Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wpisu tu spytam tak:

Czy znacie ludzi, którzy przeszli do IT w stosunkowo dojrzałym wieku (tak ze 40 r.ż. i więcej)?
- czy byli oni po studiach technicznych (typu inżynieria lądowa, elektronika), czy także tacy, którzy kończyli kierunki humanistyczne, społeczne, artystyczne (sic!)?
- jak sobie radzili?

#informatyka #programowanie #kiciochpyta #it #pracait

P.S.

P.S. wołam m.in. @bojackHorsemanPatataj, albowiem dużo widziałeś i robisz dobry content - może Ty znasz ciekawe przypadki karier w IT jak w postawionych wyżej pytaniach?
  • 11
@spiegelglas: Znam dwie takie osoby. Jedna pracowała około 20 lat jako inżynier budownictwa drogowego, miała dość i znalazła ciepły #!$%@?łek w korpo, gdzie praktycznie wszystkiego go nauczyli. Tylko że były to inne czasy, około 2010 roku, kiedy nie było 300 juniorów na jedno miejsce.

Druga osoba to, uwaga uwaga, drygent po akademii muzycznej. Tylko od lat nie pracował w zawodzie, miał ciepłą posadkę w KGHM i postanowił zmienić sobie życie. Potem
@spiegelglas wszystko jest kwestią czasu, najczesciei w tym wieku ludzie juz mają stala prace, dzieci, obowiazki, po prostu zycie.
A nauka programowania dzisiaj, spedzajac tylko kilka/kilkanascie godzin w weekend bez systematycznej pracy w tygodniu bedzie bardzo dluga. I hobbystycznie spoko, ale to zdecydowanie za malo aby znalezc prace

Teraz w IT zatrudnia sie ludzi po studiach lub w trakcie studiow z rocznika 2002 i 2003 ʕʔ
@spiegelglas

Nawiązując do wpisu tu spytam tak:


Czy znacie ludzi, którzy przeszli do IT w stosunkowo dojrzałym wieku (tak ze 40 r.ż. i więcej)?

- czy byli oni po studiach technicznych (typu inżynieria lądowa, elektronika), czy także tacy, którzy kończyli kierunki humanistyczne, społeczne, artystyczne (sic!)?

- jak sobie radzili?


#informatyka #programowanie #kiciochpyta #it #pracait


P.S.


P.S. wołam m.in. @bojackHorsemanPatataj, albowiem dużo widziałeś i robisz dobry content - może Ty znasz ciekawe
Czy znacie ludzi, którzy przeszli do IT w stosunkowo dojrzałym wieku (tak ze 40 r.ż. i więcej)?


@spiegelglas: znam takiego co przeszedł po humanie w podobnym wieku, skończył jakiegoś bootcampa i go wzięli bo było takie parcie (2021) żeby brać każdego. Praca z nim to udręka, nie zna podstaw informatycznych przez w komunikacji używać słów jakby nie był programistą, z tego co wiem siedzi na juniorze już 2 lata i nie
@spiegelglas: co to za bzdury, przecież ludzi w wieku 40+ to się w korporacjach masowo zwalnia na zachodzie, nie wiem jak w Polsce bo u nas IT to kwitnie dopiero od 2004 roku czyli 20 lat więc może kilka osób 40-45 u nas się uświadczy. Aczkolwiek wątpię by ktoś się przebranżowił w takim wieku bo za kilka lat ma koniec kariery w korpo. Zostaną mu software house i januszeksy za 70%
w korporacjach masowo zwalnia na zachodzie, nie


@nad__czlowiek: ludzie 40+ w zachodnich korpo, to są na stanowiskach #!$%@? / staff / senior architect / senior director. Bardzo rzadko się ich zwalnia bo ekstremalnie trudno ich zastąpić. Prędzej zwolnią 10 juniorów niż gościa który ogarnia system pisany przez 10 lat mający miliony linii kodu.
@Krolik: @Krolik ja czytam co chwila setki artykułów jak powstają nowe ruchy w korpo przeciwko AGEISM. Skoro ciagle coś sie dzieje w tym temacie, skoro walczą z problemem ageismu to chyba coś jest na rzeczy?

To jest podobnie jak z tym #!$%@? o ekologii. Dobrze wszyscy wiemy, że wielkie korpo głoszą piękne hasełka o tym jaka ekologia jest ważna - a jak przyjdzie co do czego to wymusząją hybrydę 3-4 dni