Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #frontend

Pracuje ktoś z was teraz za granicą a zaczynał w Polsce?

Nie wiąże swojej przyszłości z Polską i po zdobyciu jeszcze kilku lat expa chciałbym szukać czegoś poza granicami.
Zastanawia mnie jednak czy firmy z zagranicy zwracją uwagę na dyplom polskiej uczelni np. UW czy PŁ?
W obecnej firmie nawet nie pytali o uczelnię a interesował ich tylko github ale jeśli zagranicze firmy patrzą na dyplom to mógłym na szybko ogarnąć jakiegoś magistra z infy.
  • 13
  • Odpowiedz
@xmadesio bardziej jako ciekawostka, liczy się exp i co umiesz zrobić. Moim zdaniem startuj odrazu na zagranice, chyba ze dopiero zaczynasz
  • Odpowiedz
@xmadesio: 4 lata w firmie w US here (jedna z fortune500), wymagali wyższego na stanowisko seniorskie, musiałem wypisać jakaś śmieszna zgodę na przetwarzanie danych i upoważnienie do kontaktu w moim imieniu po to żeby pracodawca mógł zweryfikować czy to co zgłaszam pokrywa się z tym co maja w dziekanacie gdy do nich napisali

Ja jestem po polibudzie śląskiej ale tak naprawdę to może być nawet jakieś prywatne gowno - i
  • Odpowiedz
  • 0
No na szybko to chyba się nie da, minimum 5 lat


@Patryk4: Inżyniera już mam z gówno prywatnej uczeli i mógłbym go "wyprać" magistrem na publicznym uniwerku/politechnice.

Co tam miałeś ciekawego na githubie przed rozpoczęciem pracy?

Typowe przerobione klony popularnych apek jak netflix czy insta
  • Odpowiedz
  • 1
i nikt się nie przyczepił że to klony?

@Patryk4: Będąc juniorem ciężko jest wymyśleć coś nowego.
W większości CV juniorów znajdziesz klony popularnych apek.
  • Odpowiedz