Lecz nie tyle wyniku co chęci. Fajnie, zawsze jakąkolwiek aktywność na propsie. Rok temu też wróciłem do biegania po długiej przerwie by coś dodać jeszcze ruchu. I mówią by biegać szybciej to biegaj wolniej :)
@randall obeznany może w tagach jesteś bo ja już mało na mikro siedzę. Gdzie wrzucić pytanko czy ktoś nie chciał się dołączyć do wspólnego biegania, Kraków here.
@Tekedo oczywiście, trzeba budować wytrzymałość, a to się buduje zawsze na niższym, spokojnymi tetnie. Grunt to biegać tak dłuższe dystanse. Ja rok temu stwierdziłam, że poza fitnessem w domu przyda też się trochę biegać. Z założenia miało być 5k w 30 min, ale jak się już złapie bakcyla to się chce być coraz lepszym