Wpis z mikrobloga

Landlordzi i nauka życia dla młodzieży xD

Pamiętajcie młodzieży. Prawdziwe życie to uprawianie prostytucji albo zostanie patoinfluencerem z MMA. Wówczas stać Was będzie na mieszkania i dyktowanie cen takim g*wno zawodom jak strażak czy pielęgniarka.
Wolny rynek mordo! Elo!

#gospodarka #nieruchomosci #mieszkanie
Sin- - Landlordzi i nauka życia dla młodzieży xD

Pamiętajcie młodzieży. Prawdziwe ży...

źródło: IMG_4667

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@Sin- spokojnie pan Łukaszek nie jest żadnym land lordem ma tylko swoje mieszkanie jedno w którym mieszka od lat, a se napisał tak o
  • Odpowiedz
  • 12
@Sin- @Pan_Czarodziej zresztą nawet sama nazwa wskazuje: land lord - władca ziemii. Jaką ziemię posiada ten co ma na wynajem jeden kurnik w bloku?

Już pomijam to, że to zwykły makaronizm. Patologia z UK wróciła i przywiozła to ze sobą.
  • Odpowiedz
@Sin-: Ciekawe jak chcą kogoś wywalić jak ma umowę i jest okres wypowiedzenia.

@mk321 Przyjmuje się bo jak nazwiesz w języku polskim? Rentier? Wynajmujący? Właściciel lokalu? :) Modne się to zrobiło właśnie dlatego.

@Pan_Czarodziej Mam wrażenie, że niektórzy którzy chcieli być mili trafili jednego lokatora który sprawił, że zmienili kompletnie podejście :) Naprawdę to co czasem potrafią zrobić najemcy to w głowie się nie mieści.

Fajnie by było jakby ludzie traktowali
  • Odpowiedz
@Sin-: A i tak znajdą się obrońcy pana dobrodzieja, co powiedzą, że powinno być jak w USA, że można od razu wyrzucić jak nie płaci czynszu. Ale prawdą jest, że to lekcja dla młodych. Lekcja, że trzeba walczyć o swoje interesy. W tym przypadku np. o zamrażanie cen najmu czy podatek katastralny, tak żeby "landlordowanie" zniszczyć u samych podstaw jako źródło zarobkowania. A potem się jeszcze z wizjonera nabijać, bo i
  • Odpowiedz
@Sin-: bezkontekstowy ten wpis - równie dobrze ten landlord może być ciulem co zwyzywał kogoś bo puścił muzyczkę głośniej po 22 jak i ciulem może być ten najemca co np. dewastował meble, bo taką miał wazę i wenę
  • Odpowiedz
@Sin-: nie wiedziałęm, ze fakt, że podnajmuje mieszkanie w wielkiej płycie po rodzicach czyni mnie LandLorderm - wiecie, tarzam się w pieniądzach i przed świetami wyrzucam lokatorów bo spóźnili się 1 dzień z zapłatą nadwyzki za ogrzewanie bo .. wiecie LandLord. Brzmi tak jak wróg klasy robotniczej, wyzyskiwacz co chodzi w cylindrze na głowie i z drewnianą laską ze złotym uchwytem kręcac wąsa drugą ręką.
Trzeba zrobic nowego wroga ludu, każdy
  • Odpowiedz
  • 1
@Sin-: jestem daleki od bronienia landlordow, ale ogólnie to chyba tak powinno być, że moja własność moje zasady, oczywiście w granicach rozsądku.
  • Odpowiedz
strażak czy pielęgniarka.

Wolny rynek mordo!


@Sin-: no zawody gdzie politycy mówią ile w nich się zarabia to kwintesencja wolnego rynku.
A takie pielęgniarki w prywatnych szpitalach chyba źle nie zarabiają. Znam tylko jedną i może nie zawstydza IT, ale biedy też nie ma.
  • Odpowiedz
@anakhin: wykopki jak zwykle przesadzają z reakcją, ale generalnie złość jest skierowana przede wszystkim we fliperów podszywających się pod młode małżeństwa, pośredników którzy kradną zdjęcia i ogłoszenia oraz grubasów /fundusze, co hurtem biorą naraz 100 mieszkań

Ale prawdą jest, że to lekcja dla młodych.


@TheKirghizLight: podziękuję za taką lekcję życia, że właściciel wyzwie mnie od cweli
  • Odpowiedz
@Sin-: nauka życia taka jak w usa gdzie połowa bezdomnych pracuje, bo wolny rynek tak chciał i może jak będziesz miał szczęście to będziesz spać w starym suvie
@mk321: ja bym proponował używać polskich sformuowań, np czynszojad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz