Wpis z mikrobloga

@Yankes190: ja biorę tylko z Intermarche, ale nie paczkowane. Drób i wieprzowinę przywożą z lokalnych ubojni, półtusze rozbierają na miejscu. Niektóre wędliny też robią na miejscu. Zdaję sobie sprawę jak wygląda takie marketowe "wędzenie", ale mam chociaż pewność, że jest świeże.
  • Odpowiedz
@Yankes190: biedronkę odradzam, zbyt często można trafić na zepsuto mięso. na lidla nie narzekam - kojarzę jeden przypadek nieświeżego mięsa w ciągu ostatnich 6-7 lat.
  • Odpowiedz
@Yankes190: ja mam postanowienie od września, że będę kupował mięso w bazarowych budach mięsnych. Polecam sobie taki bazarek znaleźć. Wołowina jest tam tak pyszna i aromatyczna, że jak paczkuję do mrożenia to na surowo zjadam z 1/5.
  • Odpowiedz
@Yankes190:
Ani na biedrę, ani na lidla nie narzekam ale najbardziej lubię albo większe markety z dużą ladą mięsną, albo małe sklepy specjalistyczne nastawione tylko na handel wędlinami i mięsem. Te pierwsze mają ogromny przerób więc rzadko coś starego im zostaje, a drugie nie za bardzo mogą sobie pozwolić na wtopy bo mają stałych klientów i w zależności od lokalizacji też całkiem spory ruch.
Najwięcej złego mogę powiedzieć o takich ni
  • Odpowiedz
@Yankes190 w dyskontach kupuje tylko mięso do zużycia na już i się nie przejechałem. Jakość jaka jest każdy wie, ale jak gdzie indziej nie ma to co poradzić. Z sieciowych mięsnych korzystam głównie z Zyguły i Kawiksa. Jakościowo jest przyzwoicie, a mięso zawsze świeże
  • Odpowiedz
@Yankes190: uważaj po prostu na sklepy gdzie mięso leży po za lodówką bo ktoś zostawił i zapomniał, a po otworzeniu lodówki #!$%@? ze środka. To mięso musi spełniać jakieś normy, żeby dojechało do sklepu a potem to już ¯\(ツ)/¯ Ja kupuje w kauflandzie od dawna i nigdy nie narzekałem, ale to pewnie zależy od konkretnego sklepu i pracowników/kierownika czy pilnuje,
  • Odpowiedz
Mirki, z jakich marketów najlepiej kupować mięso


@Yankes190: Z takich gdzie nie mają burdelu i to mięso nie leży gdzieś na wierzchu przez x godzin zanim trafi do lodówek.
W 1 biedrze notorycznie trafiałem na zepsute rzeczy, w innej ani razu kupując te same produkty.

A i staram się patrzeć na datę ważności i nie brać tych co są już na styk, bo często już będzie podejrzane
  • Odpowiedz
@mirabelkowa_kuchnia: @Marty_Mcfly87 @Darknov @nalej_mi_zupy i wy serio myślicie, że w takim mięsnym macie towar od innych dostawców niż JBB, Drobimex, Tarczyński czy inny Sokołów? Myślicie, że te pięknie wyłożone kawałki mięcha nie przychodzą opakowane w taką samą folię jak do marketów? Myślicie, że nie mają takich samych azotynów jak marketowe?

Dopóki to nie jest mięsny nakierowany stricte na zaopatrzenie od jakiegoś konkretnego masarza to kupujecie to samo co w marketach tylko
  • Odpowiedz
Mirki, z jakich marketów najlepiej kupować mięso? Czytałem o biedronce i jest dużo opinii, że nieświeże mięso sprzedają. Może w innych

marketach tego nie ma? Co sądzicie o Lidlu?


@Yankes190: Moim zdaniem na przykład to gdzie warto tak naprawdę zależy od tego jak dany sklep wygląda u ciebie na osiedlu, ja na przykład najczęściej kupuję w lidlu i stokrotce. Biedra tak średnio bo mam trochę dalej, ale też żyje z pracownikami
  • Odpowiedz
@Krupier: Nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie mięsko smakuje znacznie lepiej, ma lepszą teksturę(nie ma tylu chrząstek, jest bardziej miękkie, etc.). Oczywiście zależy jaką potrawę się robi bo jak tniesz w kawałki i dajesz do jakiegoś mocno aromatyzującego sosu to rzeczywiście ciężko będzie odczuć różnicę. Ja np. większość mięsa przygotowuję w sous vide przez co jakość robi znaczną różnicę. Nie mówię, że z każdym mięsnym tak jest ale
  • Odpowiedz