Wpis z mikrobloga

"Kilka/kilkanaście minut (szacuje ze ok 15-30km) przed miejscem wypadku wyprzedzało mnie BMW. Zapamiętałem, że był koloru ciemnego i rejestracja zaczynała się na EL. Jadąc A1 w kierunku Katowic (jeszcze na odcinku z dwoma pasami) zacząłem manewr wyprzedzania samochodu przede mną (ja miałem szacunkowa prędkość 130, wyprzedzany samochód może z 110). Będąc na lewym pasie i 1/3 długości wyprzedzanego auta zobaczyłem w lusterku jak z dużą prędkością zbliża się do mnie samochód mrugając światłami. Przyspieszyłem i zmieniałem pas na prawy przy prędkości Ok 145-150km/h. BMW o rejestracji zaczynającej się na EL wyprzedziło Nas bardzo szybko, wydaje mi się, że oddalał się z prędkością jakieś 20-25m/s. Po prostu jeździec bez głowy. Gdy przejeżdżaliśmy koło miejsca wypadku skojarzyłem fakty, gdy zobaczyłem rozbite ciemne BMW o początku rejestracji EL."
#elzera #polskiedrogi #bandycidrogowi #bmw #kierowcy #motoryzacja
dashcambandit - "Kilka/kilkanaście minut (szacuje ze ok 15-30km) przed  miejscem wypa...

źródło: deat

Pobierz
  • 67
@francoisinho:

jeśli oferma w KIA jechała lewym pasem na pustej autostradzie to bardzo świadomie naraziła innych na śmierć i nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niego


No jeśli uważasz że jazda lewym pasem na pustej autostradzie stwarza takie samo zagrożenie jak jazda 240/h w nocy to serdecznie gratuluję i nie ma po co dalej ciągnąć tej rozmowy

Jakie ma znaczenie to, że było ciemno?


Racja, myślałem że ciemność ma negatywny wpływ na
@Serrrek:

jazda lewym pasem na pustej autostradzie stwarza takie samo zagrożenie jak jazda 240/h w nocy

Gdzie można poczytać o tej gradacji zagrożeń?

Jeździłem więcej niż 240 km/h o żyję, a oferma jechała lewym pasem i jest ugrillowana, to chyba jednak to drugie jest bardziej niebezpieczne.

Możemy taki argumenty wyssane z palca wysuwać w nieskończoność

Racja, myślałem że ciemność ma negatywny wpływ na widoczność, ale prawdopodobnie tylko tak mi się wydawało.
Jeśli masz jakiekolwiek problemy z widocznością - każda za kierownicą nie jest dla ciebie


@francoisinho: Ooooooo juz cię pamiętam xDDDDDDDDDDD
Bąbelku, przy takiej prędkości czas postrzegania, czas reakcji, droga narastania siły hamowania i hamowania właściwego to grubo ponad 200m, czyli przy jakiejkolwiek wilgotności powietrza jest to dalej niż świecą światła. Więcej nie piszę bo wiem że jesteś prawdopodobnie chory i nie ma sensu. Pora najwyższa na czarnej wylądować.

@Jankojaneczko93 To jest
@Serrrek: nie oczekuję od typa, który nawet nie widział Clio na oczy zbyt wiele, ale dla zabawy odpowiem xD

Jak wyliczyłeś tą drogę hamowania xD? Czyżby akademia chłopskiego rozumu wjechała na grubo? xD

Jedyne hamulce, z jakimi miałeś do czynienia, to pewnie te w rowerze xD

Prawdopodobnie jesteś chory, a twą chorobą jest niepełnosprawność umysłowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) bądź tak uprzejmy dla ludzkości i się nie
ale musisz mieć potężny ból dupska, że ludzie mają szybkie samochody, a ciebie na nie nie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: Tak myślałem, fakty są jednak takie, że jedyne na co cię stać to właśnie na powiększanie swojego mikrofiutka szybkim (niekoniecznie drogim) samochodem, bo rodzice cię nie kochali, a żona daje na boku i jedyny sposób by pokazać, że jesteś coś wart (wg ciebie) to łamanie
@NieBendePrasowac: odpowiem, bo nie przystoi, by osoba głupsza rozkazywała mądrzejszej ( ͡° ͜ʖ ͡°) wszystkie te uzasadnienia wyssane są z palca i nie mogą zaprzeczyć faktom - zarówno BMW, jak i KIA jechały nieprzepisowo. Biedactwo utożsamia się z KIA, bo ich samochody nie są w stanie jechać z taką prędkością jak posiadające V8 BMW

@loczyn: fakty są takie, że skoro masz potrzebę strzelać takimi ślepakami to