Wpis z mikrobloga

#prawopracy #prawo #pracbaza #kodekspracy

Pytanie o urlop na UoP.

Mam skończone studia, pracowałem 4 lata i zmieniłem pracę. Ile należy mi się teraz urlopu? 20 czy 26 dni?

Według mnie 26 dni, bo już mam ponad 10 lat stażu (studia jako 8 lat + 4 lata pracy = 12). Ale pracodawca policzył 20 dni. Dopiero jak u nich przepracuję 2 lata (czyli 8+2=10), to będzie mi się należało 26 dni. Tak jakby te poprzednie 4 lata się nie liczyły.

Jest na to jakiś konkretny paragraf z ustawy, żeby udowodnić kto ma rację? Bo ja im mówię, a oni wiedzą lepiej i że niby już wykorzystałem cały urlop.
  • 14
@turbine: dałem dyplom z uczelni. Studia uwzględnili, bo jakby nie, to miałbym tylko 4 lata stażu. A według nich dopiero za kolejne 2 lata będę miał 26 dni (czyli 8+2=10, a nie 4+2).

@Obserwator_od_10_lat: kojarzysz jakoś konkretny artykuł z kodeksu pracy o tym, że liczy się staż ciągiem u wszystkich pracodawców, a nie tylko u aktualnego?

@Detharon: tak po skończeniu studiów 4 lata pracy.
@Obserwator_od_10_lat: to przecież mam tą wiedzę z internetu. Ale z artykułów na stronach np. kadry.infor.pl, poradnikprzedsiebiorcy.pl itd. A jak mam iść się kłócić z kadrami, to jako udowodnienie swojej racji nie mogę pokazywać jakiś artykułów z losowych stron internetowych.

Dlatego szukam konkurencyjnego przepisu w prawie, z kodeksu pracy. Nie mogę znaleźć tego, żeby mówił o tym, że staż liczy się ciągiem u wszystkich pracodawców, a nie tylko u aktualnego. Może tego
dałem dyplom z uczelni. Studia uwzględnili, bo jakby nie, to miałbym tylko 4 lata stażu. A według nich dopiero za kolejne 2 lata będę miał 26 dni (czyli 8+2=10, a nie 4+2).


@mk321: a swiadectwo pracy z poprzedniej roboty hr widział?
@mk321: jezeli studiowales i pracowales w jednym czasie to bierze sie korzystniejszy dla ciebie wariant czyli studia po ich ukonczeniu trzeba pracowac 2 lata na 26 dni urlopu, jezeli natomiast ukonczyles studia i pracowales kolejno 4 lata to nowy pracodawca jest w bledzie